Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell erre irigykedniük?...

Miért kell erre irigykedniük? Már a barátnőim is elfordulnak tőlem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok külföldön és emiatt magántanuló vagyok. Sosem volt normális életem, de mindenki azt hiszi, hogy velem kapcsolatban minden tökéletes, mert a családomnak van pénze és az anyagi dolgok nekem nem jelentenek problémát. Viszont azt nem tudják, hogy milyen úgy felnőni, hogy az anyám több ezer km-re él tőlem, vagy hogy apámnak fontosabbak a nálam épphogy idősebb barátnői, mint én.

Tudtam, hogy sokaknak csak egy elkényeztetett, gazdag kislány vagyok, de nem érdekelt, mert ők nem voltak a barátnőim, barátaim. De már az egyik legjobb barátnőm is elkezdett megjegyzéseket tenni és ezek nagyon fájnak, bár nem mutatom.

Tegnap is mondta, hogy kellene neki már egy új telefon, de a szülei nem akarnak venni. Mondtam, hogy én szívesen nekiadom az iPhoneomat, ha megkapom a 6-ot (hetek kérdése). Erre csak lekezelően annyit mondott, hogy nincs szüksége az én használt cuccaimra.


Megjegyzéseket tesz a párkapcsolatomra (a barátom a Föld másik végén él), a családomra, a dolgaimra, szóval mindenre.


Nem értem, miért lett ilyen.


Mit csináljak, hogy újra olyan legyen a kapcsolatunk, mint régebben?

Miért irigykedik?


2014. szept. 20. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Szia.szerintem rájönnek idővel hogy nem mi den a pénz.szeretet s a család fontosabb kellene lennie.meh az esetleges barátok.
2014. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Ezt a kérdést mintha már olvastam volna korábban...
2014. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
hány éves vagy? Egyébként próbálj hasonló anyagi szinten lévőkkel barátkozni, nálunk is az hozott megoldást.
2014. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ismerős. Nem érzed,hogy neki milyen lehet,hogy drága jól kinéző ruháid és cuccaid vannak,hiába barátnő természetes,hogy féltékeny. Próbáld megérteni. Ne beszélj előtte anyagiakról.
2014. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Sok ember csak a külsőségeket látja és nem is érdekli, hogy mit érzel, mert ők már attól boldogak lennének, ha lenne egy iPhone 6-juk vagy annyi pénzük, amennyit te kapsz a szüleidtől, és itt ki is merült a törődés fogalma.

Ne foglalkozz velük, próbálj olyanokkal barátkozni, akik anyagilag egy szinten vannak veled, na azoktól nem hallasz majd ilyet. Ugyan én nem így nőttem fel, de azt hiszem, valahol jobban is jártam, mint te. Sajnálom, hogy ennyire rosszul érzed magad lelkileg.

2014. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazi barátnő.


Az én barátnőm is jobb módú (volt), mint én. Amikor segíteni akart, akár anyagilag, akkor engedtem neki. Mert ez részéről nem nagy dolog, de nekem sokat jelentett. Bár mindig visszaadtam neki a kölcsönkapott összeget idővel.

De természetes volt pl, hogy jön értem az új kocsijával, elvisz suliba, meg haza. Bár ő sosem éreztette, hogy gazdagabb nálam, sosem fölényeskedett. Nem egy "plázacica" típus.

Azóta messze sodort minket az élet, de még mindig tartjuk a kapcsolatot. És én sosem felejtem el neki, hogy segített, amikor szükségem volt rá.

2014. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy sokan nem tudják, mi van benned, és hogy neked is fáj sok minden (vagyis erre céloztál).

Talán te sem tudsz mindent a barátnődről. Neki is lehet valami az életében, amiről nem beszél, ami fáj neki, és amitől néha keserű vagy cinikus pl. veled szemben. Ha fontos neked ez a barátság, akkor egyszerűen csak kérdezz rá, segíthetsz-e neki valamiben, szeretne-e valamiről beszélni. S nyílj meg te is ugyanígy előtte.

2014. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha már a barátaid is elfordulnak tőled, érdemes lenne elgondolkodni, hogy a világon mindenki ennyire irigy és rosszindulatú, vagy esetleg te viselkedsz úgy, hogy képtelenség elviselni. Nyilván a negatív dolgokat próbálod elnyomni magadban, hogy ne lássák, hogy neked is rossz, de el tudom képzelni, hogy átestél a túloldalra és felvágós vagy.
2014. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
minek írod ki mégegyszer ugyanazt a kérdést?
2014. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!