Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elköltöztünk egy másik országb...

Elköltöztünk egy másik országba, de nagyon nem találom a helyem, haza akarok menni, de a szüleim nem engedik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve élünk Ausztriában, így nyáron viszont itthon vagyok.

Vannak barátaim, járok bulizni velük, az egyik legjobb művészeti suliba járok.

Viszont mindig is idegennek éreztem magam, attól függetlenül, hogy befogadtak. Más a gondolkodásom, a meglátásom dolgokról, és így, hogy nyáron itthon voltam, többször Budapesten is, úgy érzem, hogy ide tartozom.

A másik vége a dolognak, amiben a szüleimnek teljes mértékben igaza van, hogy egy ott megszerzett szakmával sokkal többre megyek, és tényleg, sokkal fejlettebb műhelyei vannak az iskolánknak, mint az itthoni hasonló jellegűeknek, nagyobb hangsúlyt kap a modern technológia, jól fizető nyári gyakorlatok vannak, szóval minden klappolna...HA nem érezném magam idegennek. A nyelvet szinte hibátlanul beszélem, és angolul, franciául is szépen megtanultam, de például azt nem tudnám elképzelni, hogy más nemzetiségű párom legyen. Látom az életet itthon is, de sokkal nagyobb produktivitásra ösztökél az úgymond "tragédia", mint a problémamentes, ingerszegény élet. Több tanárom is említette már, hogy ez az "elszigeteltség érzése" a munkáimban is jelen van. (Az egyik tanárnő nagyon kedves és segített, ha az iskolában lettem rosszul, pánikrohamaim vannak.)

A szüleimnek vállalkozásuk van itt, és nem értik, miért vágyódok annyira haza.

Mit tanácsoltok? Arra gondoltam, hogy esetleg felsőoktatásra hazamennék, még 4 évet kellene akkor itt kint töltenem.

Köszönöm, ha végig olvastad:)

16L (most megyek 10. osztályba)



2014. aug. 24. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

találd fel magad

ott izgisebb az élet mint itthon

menj skateparkba, vagy akárhova, ismerkedj

tuti találsz magyarokat is


a nyavajáidat meg felejtsd el

2014. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Otthon teljesen mások a művészek, jobban megértetem magam.

A skate parkok nem vonzanak különösebben, a legtöbb magyar pedig pont azért ment el otthonról, hogy ne magyarokkal legyen...és valljuk be, a legtöbben a pénz miatt, ami nekem nem túl szimpatikus eleve, és nem a korosztályom amúgy sem.

Nem nyavaja korántsem.

2014. aug. 24. 16:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki azt az időt, amíg egyetemre hazajöhetsz. Addig még változni fogsz . A 16 éves kor még az alakulás kora.
2014. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem laksz a magyar határhoz közel? Én azt tanácsolom, hogy hosszú hétvégékre, ünnepekre gyere haza a barátaidhoz, és ha tényleg ilyen jó iskolába jársz, ne halaszd el a lehetőséget!
2014. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A határhoz közel éltünk, gyakran haza is járok, csak ugye nem mindig tudok, mert az ottani barátaimmal is járok el.

Szóval amikor tudok, hazajövök, most is csak iskolába megyek vissza.

2014. aug. 24. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A fájdalom a legjobb múzsa. Meríts belőle, és várj. Te is, és a nézeteid is változni fognak még. Nyitott szemmel, a honvágytól nem elvakítva járj, és adj egy esélyt Ausztriának. Ha egyetemista korodban is csak Magyarországon tudod elképzelni a jövőd, érdemes tenni érte. Addig felesleges.
2014. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

KITARTÁS!

Fogd fel úgy, hogy már csak 4 év, és itthon lehetsz. :)

Szeretettel várunk vissza <3

2014. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is 5 éve élek Ausztriában és még csak véletlenül sem vágyom vissza! Azt kívánom, bárcsak szüleim már engem is 16 évesen kihoztak volna és akkor nem kellett volna mindent a 0-ról kezdenem! Örülj annak, amid van! Magyarország szívás, főleg az egészségügy, ami persze ennyi idősen még nem érdekel, de később fontos lesz! A pénz igenis fontos! Neked lehet könnyebb, mert szüleidnek osztrák vállalkozása van, így művészkedhetsz kedvedre, de a támogatásuk nélkül semmi sem lenne olyan rózsás…Nyugodtan pontozzatok le, de, ha a kérdező 10 év múlva visszagondol majd és kint marad meg fogja köszönni a kommentemet! Hallgass a szüleidre!
2023. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!