Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miér kiabál velem a 11 éves...

Miér kiabál velem a 11 éves lányom? A serdülőkor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 18:46
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Te is szoktál kiabálni? Mert ő azt csinálja ami szted helyes.
2010. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Akkor sem kiabálhat a szüleivel, ha serdül. Értesd meg vele, hogy ez a viselkedési forma nem válik előnyére - és itt úgy jársz el, ahogy akarsz, a lényeg, hogy sikert érj el. És ezt minél hamarabb kezdd el, lehetőleg MOST! Nem kell szeretnie a szüleit, ha már ilyen világban élünk, szót fogadni nekik viszont kötelessége. Beszélgessetek sokat, de nem úgy, hogy főzés közben bekiabálsz a szobába, hogy "mi volt iskolában kislányom?", meg ehhez hasonlók, mert ennek semmi értelme. Beszélgessetek olyan dolgokról, amik felkeltik az érdeklődését, próbáld meg átadni neki az élettapasztalataidat, legyetek közeli "barátságban". Persze biztos nem könnyű leültetni, hogy beszélgessetek, hiszen ki tudja, hol csavarog egész nap, igaz? Na, ha ez így van, akkor az a Te hibád sajnos. Ezen is változtatni kell, ha így van. Ne érdekeljen, ha úgy érzed, gyűlöl a gyereked. A gyűlölete iránti érdektelenségeddel el fogod érni a célodat. Először azt fogja belátni, hogy hiába próbálkozik, nem tud kihozni a sodrodból, utána pedig azt, hogy "normálisan" és nyugodtan élni nagyon kellemes dolog.

Nos, hirtelen ennyi. Nem kell semmit megfogadni, csak amivel egyetértesz. Remélem, segítettem.

Ja, egy kérdés: mikor pofoztad fel utoljára a lányodat? És akkor használt?

2010. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Elfelejtettem mondani, hogy azért itt nem 1-2 nap alatt oldódik majd meg a probléma, de erre biztos rájöttél már magadtól.

Sok sikert!

2010. jan. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mikor kiabál,fognám magam,és elmennék előle,mint akit nem érdekel.3 nap szótlanság(a legnagyobb büntetés szerintem).Utána fontos,hogy higgadtan megbeszéljétek.

Én nem vagyok híve a pofozkodásnak...a végén azt is eltanulja.

2010. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz, mi a helyzet azóta?
2010. jan. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát én 12 vagyok de ha anyumra mernék kiabálni kapnám rögtön a maflázst:(.Próbáld megértetni vele hogy nem kiabálhat veled .Azt hiszem a a serdülőkor szóval nem lehet mindent lerendezni..
2010. jan. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én is 11 vok én még anya szerint nme kamaszodom a viselkedésemből! De van 1 oszttársam aki 9-10 évesen is csunyán beszélt opordibált a szüleivel
2010. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Régen nem voltak ilyen problémák. Vajon miért? Szerintem olykor-olykor, amikor nagyon szükséges, egy-egy jól irányzott saller magához téríti a gyereket, és szükséges, akárki akármit is mondjon. Persze az a jobb, ha nem kell tettlegességig folyamodni, de az sem megoldás, hogy elvonulok a harctérről, mint az egyik előző válaszoló.
2010. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

De ezt miért egy anya kérdezi?

Már ne haragudjon kedves kérdező, de vagy ön nem neveli jól a lányát, vagy nem tudom...

jó két nagy büdös pofon talán segítene

2011. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Főleg, ha azt még nem próbáltad. Egy ilyen radikálisan új helyzet talán elgondolkodtatná a gyereket bizonyos dolgokon...
2011. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!