Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg én vagyok a szívtelen?

Tényleg én vagyok a szívtelen?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,anyukám pedig 40 éves.Mostanában teljesen meg van bolondulva,állandóan kiabál velem meg a nővéremmel is.Nem élünk olyan nagyon jól,apukám kb 50 ezret keres,anyukám pedig nem dolgozik.A nővérem dolgozik,de csak nyáron,mert meg tanul ő is,ő a fizetése felét mindig odaadja anyuéknak.Most én is Elkezdtem dolgozni a nyáron és rengeteg dologra lenne szükségem (tesire kellene egy futócipó,meg ruhák az iskolára,meg Füzetek stb.)ilyenekre költöm a pénzem.Tegnap mondtam anyukámnak,hogyha megkapom a fizetésemet (31-én kapom),akkor elszeretnék menni egy másik városba,ahol régen laktunk,hogy ott vegyek ruhákat magamnak a sulira.Teljesen kiakadt,hogy milyen önző vagyok,meg,hogy mindig csak magamra gondolok stb.Mivel nem hónap elején kezdtem el dolgozni,hanem 1,5 hete,ezért még nem lesz olyan sok pénzem,mondtam neki ,hogy majd a következő fizuból adok neki(de szerintem nem is lennék köteles adni,hiszen ezért a pénzért én szenvedek nap,mint nap.Minden nap kell mennem dolgozni hétvégén is.).Ez az eset óta nem szól hozzám,ha pedig hozzámszól,akkor is csak kiabál.Tegnap amikor hazaértem a munkából,akkor már rögtön belémkötött,hogy megint szanaszét van a cipőm,pedig nem is és kidobta az erkélyen(szerencsére kertes házunk van szóval csak az udvarra esett).Olyan ideges volt,hogy olyankat mondott,hogy nyugodtan elmehetek stb.Ma reggel amikor mentem dolgozni,akkor rögtön a fejemhez vágta,hogy "Menj csak csavarogni,hiszen csak ahhoz értesz",pedig jól tudta,hogy dolgozni megyek.Mi baja van Szerintetek?15/l

2014. júl. 29. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem dolgozik egy 40 éves nő?
2014. júl. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez valóban így van, a pénztelenség, az egyik napról a másikra élés és az ezzel járó stressz és kilátástalanság érzése okozhat ilyet az embernél. Nem kell vele foglalkozni. Mit csinálni úgysem tudsz vele. Más kérdés persze, hogy anyukád nem tud, vagy nem akar dolgozni. Meg azért az is jogos kérdés az írást olvasva, hogy ha egy kereső van a családban, aki havi 50K-t keres, akkor hogy tudtok fenntartani egy kertes házat. Mert ha te meg a nővéred tanultok ősztől, akkor nyilván az amit ti hazaadtok az kiesik. Ha négyen vagyok havi 50K kajára nem elég, akkor meg még a rezsiről nem beszéltünk.
2014. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Egyedül érzi magát, sok rajta a teher gondolom.
2014. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Ja, nem vagy köteles adni neki a pénzedből, de akkor otthon enni meg fürdeni se vagy köteles igaz?Akiknek annyira nincs pénzük mint nektek ott az a természetes hogy a gyerek is besegít, nem csak az ételt meg a tiszta ruhát várja el.
2014. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es: Kötelezőnek akkor sem kötelező beadni. Főleg, hogy nem egy vagyont keres a lány, hanem keveset. Arról meg nem is beszélve, hogy nem elpiálja meg elszórakozza, hanem tanszereket, ruhát vesz rajta, amit ha nem venne, az anyjának kellene kifizetnie. Ergó bead a kasszába, megveszi a saját dolgait.

Szóval kérdező, ha ez így van, ahogy leírtad, akkor nem vagy szívtelen.

2014. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A rezsi megoldható,mert a nagyszüleimnél lakunk,szóval ezek a dolgok felesbe mennek.Meg spórolunk is,árammal stb.

Nem mondtam,hogy nem adok neki pénzt,de neki akkor is kötelessége eltartani,főleg,hogy kiskorú vagyok és tanulok,szóval szerintem van jogom otthon enni meg fürdeni.

2014. júl. 29. 17:05
 7/18 anonim ***** válasza:
3%
Nem kötelező, de mindegy jó érzésű gyerek teljesen magától adna.
2014. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy 15 éves gyereknek nem kötelessége dolgozni, a szülőnek lenne kötelessége biztosítani neki a sulihoz, és a normális élethez szükséges dolgokat.

Ha ezt ő nem tudja biztosítani, legalább azt a pénzt ne akarja elkölteni, amit a gyereke keres.

És ezt szülőként mondom.

2014. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A 40 éves anya nem dolgozik, az apuka meg feltehetően közmunkás. Felelősségteljes szülők.

Most erre mit lehet mondani? Nem, nem Orbánban van a hiba.

2014. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
15 évesen de tisztában vagy azzal anyukádnak mi a kötelessége. És azt tudod hogy neked micsoda kislány?
2014. júl. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!