Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túl jó barát vagyok, mégis...

Túl jó barát vagyok, mégis elfordulnak tőlem a barátok! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ha kell hajnalban is felkelek segíteni nekik vagy lemondok bármi más programot miattuk, vagy több éjszakán keresztül meghallgatom a bánataikat probkémáikat, adok kölcsön cuccokat és pénzt, mégis valammiért sz**rba se néznek. Van hogy engem nem hívnak fel, vagy nem köszöntenek fel szülinapon, névnapomon, elmegyek hosszabb időre és egy sms-t avgy egy facebook üzit se küldenek, hogy mi a f***sz van velem. És olyan is volt, hogy ha én elmentem valamelyik barátomhoz váratlanul beszélgetni, mert akkor szarul voltam, akkor elküldött és flegmán azt mondta hogy "bocs de most tanulok". 21 éves vagyok. Ők velem egy idősek, szal már nem vagyunk tinédzserek. Igazából a barátomon kívűl nincs is másik barátom, se barátnőm, mert lesz***rnak. Mit ronthatok el? Mit csináljak másképp? Nem megváltozni akarok, csak kipróbálni egy két praktikát velük, hátha...


Köszi előre is.


21/L



2014. aug. 24. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerős szitu. Én annyit csináltam, hogy fokozatosan leépítettem ezeket az embereket. Akik csak kihasználnak, azok nem barátok.
2014. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Keress mas baratokat..
2014. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 manó1235 ***** válasza:
100%
Én is ugyan így voltam, megtettem értük mindent, elkísértem betegen az egyiket az ország másik végére hogy ne menjen egyedül arra a randezvényre amit kinézett. Mindig adtam pénzt, meghallgattam a problémáikat stb. Aztán szépen lassan kerülni kezdtek, hanyagoltak kihagytak mindenből... tőlem pár méterre vihorásztak és beszéltek ki engem. És akkor gondolkoztam el hogy tényleg ezek a barátaim? Arra a döntésre jutottam hogy inkább leszek egyedül mint hogy ilyen emberekkel vegyem körbe magam. Egy éve nem beszélek velük.. megtanultam lefoglalni magam mással. Persze nagyon jó lenne 1 igaz barát.. remélem találok :) neked is fel a fejjel, én nem keresném őket a helyedben... ne rohanj utánuk.. ha nem keresnek akkor így jártak, ne is pazarold rájuk az idődet.. az érdekbarátság sosem jó. 20/L
2014. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem írók mindent elmondtak. Leépíteni őket. Ha ilyenek, akkor inkább ne legyenek barátaid.

Abban, hogy meg tudd ezt lépni egy kis segítség: ugye írtad, hogy mindig számíthatnak rád, mindig ugrasz ha kellesz. Egyetlen alkalommal mondj csak nem-et. És te leszel a legnagyobb szemétláda a világon, annak ellenére, amit eddig tettél értük.

És ha az ő felfogásuk szerint egyetlen nem teljesített szívesség érvényteleníti az addigi összeset, akkor már te is könnyebben tudsz dönteni, hogy érdemesek-e az ilyen emberek a barátságodra.

2014. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert ennyit ér a lányok barátsága. Pasizz be.
2014. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!