Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adtok a...

Mennyi zsebpénzt adtok a 13-14 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 19:59
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
92%
Igaz csak 10 ès 12 èvesek , de azèrt leìrom heti 1200ft-ot kapnak de ha rossz jegyèrt ès viselkedèsèrt levonunk belóle.
2014. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem attól még, hogy nem kap a gyerek zsebpénzt, még nem lesznek szigorúak a szülők :D Furcsa következtetésnek találom ezt. Gondolom az, hogy nem adnak zsebpénzt a gyereküknek, még nem jelenti azt, hogy soha nem kapnak pénzt szórakozásra (ez alatt nem feltétlen bulizást értek (csak mert itt általában mindig annak értik valamiért), sőt. Tekintve, hogy 13-14 évesekről van szó), vagy valamire, ami megtetszik a gyereknek.

Én pl. soha nem kaptam zsebpénzt, de nem is hiányoltam/hiányolom (mivel még mindig csak 17 vagyok). Ha kell valamire pénz, akkor kérek, ők meg adnak. Ha esetleg marad, azt félrerakom, és azt költöm olyanokra, amit ők nem finanszíroznának (de ilyen ritkán van). Szerintem ez így teljesen korrekt. Sokkal jobb, mintha havi x ezer ft-al kiszúrnák a szemem, hogy most ebből álljak mindent - szórakozást, sminket, ruhákat.

2014. nov. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
80%

Így van, osztom az előttem szóló véleményét.

Kétszer voltam külföldön 7-8 nap erejéig. Ekkor (megjegyzem: nem kevés) összeget vittem magammal. Tökéletesen be tudtam osztani, semmilyen probléma nem merült fel. Szerintem ez leginkább nevelés, és/vagy hozzáállás kérdése.

Ettől eltekintve így van, ha kérek egy keveset, nyilván adnak.

A #7-es voltam.

2014. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%
Sose kaptam zsebpenzt, nem szigoruak a szuleim. 16 eves koromig kertem, azota egyszer sem. Sokkal jobb, ha en magam keresem meg :-)
2014. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
66%
Én is 10.000-et kapok számlára, és nem vagyunk gazdagok, de ennyi kell. Egy mozizás 2500 körül van ha popcornt üdítőt is akarok. Az ennek már a negyede. Ha pl. hamburgerezni elmegyünk egy jobb helyre az is 2500 szóval ez sem sok.
2014. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
87%
Kisebb koromban nálunk úgy működött, hogy ha kellett pénz kirándulásra, programra vagy ha suli után el akartunk menni fagyizni vagy valami, akkor szóltam a szüleimnek, hogy mire kéne és adtak x forintot, amit elkölthettem. Nekem ez teljesen megfelelt és szerintem ez is teljesen korrekt. Viszont úgy sosem kaptam zsebpénzt, hogy hetente vagy havonta rendszeresen kaptam volna x összeget. Születésnapra, névnapra, karácsonyra, ballagásra szóval csak ünnepekkor, alkalmakra kaptam és kapok pénzt a családtól. Mivel nekem nincsenek kiadásaim, a szüleim vesznek nekem mindent tulajdonképpen (gondolok itt bérlet, ruha, tisztálkodási szerek stb.), ezért nem nagyon van mire költenem és nem is vagyok az a fajta, aki elszórná a pénzét. Az ajándékba kapott pénzhez sem nagyon nyúltam ezért összegyűlt belőle egy szép összeg, egyik része a bankban van, a másik részét pedig saját magam gyűjtögetem. Nem nagyon veszem elő,de mindig van nálam egy 1000-2000 forint, hogy ha mégis be kellene fizetni valamit a suliban vagy ha megéhezek, megkínánok valamit akkor legyen nálam pénz, de sokszor több hónapig is marad belőle a pénztárcámban mert nem nagyon vásárolok. Takarékos vagyok, de nem vonom meg magamtól csak egyszerűen nem érzem szükségét, hogy elköltsem. Úgy gondolom, hogy most a szüleim tartanak el, igazából mindenem megvan, amire szükségem van és hülyeségnek tartanám, ha most költeném el. Később szerintem nagyobb hasznát is venném. Lesznek kiadások némelyik nem is olyan messze, például nyelvvizsga, jogosítvány vagy majd később az egyetem és most hiába gondolják a szüleim, hiába szeretnének majd anyagilag támogatni, nem tudhatjuk előre, hogy mi fog addig történni, hogyan alakulnak a dolgok. Szerintem mindenképpen jó lesz mikor lesz hová nyúlnom ha pénzre van szükségem vagy akármilyen más esetben is nem állok majd ott üres zsebekkel.
2014. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kedves utolsó.. :) Én is takarékos vagyok :) Szerintem zsebpénz azért jobb minthogy adnak pénzt egy kifejezett dologra mert nem biztos hogy tudni fogod hogy mikor leszel olyan éhes hogy egy lovat is megennél de még nem tudsz haza menni mert különóra , mész úszni.. :)
2014. nov. 11. 18:43
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapok. 14\L
2014. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
79%
Én nem kapok zsebpénzt nálunk úgy működik ha kell nekem valami szólok és megveszik szüleim. 14/f
2014. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Most már ugyan dolgozok, de régebben amikor max a suliba kértem pénzt(napi 500-1000 ft) akkor volt, hogy egy csomó mindent kispóroltam. Most, hogy dolgozom, így is tudok bánni a pénzzel. szerintem nem azon múlik, hogy valaki kap zsebpénzt. sose kaptam kifejezetten így pénzt, szimplán volt érzékem a kezeléséhez.


Azt még hozzátenném amióta van saját fizum kicsit nehezebb, mert több mindent én veszek itthonra(tisztító, tisztálkodószerek, élelmiszer hasonló apróságok) meg más lett az igényem 22 éves koromra, mint 15-16ban volt és így kicsit nehezebben, de kijövök a pénzemből.

2014. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!