Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szívtelen anya vagyok?

Szívtelen anya vagyok?

Figyelt kérdés

Napok óta éjszaka tök rosszul alszom, mert a picihez 5-6-szor kell kelni éjjel.... És ez a minimum....

Most a nagy (4 éves múlt), átjött, aztán ráfórmedtem. Aztán csak hisztizett az ágyában utánam.

Most közben a kicsit megint etetnem kell.

Mit csináljak? Nem fektethetjük mindegyik gyereket az ágyunkba? De nem is fekhetünk mindig mellettük a szőnyegen! Jó lenne pihentetőt aludni végre a saját ágyunkban....

Szörnyű vagyok. Ráförmedtem éjjel. És hagytam sírni. Pedig csak engem akart.

Napközben nincs segítségem. Hogy gyűjtsek magamba energiát? Mikor és hogyan pihenjek???


2013. nov. 5. 02:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy szívtelen, fáradt vagy. A nagy oviba, a kicsi mikor alszik aludj te is. A házimunka meg vár, helyetted senki nem fogja megcsinálni. Nyugi, próbálj töltődni.
2013. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

"Mit csináljak? Nem fektethetjük mindegyik gyereket az ágyunkba" - Miért nem?


"Ráförmedtem éjjel. És hagytam sírni. Pedig csak engem akart" - Igen.


A tanulság? Hogy van remény, ha ezeket a dolgokat te is belátod. Ha egy gyereknek szüksége van rád, legyen az a nagyobb vagy a kisebb, akkor add meg neki! Akár annak árán is, hogy most egy évig négyen lesztek egy szobában. A pici megkapja tőled a kaját, a nagyobbat meg hagyod sírni? Mit fog ebből megtanulni? Csak nagyobb problémákat kreálsz a jövőre nézve, amikor ütni fogja a testvérét, mert elvett tőle, amikor rád kiabál és otthagy, mert úgy sem figyelsz rá, amikor extra durva hisztiket kezdesz majd tapasztalni, azért, hogy ő is figyelmet kapjon. A kicsi születésével a nagy nem szűnt meg létezni, ugyanúgy szüksége van rád.

2013. nov. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Pontosan ahogy a második írja!Nyugi,nem vagy szívtelen,pihenj!
2013. nov. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
A nagy oviba? Csak hogy ő pihenhessen? Ne a gyereket büntesse, nem ő akart kistestvért. Te vállaltad az anyaságot, most már nem te vagy az első, ezt meg kell tanulnod, akármilyen nehéz is.
2013. nov. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért lenne egy 4 éves gyereknek büntetés az ovi? Pont, hogy az a természetes már ebben a korban. Könnyű a másikat szívtelennek, meg rossz anyának nevezni, pedig ha rosszindulat nélkül gondolkodunk rögtön látjuk, hogy szerencsétlen nem szívtelen csak nagyon kimerült. Igen, persze ő vállalta, de ez nem azt jelenti, hogy nem merülhet ki. Belátta, hogy hiba volt ráförmedni a gyerekre, ez is mutatja hogy nem rossz anya. Miért jó a földön fekvőbe belerúgni még egyet?
2013. nov. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
A nagy biztosan féltékeny, és téged akart. Nálunk ebben az átmeneti időszakban ha néha kellett Apuka ment a nagyhoz. Két felé nem tudtam. NÁlunk 2,5 év van köztük, de mondjuk szerencsére ritkán ébredt a nagy éjjel. És igen, nem egyszer volt olyan, hogy 4-en voltunk reggel az ágyunkban. Vagy a férjem átment a heverőre, mert sokan voltunk. Na és? Kinőttük ezt az időszakot, a kisebbik 2,5 és már nincs gond, de anno senkinek sem sérült a lelke. És én is kényelmesebben aludtam, ha ott voltak velem, nem kellett kiugrálnom az ágyból.
2013. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

"Nem fektethetjük mindegyik gyereket az ágyunkba?" - de fektethetitek, ha elfértek és nektek úgy jó, csak akkor benne van a pakliban, hogy a nagy odaszokik.

Szerintem is nagyon kimerült vagy. A fáradtság nem olyan, hogy hullafáradtan, amikor más vágyad sincs csak aludni, akkor félkómásan tök türelmesen fogod a gyereket órákig altatni. Nem volt szép dolog ráförmedni, de ezt te is tudod, azért van lelkiismeretfurdalásod. Ha nem lenne, az baj lenne.

Azért sírni ne hagyd ha téged akar. A hiszti az megint más. De ha végképp nem bírod, akkor aludj vele - mondom ezt úgy, hogy nem vagyok híve az együtt alvásnak.

2013. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek a választ!

Igen, a legnagyobb már oviba jár. Most épp beteg, úgyhogy ebéd utáni alvásnál én sem alszom....

A kicsi és a nagy között van még egy középső is, így öten tényleg szűkös lenne az ágy. De már felmerült bennem, hogy rendszeresítek egy kisebb matracot az ágyam mellé ilyen esetekre.

Igen, mi vállaltuk a három gyermeket. Nem bántuk meg! :-) De teljesen igaz, hogy kezdek kimerülni. Remélem, "csak" a fogzás.... A helyzeten viszont úgy segít a férjem, hogy minden nap hoz kaját, hogy legalább főznöm ne kelljen.


Mindenesetre, máskor nem akarom csak úgy visszaküldeni az ágyába a nagyot.

Köszi a gondolataitokat!

2013. nov. 5. 07:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ovi jó dolog,nem értem ezzel mi a baj,miért kéne egy ágyban aludni bármelyik gyerekkel is??

Az ágy a tied és a párodé,ha oviba megy a nagy és a kicsi alszik te is aludjál.

2013. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!