Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy bírják ezt csinálni az...

Hogy bírják ezt csinálni az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

elég erős gimnáziumba járok, kell tanulni rendesen.

az osztálytársaim ( főleg a lányok!) mégis ezt csinálják: péntek délutántól isznak, füveznek, szombat este ugyan ez.. van hogy hétköznap este is.. és mellé cigiznek, amit szintén nem értek mert én egyszer próbáltam ki a cigit és nagyon szédültem..+ mindegyikőjüknek van pasija ami szintén elveszi az időt a tanulástól


2014. okt. 4. 10:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9.-es vagyok. Nem vagyok bulizós de fél éve van barátom még is mindketten 4-5 tanulók vagyunk :)
2014. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanazt csinálom, amit leírtál, és 4.7-es átlagom van egy "elit" gimiben.

A bulizások nélkül nem menne. Kiakasztanak az elvárások, és én így vezetem le a feszültséget, később aztán tudok tanulni.

18/L

2014. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
47%

És a bulizások minősége nem számít? Tényleg csak alkohollal és cigivel, fűvel lehet kiadni a fáradt gőzt?

Elég szánalmas!

Ti vagytok az a réteg amelyik felnőtt korában is ezt fogja tenni, ahogy a gyerekei engedik, vagy ha valamilyen akadályba ütközik rögtön az alkoholhoz nyúl. Értelmesebb szórakozás, ami nem csak kikapcsol, hanem épít is az persze elképzelhetetlen.

Persze mindent ki kell próbálni,elismerem. De a mindenbe sok más is beletartozik, érdemes lenne tovább próbálkozni, hát ha van még valami ami még jobban tetszik.

2014. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az ország egyik legerősebb gimiébe járok, kolivan szinte minden nap sörözünk (2-3 sör..ez kb 2 óra..), a suli nagy része dohányzik, néha van hogy füves cigi is fogy..minden hétvégén legalább egyszer elmegyek a kedvenc kocsmámba a vőlegényemmel vagy ha ő dolgozik, akkor pár haverral..este 8kor indulunk, hajnali 2-3 körül érünk haza..vagy lemegyünk egy parkba inni és akkor reggel 6 körül megyünk haza..(ilyenkor a részegség és spiccesség határán szoktunk lenni..)

Érdekes, így is bőven van időm tanulni meg aludni.. odafigyelsz órán meg jegyzetelsz, akkor csak párszor kell elolvasni a jegyzetet, aztán már tudod is az anyagot..házit szünetben is meg lehet csinálni.. ennyi a titok..

17L

2014. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
48%
Ne haragudjon meg senki de egész egyszerűen szánalmas, amiről írtok. Valóban miért csak füves cigivel, ivászattal, dohányzással lehet élvezni? Ha lazítani akartok miért nem mentek el sportolni vagy jógázni, kirándulni? Körülbelül ezerféle módja van annak, hogy jól érezzük magunkat. Őszintén ha ma lennék fiatal akkor inkább elmenekülnék a társadalom kötöttségei elől és a saját életemet élném. Volt nekem valaha egy német tanárom, aki 38 éves korában még mindig naponta ült a bárokban és rendszeresen fogyasztott alkoholt nem kis mértékben. Az a szörnyű ebben az egész folyamatban, hogy lassan az lesz kirekesztett aki alkoholmentes életet él és nem jár el bulizni. Miért jó az alkohol? Konkrétan olyan rossz íze van, hogy a gyomrom felfordul tőle férfiként. Nyugodtan engem is le lehet szólni de rohadtul nem érdekel. Inkább csak hatalmába kerít a düh ilyenkor. Ennyi.
2014. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szívemből szóltál előttem szóló, köszönöm.
2014. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
51%
Szívesen. Örülök ha tudunk valamiben azonosulni és vagyunk még néhányan ilyenek.
2014. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%

15ös válaszoló : Oké, te nem szeretsz inni, bulizni. Felfogtuk.

Más szeret, neked meg ezt kéne felfogni.


Én az általad felsorolt dolgokat is jónak tartom, sportolok, kirándulni is szeretek, utazni csodás dolog.

Mindemellett eljárok bulizni, kocsmázgatni.


Mindenkinek más a szórakozás.

2014. okt. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%

Igazából nem az itt a lényeg,hogy kinek mi a szórakozás,azt döntse el mindenki maga.A kérdés szempontjából kb mindegy is,hogy milyen szabadidős elfoglaltságot talál az ember,mert akármi legyen is az,a kérdező szavaival élve "elveszi az időt a tanulástól".Ha jógázni,vagy sportolni mész az is ugyanúgy időt igényel,mint az,hogy elmenj bulizni egyet a haverokkal.

Egyébként én soha nem értettem az olyanokat,mint a kérdező,számomra felfoghatatlan,hogy hogy képes valaki minden szórakozást megvonni magától és energiát nem kímélve a kötelleségeinek élni.Én teljes mértékben egyetértek azzal,amit már előttem is leírtak itt páran,hogy ebben a korban kellene az embernek elengedni kicsit magát,bulizni,vagy bárilyen szórakozási formát választani,ami neki tetszik.

Ha azt nézzük,30 évesen jó esetben már dolgozó felnőtt az ember,akkor ezen kívül semmilyen elfoglaltsága nem lehet,mert akkor az elvonja az energiát a munkától?

Mi értelme akkor az életnek,ha csak a tanulásnak,munkának,kötelességeknek élünk és soha nem kapcsolódunk ki,nem élvezzük az életet?

Szerintem ebben is,mint nagyon sok más dologban az életben,meg kell találni az arany középutat.

2014. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok! Nos, én már közeledek a 40-hez, elég széles baráti körrel bírok, és azt kell mondjam, mi is hasonlóképpen éltünk kamaszkorunkban. Igaz, nem 8.-ban kezdtük (ahogy itt írták többen), hanem úgy gimnázium 2–3. éve körül, illete hét közben nem mulattunk, és akkoriban nem dívott még a füvezés, csak ittunk. Az ország egyik „legjobb, legelitebb” gimnáziumába jártam, és kitűnő nem voltam, de 3-asaim csak igen ritkán ficcentek be. 16 éves koromtól pasim is volt. Mindemellett az összes barátom, haverom „sikeres” felnőtt lett, egyetemet/főiskolát végeztek, dolgoznak, nem alkoholisták, köszönik, jól vannak, és állítom, hogy mélyebb gondolatokkal bíró emberek, mint a nagy átlag.

Azt gondolom én is, hogy egy kamasznál egészséges, ha közösségi életet él – és nem fognak „így maradni” később. Nyilván fontos, hogy tanuljanak, és ha a szórakozásuk a tanulás rovására megy, az nem jó, azonban az sem jó, ha valaki merő görcsben van, és csak az iskola köti le.

2014. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!