Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy itt majdnem...

Miért van az, hogy itt majdnem mindenki olyan válaszokat ad a fiataloknak, aminek köze sincs a valósághoz pl. bulizás, ott alvás, hajfestés, stb?

Figyelt kérdés

Itt mindenki olyan konzervatív válaszokat ad, ami már az elmúlt években se álla volna meg a helyét. A gyerek ne aludjon 18 éves kor alatt a barátjánál, ne menjen 18 év alatt nyaralni a haverjaival, 18 éves koráig bulizásra se gondoljon, 16 év alatt nem mehet Szülői felügyelet nélkül a strandra, 16 év alatt nem lehet piercing, fülbevaló, hajfestés, nem vehet magassarkút suliba, nem festheti a körmeit...stb.

Ilyen a valóságban sincs, csak a társadalmi normákat szerint lenne ez az elvárt, de a való életben egészen más van...Ha valaki már kicsit megengedőbb, le van pontozva. Én annak idején 15 évesen már eljárhattam bulizni, nem tiltották meg, hogy éjjelig kint maradjak a haverjaimmal, nem szóltak bele az öltözködésembe, hogy milyen legyen a frizurám, stb. mégis leérettségiztem, megszereztem a diplomám és jó szívvel emlékezek vissza azokra az időkre, amikor buli volt az élet és nem egész nap a szobában ültem.

Már 5-6 évvel ezelőtt egyik haveromnak, meg csaj ismerőseimnek se tiltottak ennyi mindent, mint amiket itt összeirkálnak. Lehet én nőttem fel más közegben, de inkább az érzem, akik itt adnak tanácsot, ők nincsenek teljesen tisztában a mostani fiatalok szokásaival.



2014. júl. 3. 11:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
81%

Ki mondta, hogy érettnek/okosnak érzem magam?!

Nem vagyok én felnőtt ,sőt...de butaságokon felakadtok... Ott van aza válaszadó aki egyetemen vizsgáztat és papol itt köröm festésről meg mi egymásról, közbe meg az egész karját takargatnia kell . Meglátja egy tini pl. a lánya szerinted mit fog érezni? Nem azt, hogyha 'anyunak lehet nekem is!!' ?

Tudom, hogy még gyerek vagyok de igaza van a kérdezőnek, amiket leírtok köze sincs a valósághoz mert úgysem így mennek a dolgok...gyanítom nincs kamasz gyereketek. A dolgok sokkal bonyolultabbak. Nem úgy lesz minden ahogy ti ki gondoljátok mert még néha hiába gondolom ki jó magam is, hogy mi lesz, valami közbe jön. És a felnőtteket is tisztelem, jól el vagyok a tanáraimmal is,de még a már említett Juli nénike sem ír ilyen közhelyeket mint ti. És lehet, hogy okoskodok,de ti is ezt teszitek és mindig az abortusszal jöttök mintha a mániátok lenne... Mintha csak ez lenne fontos. És ha benéznétek itt gyiken a szüzesség rovatba, látnátok, hogy rengeteg fiatal pont a-miatt kínlódik mert szűz, és van olyan aki meg akar halni, van olyan aki 30 valahány évesen e-miatt depressziós. De ti csak egy irányba láttok, egy abortuszos tinilányt , holott ilyen régen is volt csak a média nem fújta fel.

Én pl még ártatlan vagyok és van barátom de nem engedek neki sok mindent majdnem egy év után sem. Célom, hogy beteg gyerekeken segítsek. Na de mind1 nem vitázok itt olyan fiatal felnőtekkel akik csak a szélsőségeket látják és az abortuszos tinikre izgulnak. Hajaj lesz még bajotok a gyerekeitekkel! :)

2014. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
te kiről beszélsz? Már bocs de nem sok olyan válaszoló van aki az abortuszról beszél,te csak a szélsőséges válaszokat látod és oktatod a felnőtteket,hogy ők milyen buták és rosszul látják,mennyi bajuk lesz,nem gondolod,hogy nevetséges?
2014. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
32%
21-es azt is elolvastad a szüzesség rovatban, hogy a legtöbb aki az miatt bánkódik hogy még szűz az nincs 14 éves se?
2014. júl. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én még felnőtt emberektől sem olvastam itt ilyeneket.
2014. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Erről beszélek... most is átestetek a ló túloldalára... egyből gyilkosságról, meg drogokról beszéltek... nem csak 16 évesen lehet valakit megölni... ha elmúlik 18 éves, akkor már teljesen biztonságban van, de 16-17 évesen még veszélyben???

A drogozással én sem értek egyet, sosem próbáltam, de ha jártatok egyetemre, középsuliba, akkor láthatjátok, hogy ott adják veszik mindenhol és drogokhoz már könnyebben hozzájut bárki, mint cigarettához, meg piához, mert 18 év alatt azokat nem adják ki a boltban...

A világ régebben is ilyen volt, csak mikor fiatalok voltatok, nem ezzel voltatok elfoglalva, hogy híreket olvassatok, most meg a média csak ezt árasztja felénk...

