Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Miért csinálhatta ezt a lányom tanára?

Figyelt kérdés
Előre bocsátom, hogy a lányom nem egy matekzseni, inkább humán beállítottságú. Azért, hogy jobb legyen, rengeteget tanul, gyakorol, jár matek tanárhoz korrepetálásra. Most hívott zokogva, hogy bár csupa 3-asa volt ebben a félévben, a tanár 2-esre zárta le. Most 8.-os, épp a pályaválasztás előtt.. Gimnáziumba szeretne menni..így nem fogják felvenni...
2010. jan. 19. 11:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a matektanárhoz, de előtte nézd meg a naplót! Lehetséges, hogy volt rosszabb jegye is, és levitte az átlagot? Ha nem, akkor kérdezd meg a matektanárt, hogy hogy jött ki neki a 3-as átlagból kettes jegy!
2010. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
hát én bemennék, és rákérdeznék a gyerekem jegyeire és ha tényleg csak 3-asai vannak akkor megkérdezném, hogy ebből mégis , hogy lett 2-es? ne hagyd annyiban szerintem.
2010. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is menj be az iskolába és nézz bele a naplóba, (nem tilos úgy tudom). Elképzelhető, hogy eltitkolt egy-két rosszabb jegyet is a leányzó? Vagy a tanár ennyire rossz indulatú lenne? Mindenképp járj utána!

2010. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Elektronikus napló van és így minden jegyről tudok.Igen év elején kapott egy 2-es, azóta van 6 3-asa...ebből 4 nagydolgozat...Bemegyek, az biztos, de sajnos ez már nem fog változni. Nem vagyok egy olyan szülő, aki csip-csup ügyekkel beszaladgál, sajnos nyalni se tudok...és ez nálunk nagy probléma. Én is pedagógus vagyok, ott voltam tanítási gyakorlaton, ahová a gyerekeim járnak..Bizony ez kisváros, itt sok tanár csak azt nézi, kinek a gyereke, milyen anyagiak között élnek a szülők...
2010. jan. 19. 11:40
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Elkérheted az öszes dolgozatát is, megnézhetsz mindent, hogy mi miért van!!!!

Köteles megmutatni, vagy azt is kérheted az igazgatótól, hogy vizsgáztassák le, tehet különbözeti vizsgát (vagy minek hívják) egy másik tanárnál.

2010. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Különbözeti úgy tudom, csak év végén lehet...
2010. jan. 19. 11:42
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha bemész és a sarkadra állsz határozottan rákérdezel, hogy hogy is van ez (jó ha utánanézel a neten hasonló esetben mit lehet tenni) akkor át fogja írni mivel ez nem egy elhanyagolható dolog. a lányod jövője múlhat rajta. nem puncsolni kell. hiszen a lányod megdolgozott a 3-asért.
2010. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is pedagógus vagy, akkor igazán tudhatnád mit mondj! :) Menj be és csapj az asztalra, ez nem csip-csup dolog! Igenis állj ki a gyermeked jövőjéért. Ha ez nem segít, én bizony az igazgatóhoz is bemennék!!! Hajrá, szurkolok neked!!!
2010. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni elbírálás alapján kaphat rosszabb jegyet, mint az átlaga. Osztályozó előtt kellett volna az igazgatónál jelezni a problémát.
2010. jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Köszi, holnap mindenképpen bemegyek, bár ez nem hiszem, hogy változtat..már beírták :( Na, de azért nem hagyom szó nélkül. Sajnos itt nem igazán azt nézik, hogy mi jó a gyereknek. Érdekes, a másik iskolában ilyenkor mindenkinek a jobb jegyet adják...volt, hogy egy egész 6. osztály ment egyöntetűen a 6 osztályos gimibe, ahová csak 4.8 fölött vesznek fel. Ok, elhiszem, hogy egy osztályban lehet sok jó képességű gyerek, de hogy mind a 28....
2010. jan. 19. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!