Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek a helyembe?

Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

nem rég lettem 9-es és nem sikerült beilleszkednem szinte mindenki ismerte régebbről egymást az osztályba és gólya tábor se volt

egész nap egyedül vagyok és nyomkodom a telefonom nem nagyon akarnak beszélgetni velem pedig próbáltam

velük beszélgetni sulim kivül vannak barátaim félek hogy kifognak közösíteni mer csendesnek hisznek egy lány folyton beszól



2014. szept. 27. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még simán van esélyed. Csak egy hónap telt el iskolakezdés óta..

Egyébként nálunk is ezvolt 2 éve.. Mindenki ismert legalább 2-3 embert az osztályból (én csak egyet, aki általánosba évfolyamtársam volt) és egy idő után tök jóba lett mindenki másokkal is.

Volt, akire fb-n írtam, úgy lettünk jóba másokkal meg szóbaelegyedtem. Jön magától. :)

(bár tudok ellenpéldát de az az illető hibája, te pedig említetted, hogy próbálkozol)

Sok sikert! :)

2014. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a jo taktika a nyitottság, segítőkészség es az érdeklődő odafordulas. Figyeld hol tudsz hasznos lenni, kerdezgesd őket érdeklődve, mosolyogjal sokat. Próbálj alkalmazkodni a közösséghez, ezert kell megkérdezni a szokásokat.
2014. szept. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jo tanács amit a második mond.

De egy dologra figyelj oda, hogy a segítőkészség nem egyelő a "csicskasággal". Tehát ne ugy legyél segítőkész, hogy viszed valakinek a taskájat az egyik teremből a másikba, vagy megcsinálod helyette a házit. Mert sajnos vannak akik kihasználják a másik jó indulatát...

Erre figyelj! Es sok szerencsét, még tényleg van esélyed, még 1 hónap se telt el!

+1 tanács. Ha a lányok nem befogadóak veled szemben, és nem barátságosak. Oda mehetsz egy számodra (barátilag-is-) szimpatikus fiúhoz is. Tudod néha a fiú barátok sokkql jobbak, mint a lányok:)

2014. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elmesélek valamit, nem pont ez a szitu, de hasonló.

Idén (10. o.) jött egy új osztálytársam. Eddig egy másik városban járt iskolába, de az anyukája Budapesten kapott munkát, így költöznie kellett. Nem akart Pestre jönni, és előre eldöntötte magában hogy nem fog tudni beilleszkedni. Próbáltunk beszélgetni vele, kérdezgetni, de ő nem fogadta szívesen. Hiába próbáltunk az előző sulijáról, a nyaráról vagy a hobbijáról beszélgetni, egy-két szavas mondatokban válaszolt, nem kérdezett vissza, nem jött oda magától. A hozzáállása miatt tényleg nem tudott beilleszkedni, de esélyt sem adott az osztálynak. Hét elején írták alá a papírokat, elmegy az osztályból. Visszaköltözik abba a városba ahonnan jött, bentlakásos suliba.

A történet tanulságai:

1. Ne add föl. Ha egész nap a telefonodat nyomkodod, nem csoda ha nem mennek oda hozzád. Jól tetted hogy próbálkoztál, de ne hagyd abba. Biztos van rajtad kívül valaki aki nem ismerte a többieket. Nézz körül az osztályban, és találd meg azokat akik hozzád hasonlóan egyedül ülnek. Menj oda másokhoz és keress valami közös témát. Nem hiszem el hogy tényleg SENKI nincs az osztályban aki kíváncsi rád.

2. Legyél türelmes. Nem lehet alig egy hónap alatt tökéletes osztályközösséget alakítani. Biztos lesz közös osztálykirándulás vagy program ahol összeszokhattok. Addig is legyél nyitott mindenkire és ne döntsd el előre hogy nem fogsz beilleszkedni.

2014. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!