Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adott egy 164cm magas 112kg-os...

Adott egy 164cm magas 112kg-os 13éves lány. Vajon ki okolható ezért? Kinek a hibája, hogy ilyen a gyerek? Teljesen őszinte válaszokat várok. Ti hagytátok volna, hogy eddig fajúljanak a dolgok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 20:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Sejtem kiről van szó...
2010. júl. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pedig a kislányra ráférhet egy alapos kivizsgálás. Az semmit nem jelent, h kicsinek aranyos volt vagy vékony. Lehet pl. hipofízis adenóma és egy csomó más súlyos probléma.

Első lépés az orvos - azt sem értem, hogy az iskolaorvos miért nem foglalkozik ezzel a kérdéssel.

Ez nem csak a szülők hibája, még akkor sem, ha nem betegségről van szó, hanem a kislány egész környezetének, beleértve az iskolát, rokonokat, körzeti orvost, védőnőt és sorolhatnám!

2010. júl. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nem olvasatam végig a kommenteket,DE : nem biztos h ez ennek vagy annak a hibája,lehet szegény kislány beteg...Pl tudok olyanról,aki bent fekszik a kórházban, makk egészséges volt,vmi gond lett a májával,és elkezdett hízni,de annyira h kb 6 embernek kell egyik emeletről a másikra átvinni,és nem nagyon tudnak vele mit csinálni,mert ha semmit nem is eszik akkor is hízik

Viszont a kislányt mindenképp ki kell vizsgáltatni,ezért ha ezt még nem tették meg akkor a szülők igenis hibásak

2010. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen attól függ a gyerek mit akar.Ha ő aztmondja neki ez így jó akkor tökmind1 mit mond a szülő.Ha pedig a ygerek is mondja h kövér akkor meg igenis dolga a szülőnek hogy segítsen rajta.

De ez hogy diétára fogom meg hasonlók ennek semmi értelme.Én most vagyok 16 éves fiu és 45 kiló.Nálunk minden nap szinte pörkölt van meg minden süti ,telezabálom magamat mégsem hízok.Ez teljesen emberfüggő.

És nálunk nincs semmi rendszeresség,mindenki akkor eszik amikor van kaja.

2010. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyértelműen a szülők hibája!!!

Szegény gyerek örülhet ha ezzel a súllyal megéri a 20 éves kort, nagyon sajnálom szegényt!

Próbáld anyósod meggyőzni hogy ez így nem lesz jó a gyereke életével játszik.

2010. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves vagyok, 164 cm, nem tudom, hány kiló, akár az is lehet, hogy 112 (azért ezt nem hiszem, mondjuk, mittomén, 75, 80), de rohadt kövér, és ezt teljesen komolyan mondom. Nem szoktunk nagy zsíros ételeket enni, minél kevesebbet többször, nem kedvelem a pörköltet meg az ilyen kajákat, legjobban magában a gyümölcsöt, zöldséget, és anyukám nem töm, kb 1 éve ettem utoljára csipszet, cukros üdítőt néha-néha veszünk, de ennyi. Nem tudom igazából, mikor lettem ilyen bszott kövér, de elég régóta ugyanolyan vagyok. Na mindegy ám, csak azért írtam le, hogy még lehessen kit ledisznózni.

Szerintem a szülők hibája ebben az esetben, amiket leírtál, ha így nevelték kicsi korától kezdve, hogy jó sokat egyen. A gyerek meg hát így szokta meg, azt hiszi, ez a normális.

2010. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

nagyon durva!

én 12 éves vagyok, 155 cm és 41 kg! van hasam engem baromira zavar.

osztálytársam sokkal alacsonyabb mint én és majdnem 120 kg!!

elég durván néz ki...

de nem csúfoljuk, mert kiskorában hízott el.

az anyja a hibás.

csak a tesitanárunk próbál rajta segíteni.

ő lóg tesióráról.

soha nincs cucca..

nagyon durva!

2010. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Én is 13 éves lány vagyok és 164 cm és sajnos 71 kg.Én már elkezdtem tenni miatta mert ez egyáltalán nem egészséges lehet hogy részben a szülő hibája is de szerintem egy 13 évesen már ellehet gondolkodni rajta és lehet is tenni ellene!!
2010. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!