Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akit nem ráz meg nagyon, ha...

Akit nem ráz meg nagyon, ha az 1.3 hónap valamelyikében elmegy a pici az szívtelen?

Figyelt kérdés

A teszt után még olyan nehéz elsőre felfogni, hogy az a pinduri embrió majd egyszer megszületik, és emberke lesz. Szóval, nincs benne semmi látható, csak a két csík.

és olyankor, ha nincs tervezve, hanem úgy van, hogy ha hát már jön, akkor megtartjuk és várjuk - szóval gondolom kell egy kis idő, míg kialakul a kötődés.

De elkezdtem azon gondolkodni, hogy mi lesz, ha mégis elmegy magától? Sok helyen azt olvastam, hogy olyankor nem életképes legtöbb esetben. És mi lesz akkor, ha még nem kötődök hozzá nagyon és nem fogok nagyon sírni, vagy nagyon gyászolni, az elítélendő? Van valaki aki így van/volt? Ez attól is függ, valaki milyen régóta és mennyire várja?


2014. ápr. 19. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem szívtelen, hogy valaki nem sír nagyon. A legtöbbször egyébként az ilyen korai vetélésnek valóban biológiai okai vannak és sokszor jobb is, ha nem születik meg (nem tökéletesen életképes embrió esetében a természet ezt így tudta elrendezni). A szomorúság persze ezért mindenkiben benne van.
2014. ápr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiért én is így gondoltam, hogy nem rázna meg az elején olyan nagyon egy ilyen dolog, és a múlt hét pénteken rózsaszínes folyásom volt.

Én úgy megijedtem, hogy azonnal rohantam az sztk-ba, szerencsére kb. fél órán belül a rendelőben voltam, minden rendben volt a babával.

Azóta másképpen gondolom, nagyon megnyugodtam, hogy nincs semmi gond. Szóval szerintem míg az emberrel nem történik hasonló, addig nem is tudja igazán, hogy milyen érzés ezt átélni.

Egyébként még mindig nem érzek különösebb kötődést, pedig tervezett baba, de a kisfiamnál is így volt, hogy csak születése után éreztem azt az óriási szeretetet és kötődést. Most vagyok 12 hetes.

De mostmár úgy érzem, nagyon megrázna, ha elveszíteném.

2014. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy hány hetesen történik, és hogy láttad-e már UH-n, vagy hallottad-e a szívhangját. Én kb a 10. hétben vetéltem el, amikor már jócskán beleléli magát az ember, ráadásul 2 éve próbálkoztunk előtte. Nagyon rossz érzés volt, de nagyon hamar feldolgoztam, igazából gyártottam magamnak egy ideológiát róla, így könnyen elfogadtam a tényt. Ezért is lehetett, hogy hamar teherbe estem újra. A lényeg, hogy az ilyesmit nem tudod előre megtervezni, hogy mit fogsz érezni. Nem is kell.
2014. ápr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 1 hete tudtam, hogy terhes vagyok, amikor elvetéltem.

Borzalmas volt, és a felszabaduló hormonok miatt nagyon kötődtem. Már szültem előtte, és azt hiszem ez is számít.

Viszont egyáltalán nem ítélem el azt, aki nem kötődik.

Inkább irigylem kicsit.

2016. jan. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!