Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy bírják ezt csinálni az...

Hogy bírják ezt csinálni az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

elég erős gimnáziumba járok, kell tanulni rendesen.

az osztálytársaim ( főleg a lányok!) mégis ezt csinálják: péntek délutántól isznak, füveznek, szombat este ugyan ez.. van hogy hétköznap este is.. és mellé cigiznek, amit szintén nem értek mert én egyszer próbáltam ki a cigit és nagyon szédültem..+ mindegyikőjüknek van pasija ami szintén elveszi az időt a tanulástól


2014. okt. 4. 10:46
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
24%
Sajnos ez egy tipikus mai kamaszos mentalitás vagy inkább életvitel. Nálunk is ez volt anno (tizenötezer évvel ezelőtt). Ez egyfajta identifikációs folyamat. Van egy ember aki vezeti a nyájat és az idióta csorda megy utána. Remélem te nem leszel ilyen. Én is utáltam és mind a mai napig nem csinálom ezeket a dolgokat mindig is inkább a saját utamat jártam. Akinek nincs saját útja később fogja igazán megbánni. Eléggé korhad itt minden, szétrohad lassan, ezért kell hogy legyen valami ami kiemel minket innen, ebből amiben benne vagyunk.
2014. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%

És te hétvégén is folyamatosan tanulsz? :D

Én is jó tanuló vagyok (konkrétan kitűnő), mégsem vagyok befásult. Imádom a hétvégéket, mikor a fent felsorolt dolgokat lehet csinálni, bár már úgy érzem, hogy kinőttem ezt a "mindenhétvgénbebaxunk" korszakot.:) De azért még szeretek inni, viszont mostanában csak koktélozgatni járok. Cigizni viszont attól még cigizek. Füvezni is füveztem már párszor, bár ezt nem művelem rendszeresen. Igaz, pasim most nincs, de attól még hétvégén általában minden este van valamilyen programom.

Nem értem, miért olyan hihetetlen ez, hogy emellett van idő tanulásra. Én pl. vasárnap késő este szoktam hétfőre tanulni. Péntek délután mikor hazaérek, utána elő sem veszek semmit vasárnap estig.

Vagy mit nem értesz? Hogy hogy képesek ilyen "rossz" életmódot élni? Talán azért mert élvezetes.

Nos, a legtöbb embernek nem igazán tetszik a cigi első próbára (nekem mondjuk tetszett), úgyhogy nem ebből lesz aztán rászokás. Újra és újra kipróbálják, végül megtetszik. Mentolosnak az ízét még könnyebb megszeretni a mentol miatt + azok nem is annyira erősek. Ettől függetlenül azért rá ne szokj, mert én azt mondtam, hogy jó :D

2014. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
Ezt nevezem tipikus mentalitásnak. Mondjuk férfi létemre utálom az alkoholt, dohányzást és mindenféle drogot. Ennek ellenére elmegyek élőzenei koncertekre (főként rock, blues, jazz, világzene, musicalek). A zene miatt megyek oda és nem azért, hogy igyak. Ez egyfajta önkifejezési forma.
2014. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kettes!

Olyan buta vagy, hogy szinte fáj, nem baj, majd egyszer talán te is rá jössz, hogy nem így kell élvezni az életet.

Ja és valami szakmunkásképzőben vagy kitűnő tanuló?

Nagyon ciki amiket leírtál.

2014. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
28 eves no vagyok. 16 evesen én minden másnap kocsmaztam, igy ismertem meg a mostani ferjem. cigiztem, napi egy dobozzal, ezt 3 eve tettem le onerombol, onszantambol. fuvezten neha de soha se szoktam ra. tanultam amennyit szuksegesnek gondoltam, 3 even keresztul jobb melom volt mint barki eminensnek az osztalyba. ma egyedul en elek sajat csaladi hazba, az elso babammal, a ferjemmel. a tobbi eminens nem reg vegzett az egyetemen es most viselkednek ugy 30.evesenn, mint egy 15 eves: isznak buliznak, ahelyett hogy mar csaladjuk lenne. ezzel nem azt akarom mondani hogy szard le a sulit es akkor jpbb eleted lesz, mert nem igaz, tanulni kell, fontos a tovabbtanulas. azt akartam mondani hogy ha vki okos es talpra esett, akkor kepes arra hogy beossza az idejet de kozben tudjon kicsit elni is. igen is 16-25 kozott elje ki magat mindenki, epitsen baratsagokat, kapcsolatot. es ne 35 evesen jusson eszebe hogy most mar le kellene nyugodni.
2014. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%

Mert elvezetes.

9. osztalyos,gimnaziumi tanulo vagyok. Altalanosba ugyanezt csinaltam,mint te. Otthon meresztettem a seggem,es punnyadtam. Pedig az osztalytarsaim mar 8.-ba igen csak mentek erre-arra...

