Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy bírják ezt csinálni az...

Hogy bírják ezt csinálni az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

elég erős gimnáziumba járok, kell tanulni rendesen.

az osztálytársaim ( főleg a lányok!) mégis ezt csinálják: péntek délutántól isznak, füveznek, szombat este ugyan ez.. van hogy hétköznap este is.. és mellé cigiznek, amit szintén nem értek mert én egyszer próbáltam ki a cigit és nagyon szédültem..+ mindegyikőjüknek van pasija ami szintén elveszi az időt a tanulástól


2014. okt. 4. 10:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

16 évesen ez kicsit tényleg túlzás...Cigiznek,mert menő,mert mindenki csinálja,de talán nincs is evvel baj.Hajrá,tegyék ezt,rászokni nagyon úgy sem fognak.


De az igaz hogy ilyenkor kell kiélni magad,később nem lesz rá lehetőséged-időd annyira..:)

2014. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
90%

Az a gond, hogy sokan túl szélsőségesen gondolkodnak.

Persze, csak a részeges b#szógép, meg a stréber létezik, a kettő között nincs semmi. Elmesélem az én történetemet.

Én fiatalon sosem voltam egy nyugodt ember. Általános iskolában rossz társaságban volt a nyolc év alatt mindig. Bár cigizni akkor még nem cigiztem, de a gyengébbeket folyton szivattuk, szemét és gonosz lányok barátnője voltam, sokszor én is gyengének éreztem magam köztük, de úgy éreztem, hogy ez az egyetlen mód, hogy tiszteljenek az emberek, mert én is közéjük tartozom. 12 évesen csókolóztam először, 14 évesen hajnalig buliztam velük, de csak egy-két alkalommal, amúgy inkább kijártunk a focipályára, meg sétáltunk, meg és néztem, ahogy a suli mögött füstölnek (:D). Tanulást tekintve nem vittem túlzásba, konkrétan sz#rtam az egészre, viszont én mázlista vagyok, mert elég jó agyat örököltem, egyszer hallás után megjegyeztem mindent, ez általános iskolában elég is volt. Ennek köszönhetően erős négyes átlaggal felvettek egy nagyon jó gimiben, és ott kedztem el értékelni, hogy valamivel okosabb vagyok, mint az átlag.

Tehát jött a gimi, bekerültem a városba, teljesen más társaság, kicsit kinyílt a világ. Az első gimis év első félévét azzal töltöttem, hogy kihasználjam az új iskola adta lehetőségeket. Egy kicsit lenyugodtam, maximum egy-két alkalommal voltam ilyen gólyabálokon bulizni, de sosem ittam, sem cigiztem. Meglátszott, hogy más a társaság, mint általánosban. Élveztem, hogy hasonlóan értelmes emberekkel vagyok körülvéve, így megjött az önbizalmam, nem volt már annyira elveszett, átváltozott az értékrendem. Aztán jött egy bizonyos este, amikor teljesen lerészegedtem (gimis diákdiri választásos rendezvény volt), és imádtam. Onnantól kezdve minden péntek este. Elkezdtem cigizni, és ahogy telt az idő, tanulmányilag sikeres voltam, emellett így vezettem le a feszültséget. A második évben sok volt a feszültség (szülői válás, szerelmi bánatok), így folytattam ezt az életmódot. Mire eljutottam tizenegyedikig, megszámlálhatatlan mennyiségű fiúval csókolóztam, és sokat buliztam.

A tizenegyedik az egy törés volt. Onnantól hitelen iszonyatosan boldog és szentimentális lettem, és kialakult egy konkrét társaságom, ami nem széledt szét, mint előtte. Na ez más volt, mint az előzőek. Amolyan "kávéházi" életmód modern megfelelője. Szerettünk az irodalomról beszélgetni, miközben cigiztünk meg sörözgettünk. Persze becsúsztak töménypiás esték is, de azokból egyre kevesebb.

Emlékszem, volt olyan péntek este is, hogy a nyelvvizsgáinkról beszélgettünk, közben végig dohányzott mindenki, külső szemlélőként nyilván csak egyszerű züllött fiataloknak tűntünk. Előkerült a fű is, voltunk fesztiválozni, ahol külföldi fiatalokkal vegyültünk, és azokét szívtuk, és hihetlenül megváltoztam, felszabadultam, tanulmányilag penge voltam, stresszmentes, nyugodt. Kialakult a stílusom, kiegyensúlyozott lettem, egyszóval jót tett, még ha káros szenvedély is volt ez az életmód. Kicsit "hippis" lettem.

Csak egy valami hiányzott: szex. Írtóztam tőle. Nem akartam a csóknál többet. Érettségi után vesztettem el a szüzességem, mások már jóval előttem.

Az egyetem még lazább. Itt is találtam társaságot, itt viszont rengeteget szexeltem, még hármasban is.

Lehet ítélkezni, lehet leszólni, tudom, hogy nem ebből áll a szórakozás, de én egy nyugodt anyaként fogom majd elképzelni maga, aki a fiatalkorára örömmel gondol vissza, még ha vannak szégyenfoltok is benne. Nem akarom azt látni majd 10 év múlva, hogy a könyvkupacon ülök, és csak tanulok

Nyilván mindenkinek más a szórakozás, de a fiatalok nagy része nem fog jógázgatni. Természetes velejárója a fiatalságnak az ismeretlen és tiltott kipróbálása, a kísérletezés. A züllött fiatalokból vagy lecsúszott drogos lesz, vagy pedig egészséges FELNŐTT. Csak nem szabad elszaladni a lóval, és egyeztetni kell a két életet párhuzamosan. Nem lehetetlen.

2014. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Én teljesen hidegen hagy.

2015. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!