Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért másabb az, ha valaki 18...

Miért másabb az, ha valaki 18 évesen szexel?

Figyelt kérdés
Sok szülőtől olvasom itt gyakorin, hogy 18. életévhez kötik az érettséget, és írják, hogy nem való tini kapcsolatba a szex. Viszont nem értem mivel másabb egy 16 éves mint egy 18 éves lány. Én semmit nem változtam szinte azóta.
2014. okt. 7. 17:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
szerintem pl butábbak, felelőtlenebbek, éretlenbbek, talán ezért van ilyen, hogy korai még valami.
2014. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Valahol meg kell húzni a határt. Ha 16 lenne sok embernél a határ, akkor a 14 évesek kérdezhetnék meg, hogy "miért 16, miért nem 14? Miben különbözik egy 14 és egy 16 éves?"
2014. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

Ezt,hogy 18+ szexeljen csak,a mélyen vallásos keresztények,és azok írják,akik mióta beszélni tudnak,kizárólag a könyvtárban ücsörögnek,soha egy csepp alkoholt nem kóstoltak,szenvedélyük a tanulás,imádtak iskolába járni,de barátaik nem voltak. Ha érted.

A "szentek"

Szerintem akkor szexeljen valaki ha lelkileg és testileg is érett rá,és vágyik rá,akarja és megfelelő védekezés biztosítva van.

2014. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom azért, mert 18 évesen nagykorúvá válik az ember, akkor már elvileg felelős önmagáért, hivatalosan is meghozhat önálló döntéseket. Ergo eldöntheti, hogy szexel, vagy sem. De a legfontosabb, hogy 16 évesen talán még nem annyira érett az ember a szexuális élethez, mint 18 évesen. De gondolom ez is egyén függő, van aki még ennél is később lesz érett a szexhez.

De, hogy őszinte legyek, nem, hogy 18, de még 20onegynéhány évesen sem tudtam, mi is az az igazán jó szex. Úgy fogalmaznék, hogy rutinból maszatoltunk. Biztosan az én hibám is, de ez van.

Lehet, hogy most úgy érzed, hogy semmit nem változtál, de ki tudja? Lehet, h nem 16 évesen kezded a szexet, hanem csak most, teljesen máshogy állsz hozzá, más érzéseket vált ki belőled.

2014. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én nem bírnék egy olyan életet, amiben nem tehetném azt amit akarok. Még a hideg is kiráz, ha azt olvasom, hogy 16 éves lánynak nem engedik, hogy sminkeljen. Én 17 éves vagyok, és még szűz, de nekem sosem mondták a szüleim, hogy ne csináljam. Felvilágosítottak és rám bízták ezeket a döntéseket. Ha tiltanák azért is megtenném.
2014. okt. 7. 18:02
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
Én 16 voltam, amikor megtörtént. Előtte féltem tőle, nem akartam. Barátom várt addig, ameddig nem éreztem felkészültnek magam. Aztán hirtelen úgy éreztem, igen, nem félek, bízom benne, tudom, mik a kockázatok, utánaolvastam mindennek, tényleg elmúlt minden félelmem és már én is akartam. Akkor történt meg. Nem bántam meg, nagyon szép emlékként maradt meg. Nagyon vigyázunk a védekezésre, hogy még véletlenül se legyen baj, de tudjuk, hogy semmi sem 100%, ezért anyukámmal is beszéltem, hogy mi lenne akkor, ha (lekopogom) pl kiszakadna az óvszer, vagy teherbeesnék. Próbálunk felelősségteljesen gondolkodni. És csak 17 vagyok. Szerintem mindegy hány éves az ember (jó nem 12 évesekre gondolok, de mondjuk 15-től, mert addig nem hiszem, hogy bárki is fel lenne készülve lelkileg) az a lényeg hogy lelkileg legyen "kész" rá és legyen felelősségteljes, és ne jöjjön azzal, hogy "ha a barátom megcsókol, akkor lehetek-e terhes..".
2014. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Na 6os te pl akkor felelősségteljes vagy, de! ez csak egy a sok közül. Sajnos.Azért mondják kedves kérdező, mert sok 15-16 éves nem gondolkodik, csak teszi, amit jónak lát, mert az mennyire felnőttes. Aztán meg ebből sokszor baj is szokott lenni. Meg kell érni agyilag, szellemileg hozzá. Sok fiatal nem érti sajnos.És nem attól érett valaki, hogy hopp betöltötte a 18-at, csak akkor már tényleg hivatalosan is jogod van olyan döntéseket hozni, aminek te viseled utána a következményeit. Üdv.
2014. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
Dehogynem változtál,ebben a korban félév is sokat számít,egy 16 éves éretlenebb,és kevesebb a tapasztalata,kevesebbet látott az életből,pont azért,mert fiatalabb,ezen kívül a 18 éves már maga viseli miden döntésének a következményeit.A legtöbb 15-16 éves szexelő gyerek csak menekül és azt hiszi pótolja a szeretet/gondoskodás hiányt amit a szüleiktől nem kaptak meg,a dugással,mert Ők még csak dugnak.
2014. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy mellékesen mi az,hogy nem bírnád ha nem azt tehetsz amit akarsz? Nagyot fogsz te még koppanni az életben az tuti..
2014. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Koppantam már eleget, de a legnagyobbat akkor, amikor mindenki el kezdett nekem parancsolgatni 15 éves koromban, én pedig próbáltam belenyugodni, és végül agyvérzést kaptam. Nem tehetek róla, nem bírom elviselni ha parancsolnak nekem akár egy pici dologban is. Ezt szerencsére elfogadták a szüleim is, és bár soha nem tettem semmi rosszat, beleőrülnék ha parancsolnának.
2014. okt. 7. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!