Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hogyan fogadnátok...

Szülők, ti hogyan fogadnátok ezt a "hírt"?

Figyelt kérdés
Szóval. 16 éves srác vagyok, sokkal érettebb a koromnál, mind külsőre, mind belsőre. jól kijövök a kortársaimmal, de egy embert leszámítva (olyan mint én csak női kivitelben) inkább a huszonéves korosztállyal érzem jól magam. Céltudatos vagyok, jól tanulok, jogász szeretnék lenni. a Nyáron dolgozom, amit költök arra magamnak keresem meg a pénzt, pedig szüleim tudnának adni ha kérnék. rendszeresen sportolok, megválogatom a barátaim. ezeket az itthoniak is tudják. Így nyáron heti 4-5 alkalommal járok el este itthonról. Ugyan nincs megszabva h mikor érjek haza, de általlában már éjfél-1 között haza szoktam jönni. Szeretem a sört, meg a finom alkoholos italokat, de SOHA nem viszem túlzásba, mindig tudom hol a határ, ezt anyáék is tudják. Ezekről mind tudnak, viszont arról nem h dohányzom.....egy éve. szerintetek ha elmondom hogyan fogadnák? Ti hogyan fogadnátok?
2014. aug. 5. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Tudod ha érett lennél nem másokhoz mérnéd magad. Itt minden tini olyan érett, hogy csak na.

Nem engedném.

2014. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
honnan veszed h másokhoz mérem magam?
2014. aug. 5. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves első ezt nem tudod SAJNA megtiltani. Bár én 17 éves lány vagyok, nem cigizek max ritkán, 1-1 vizsga előtt, amikor már mindenki rágyújt, és maga a hangulat megköveteli :D ne értsetek férre nem menőségből hanem mert jól esik, és közben a haverokkal nyugtatjuk egymást hogy minden oké lesz :D

Szerintem ne mond el nekik mert semmi értelme. Ha rajta kapnak mond ,hogy első alkalom volt de azt ne valld be, hogy rá vagy szokva. És tényleg ne szívj sokat mert jobb dolgokra is költheted.


Amúgy engem anya kinyírna' az ő szavaival élve, de ismerem annyira, hogy úgyis megtudnám vele beszélni. Bár ő is szívja kb. 16 éves kora óta, az ő szavaival élve 'az más világ volt, neki nem volt saját laptopja meg telefonja meg ennyi ruhája, és én az ő pici lánya vagyok akinek nem szeretné ha tüdőrákja lenne vagy elcsúfulna e-miatt'.


És igazság szerint ezek a szavak jobban hatottak rám mint bármi tiltás. :) mert már fél éve rá sem gyújtok. Egy szállat sem.

2014. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem dobozosat szívok, hanem töltöm, már egész jó vagyok benne. így 20 szál olyan 450 ft körül jön ki, és napi fél-1 doboz fogy el
2014. aug. 5. 19:26
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Napi egy doboz?? Hát bogaram, lehetsz te akármilyen céltudatos, ha 16 évesen már napi egy dobozzal szívsz, meg se éled hogy valaki lehessen belőled..

Nem tudom mennyi pénze van a szüleidnek, és hogy mennyit kerestél, de ha csak azt nézed, hogy elszívsz napi 10 szálat, akkor az hetente 1575 ft, évente pedig 81900 ft. Ha olyan "céltudatos és érett" lennél, mint ahogy azt gondolod -és állítod-, akkor ezt a pénzt vagy beraknád a bankba kamatoztatni, vagy valami értelmesre költenéd.

Üdv, 16L

2014. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ilyen voltam mint Te, céltudatos, de én soha nem jártam bulizni, nem is ittam soha. 16éves voltam,amikor anyumék megtudták, hogy cigizek. De nálam egy olyan élethelyzetben derült ki, amikor már minden mindegy volt, konkrétan anyukámnál csontrákot diagnosztizáltak, áttéttel, 2 hónapja volt hátra. Így nem érdekelt senkit, se anyut, se aput. Mondhatnám, hogy jól fogadták. Aztán anyu halála után egyre többet cigiztem. Manapság apu ugyan szurkál, hogy tegyem le, és igaza is van, de nem megy.... ma már én bánom, hogy valaha rágyújtottam. Amúgy 27 vagyok.

Van egy 8 éves lányom, és megfogadtam, hogy ha itt az ideje, elbeszélgetek vele, milyen hátrányai vannak, hogy nem tudja letenni, ha rászokik. Ha ennek ellenére rágyújtana, akkor annyit kérnék azért tőle, hogy a lehető legkevesebbet.

Megkövezhetnek érte, amiért én nem tiltanám, de tulajdonképpen ma már minden gyerek úgy nő fel, hogy a környezetében dohányoznak, érthető, hogy ki akarja próbálni. Plusz a 16 évesek közül sokan menőnek érzik, ezért szívják.

2014. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem keresek sokat, 3 napot dolgozom hetente, napi 5000ft ért, és szüleimtől nem kapok semennyi pénzt
2014. aug. 5. 20:34
 8/14 A kérdező kommentje:
Én nem menőségből szívom, sokáig senkinek sem akartam elmondani mert féltem h leszólnak miatta. én az ízét szeretem nagyon. (most mindenki lehurrog h ilyen szar meg olyan szar, de én szeretem)
2014. aug. 5. 20:38
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnálnám,mert annyira értelmes,intelligens fiatal srácnak tűnsz,hogy kár,hogy ezzel úgymond elrontod az összképet.Másrészt azért,mert jómagam is voltam olyan buta,hogy kamaszként rászoktam,és sajnos vagy 10 évet végig is dohányoztam.Most hogy már 4 éve leraktam,érzem mekkora hülye voltam.


Nekem anno a szüleim elfogadták,lévén ők is dohányosok,nagyon nem tudtak mit mondani,ők is benne voltak,hiszen rossz példát mutattak.Én a lányomnak nem fogom otthon engedni.Ha szívja úgysem tudom megakadályozni,de keresse meg rá ő a pénzt,és otthon ne gyújtson rá (bár stikában úgyis rágyújtana,úgyhogy lehet ez hülyeség)


Remélem az apja pont el rettentő példa lenne neki,30-as éveiben már 3 fajta gyógyszert szed napi szinten,és tropára van menve a szervezete (a dohányzás miatt nagyrészt ezt orvos mondta meg)


Bízom benne,hogy néhány év múlva érettebb fejjel be fogod látni,hogy a dohányzás gáz.Mindenféle szempontból.

2014. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

14 évesen családi tragédia miatt kezdtem el dohányozni.

Nagyon sokat elszívtam emlékszem akkor még 530Ft volt egy doboz cigi.


Nagyon le akarom tenni! Sokszor örülök mert alig 3-4 szál megy el. De van olyan napom mikor egy egész dobozzal elmegy. De most elterveztem, hogy Szilveszterre már mindenképp lefogom tenni.


Tudod hogyan?

Egyrészt nem fogok venni, másrészt meg lefogom magam kötni.


A kérdésed gondolom ez: Akkor eddig miért nem tettem le, illetve miért nem teszem le? A válaszom egyszerű.. olyan a munkahelyem ahol idegileg nem bírnám cigi nélkül robbannék. És azért szilveszterig mert októberig vettek fel a céghez. Lesz 2 hónapom letenni és meg fogom csinálni mert nagyon elhatároztam magam!



Te még időben vagy! Próbáld meg letenni!

Keress valami más "függőséget" ami nem ilyen káros.

Vagy vegyél elektromos cigit ott csak gőz megy a tüdődbe..

2014. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!