Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9-14 éves gyerekek szülei!...

9-14 éves gyerekek szülei! Mennyit tanultok otthon a gyerekkel? Harmadikos osztálytól érdekel főleg.

Figyelt kérdés

Csak kikérdezitek vagy végigmentek a feladatokon? Vagy verstanulásnál csak felmondja nektek, vagy együtt tanuljátok meg, vagy egyik sem?


Az is érdekel, hogy napi rendszerességgel tanultok-e velük, vagy hetente x-szer? Hogy zajlik ez másnál?

Gyerek korát és esetleg tanulási eredményeket/problémákat is említsetek, lécci!


2010. jan. 24. 22:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13 és 14 éves húgaim vannak. Senki nem tanul velük, kitűnő tanulók. Csinján kell bánni az együtt tanulással. Ismertem olyat, aki 20 évesen is csak úgy tudott tanulni, ha ült mellette valaki.
2010. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 7.-es és egyedül elsős koromba tanultak velem, akkor is csak nagyi és mégis kitűnő vagyok.
2010. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de azért remélem nem gond, ha írok :)

Én 13 éves vagyok [szeptembertől leszek 7.-es. Nem, nem buktam meg és nem is indultam később el az iskolába-bocs mindig ezzel jönnek itt, ha meghallják hanyadikos vagyok és hány éves :$] és soha sem tanultak velem. 1.-4. osztály gyerekjáték volt, félévente tanultam 2órát, mikor természet és társadalomból írtunk ellenőrzőt, minden könnyen ment. Tényleg, ezen kívül sosem tanultam. Csak annyi volt, hogy odafigyeltem órán, és otthon megírtam a házikat, mert szerencsére jó agyam volt [van].

5. óta néha kikérdeznek, de csak akkor, ha én kérem. Most idén 6.-ban, 2. félévben nehezen ment a matek [mértan volt szinte egész félévben-és azt útálom], ezért azt apuval együtt tanultam. Verseket nem szoktam felmondani nekik, max ha miután már az iskolában is elszavaltam xD

És 1.-6. mindig minden tantárgyból 5ös voltam [idén félévkor volt kettő 4esem, de szerencsére csak az évvégi jegyek számítanak :], pedig most sem tanulok sokat [heti 1, max 2 óra, kivéve mikor dogák vannak-ugye, értelemszerűen akkor többet tanulok].

Remélem azért a 7. is könnyen fog menni =)


13/L

2010. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálunk meg tanulnak mindent a napköziben itthon nem kell. De ha gyakorolni kell sem segítek , mert ötös mindenből, jó a memóriája. Ha kérne persze segítenék de nem kéri. Ja a lányom 10 éves.
2012. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerencsések vagytok.

Az én gyermekek már 13 éves, és csak most kezd elfogadható önállósággal tanulni. De még mindig van min csiszolni.

Pszichológusnál is jártunk. Van sajnos figyelemzavar is a tarsolyban és bizonyítottan 30 %-kal lassabb az minimum elvártnál.... Szóval vannak gondok. De a tendencia fejlődést mutat nála.

A lányodnak gratulálok. Szép teljesítmény. Téged pedig egy kicsit irigyellek. :-))

2013. jan. 1. 20:07
 16/17 anonim ***** válasza:

Anyukám az ha kellett,ha nem,rám telepedett e téren első osztályos koromtól.Ha lehetséges,már első osztálytól kezdve is csak akkor tanulj a gyerekkel,ha kár segítséget,amúgy ne,mert csak azt éred el,hogy le akarjon téged rázni.Legalábbis anyum ezt érte el nálam,meg a további viselkedésével azt,hogy tojjak rá nagy ívből,ha önálló leszek,habár ez már más téma.

Az biztos,hogy a kocsiban tömény 10-20 percig követelte rajtam másodikban a szorzótáblát meg a nyelvtan szabályokat,ordibálva.Mondanom se kell,a viszony úgy se rendeződött,hogy fősulira kerültem.Szóval ha lehet,ne tanulj fölöslegesen a gyerekkel,mert akkor nem fog megtanulni tanulni és szívni fog majd felnőtt korában,mint én.

21/L

2015. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Még nem vagyok szülő, de azt le tudom írni anya meddig tanult velem.

Csak elsős koromban ült le velem tanulni, csak akkor kérdezett ki. Utáltam, amikor türelmetlen volt.

2016. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!