A vizsgáztató jogásznak meg annyit tudok mondani, hogy joga van mindenkinek kipihenten, ápoltan megjelenni vizsgán, sőt az az elvárt, nem pedig a kócos haj, meg a nagy tanulástól leizzadt testszag... Ha valamelyik jogász csak a külsőségekig jut el, ott már problémák vannak. Aki időben nekiáll tanulni, az időben végez és van aki egyszerre több dolgot is tud csinálni, pl. tanulás közben körmöt festeni...

2014. júl. 4. 00:13
 26/29 anonim ***** válasza:
12%

Senki nem esik at a lo tulso oldalara az erettebb valaszadok kozul. Egyszeruen arrol van szo, h az idosebbek mar ateltek a kamasz korszakot es nemi tapasztalatot is szereztek. Nyilvan egy kamasz nem fogja belatni ezeket, m fogalma nincs meg a kesobbi evekrol, m nem elte meg. Vannak kamaszok, akik tudnak jozanul gondolkodni, ismerik a hatarokat, tudjak, mi a helyes es vannak, akik nem...azok majd ugyis jol megszivjak es vagy tanulnak a hibaikbol, vagy nem es a felnott eveiket arra fogjak pazarolni, h helyrehozzak a kamaszkori botlasaikat.


Egyebkent lehet, h takargatja a karjat a tetkos jogasz, de akkor is elvegzett egy egyetemet es tanit (es nem azt, h milyen kiraly tizenevesen tetkot csinaltatni). A tetkojaval meg nem buszkelkedik, hanem inkabb into peldakent szolgal a jozan esszel gondolkodo fiatalok szamara. Aki ezt 17 evesen sem erti meg, az tenyleg gaz.


De okoskodjatok csak kis kamaszok :) Majd ha ketszer annyi idosek lesztek, mint most es nemelyikotoknek esetleg mar lesz gyereke, majd akkor olvassatok vissza a nagy elettapasztalattol duzzado irasaitokat itt a GYIK-en. Kivancsi lennek, h majd akkor mit fogtok gondolni...

2014. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
43%

26-os válaszoló! Tegnap este elkezdem írni egy választ ide, aminek a tartalmi lényege ugyanaz lett volna, mint amit Te is leírtál. Aztán kitöröltem, mert arra gondoltam, hogy a fenének sincs kedve vitázni egy 16 évessel. :) Én is voltam kamasz, tudom, hogy papolhattak nekem a felnőttek! Mondjuk közel nem voltak ilyen horderejű dolgokról szó, engem max az a kérdés foglalkoztatott, hogy mikor leszek már felnőtt és járhatok végre dolgozni, a fránya suli helyett. :) Hiába mondták, hogy visszasírod még a gondtalan sulis éveket!!! Na persze...gondoltam.:)

A lényeg, amit Te is írtál, vannak fiatalok, akik tudtak ésszel kamasznak lenni (én is ilyen voltam egyébként), és vannak akik nem.

Én is jártam bulizni, cigiztem is és részeg is voltam. A hajamat az anyukám dauerolta már 13 évesen, és bandáztam a barátaimmal. De ők igazi barátok voltak, soha semmilyen bajba nem keveredtünk, a szüleink ismerték egymást,ismerték a társaságunkat, a barátaim segítettek ha kellett, pl lakást felújítani. A nyáron dolgozni járjunk és meló után már csak laza beszélgetésekre, esetleg egy pohár sörre volt erőnk a kedvenc Duna parti kocsmánkba.

De soha nem drogoztunk, nem támadtunk meg senkit, nem loptunk, nem hazudtunk és nem csaltunk. A barátaim ma sikeres emberek, sokan külföldön élnek (köztük én is). És még egy szösszenet, a kamaszkoromat a IX. kerületben éltem meg. A világ legjobb bandájában. :)

Abban az időben nem kellett attól félni, hogy egy őrült bedrogozott fazon ránk lő majd az utcán, mert épp betépett. És nem azért, mert nem volt még internet és a média nem zúdította ránk a borzalmakat. Hanem egyszerűen azért, mert akkor még nem voltak ilyesmik. Voltak drogok, és még kínáltak is minket, de nem kellett. Ma fatökű és nyúlbéla az, aki nem próbál ki minden szart, nem is party arc, egy senki... Ha tetszik, ha nem, ma teljesen más világot élünk, mint 15-20 éve.

2014. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
27-es! 26-os vagyok...Es igen, igazad van, tenyleg felesleges vitazni a kamaszokkal, majd rajonnek! Tenyleg sokat valtozott a vilag sajnos...
2014. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Talán azért, mert ez a véleményük. 15 éves gyerek ne piáljon, bulizzon hajnalig, tetováltasson, csináltasson piercinget, ne szexeljen és ne öltözködjön úgy, mint egy ribi.


Lehet, hogy maradi vagyok, de bevállalom. Elég szomorú, hogy már lassan azok lesznek megszólva, akik hasonlóan gondolkoznak. Azért olyan sok fiatal, hogy az embernek elmegy még az életkedve is.


26/L

2014. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!