Gimnazista lettem. Egyszer elmentem este be a varosba veluk. Imadtam azt az estet... Hihetetlen jo volt. Igen ittunk,cigiztunk,es meg fu is volt(mondjuk en nem fuveztrm.) Amikor ott vagytok vagy 20-an,hulyeskedtek,isztok(mertekkel),cigiztek,es elvezitek az egeszet. Na en ezen ponton jottem ra,hogy eddig milyen begyoposodott voltam. Sokkal felszabadultabb vagyok miota eljarok hetvegente erre-arra. De persze,vannak akik elvetik a sulykot,es berugnak,mint az allat,mert az nagyon hypsteryoloswag meg minden,de lehet ugy is inni,hogy jol erzed magad,szoval csak mertekkel. Es anyukam is azt mindta,hogy most bulizzak,most menjek el erre-arra,most igyak,most cigizzek,es eljem ki magam. Ne akkor,amikor mar 30 evesen 2 gyerekes anyuka vagyok.

Ha nem engeded ki ezt most,akkor ez felnott korodba fog kijonni rajtad. Anya is ezt csinalta. Bulizott,ivott,cigizett,es most nagyon jo anya! Csak a tapasztalatait osztja meg velem. Nem egy befasult anyuka. Anya egyik volt osztalytarsa peldaul nem ment soha bulizni,es most 45 evesen konyorog a sajat gyerekenek,hogy had menjen el vele bulizni. Jobb ez? Mert szerintem nem.

Most vagy fiatal,most eld ki magad? Anya azt mondta,hogy rengeteg szep emleket ilyen korba szerzett,ezeknek a buliknak koszonhetoen. Es jo visszagondolni ezekre az emlekekre,de nem csn

Inalna most mar. Es miert nem? Mert akkor kielte magat.

Nekem ez a velemenyem. Egyebkent meg nalunk nagyon kinezik az ilyen begyoposodott lanyokat/fiukat,mint te:)

2014. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
szerintem meg a2-es egy teljesen atlagos fiatal, jol mondja nem kell befasulni. miert varjatok egy 16 evestl hogy felnott legyen??? ha jok a jegyei maradjon mellette gyerek! az a dolga majd az egyetem meg a munka megkemenyiti.
2014. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
5-7 es vagyok es a 6-os kb leirta.amit en.gondolok ill. kiegeszitette azt: eddig eltem, es most 28 eves anyukakent igazan nyugodt es boldog vagyok, es konnyebben allok az elottem levo anyaszerephez.
2014. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem, képzeld nem szakmunkásképzőben. Mi van, irigykedsz, hogy neked a tanulás és a szórakozás nem ment együtt?


Kihagytam amúgy, hogy 17 éves vagyok, úgyhogy nem kell azt hinni, hogy kb 10 évesen kezdtem ezt az életmódot :D Úgy 8. osztály környékén (14 voltam akkor) kezdtem, és folyamatosan "hozzáadtam" dolgokat.

Szerintem is most kell szórakozni, nem pedig 20 év múlva. Egyetem után én már családot akarok, nem bulikba járni.


Nem hinném amúgy, hogy most olyan durva életmódot folytatok. Nem szoktam (régen és most sem) a saját hányásomban vagy árokban fetrengeni, nem ment át rajtam a fél város, és valószínűleg nikotinmérgezést sem fogok kapni a napi pár szál, hétvégén egy este max. 3/4 doboz cigitől. De nekem nem túl kellemes időtöltés esténként x órán át kockulni, tanulni, és sehova sem kimozdulni. Olyan unalmasak a hétköznapok (jó, nem mindig), legalább a hétvégéket fel kell rázni. :)

2014. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%
nem is értem, mit lehet annyit tanulni, hogy másra nem jut időd... egyszer fiatal az ember, bulizzon, csajozzon, pasizzon, igyon, cigizzen...élvezze, míg lehet. én is jó tanuló vok, mégse töröm össze magam és igen, minden hétvégén a haverjaimmal lógunk és bulizunk és jó érezzük magunk, nem pedig azon vergődünk, hogy juj, mennyit kell tanulni... ebbe bele fogsz fásulni és azért fogsz rosszul teljesíteni, mert nem tudsz lazítani és előbb vagy utóbb nem fogod tovább bírni ezt a hajtást... egyébként az ilyen Otthonülős jó kislányokból lesznek később a legnagyobb ribik... úgyhogy ne ítélj el senkit, majd pár év múlva olvasd el, amit írtál... vagy az is lehet, hogy csak irigyled őket, mert neked nincsenek barátaid, akikkel lógj.
2014. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!