Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adtok a...

Mennyi zsebpénzt adtok a 13-14 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 19:59
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
90%

16 éves fiam havi 20 000 Ft-ot kap, ebből kell kijönnie egész hónapra, ha elbulizza, vagy bármi, nem adok többet.


Ruhára nincs gondja, amilyen ruhát kér/kinézett általában megkap(ja).


Drágább dolgok.. Hát ilyeneket elég ritkán kap, de nincs semmihez kötve, pl. szülinaphoz vagy karácsonyhoz.

Amikor van rá, és meg tudjuk neki venni, akkor megkapja. De tényleg nem az van hogy minden évben lecserélődik a fél cucc, hanem amit kap, azt minimum 1,5-2-3 évre.

Kivétel a mostani eset, sikerült kikönyörögnie a legújabb almás telefont, ez volt minden vágya nem is tudom mióta. Képesek voltak éjszaka sorbanállni érte az apjával, hogy egyentelefonjuk legyen.

De akkor megbeszéltük hogy ez lesz a fa alatt, karácsonyra csak valami jelképes ajándék lesz.

2014. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
74%
13-14 évesen nem kaptam pénzt... 15-16 évesen se kaptam konkrétan zsebpénzt, hanem napi 500 Ft-ot kaptam kaja pénzt. Ebből kellett reggelit, innivalót vennem. Persze ha kellett valamire a pénz inkább sunyiba csináltam magamnak szendvicseket otthon és a pénzt eltettem. Akkor kb 800 Ft volt egy mozijegy. Szombaton elmentünk mozizni, haverral, csajjal stb. Mondjuk nem volt sok az 500 Ft. A büfében ebből tudtam venni reggel egy kakaós csigát, később egy rántott húsos szendvicset egy 0,5 litere cola-val aztán jó napot. Ja mindig maradt 50-60 Ft apróm, abból vettem automatából egy forró csokit ha 5-ig bent kellett lenni a suliban. nekünk sokszor volt reggel 7:10-től 16:45-ig tanítás. 8-9 óráim voltak középiskolában... ezért nem értem pl feleségem öccse hogy tud majdnem mindennap 14:00-ra otthon lenni pestről..
2014. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
És a ruhákat ki veszi nektek?
2014. nov. 13. 16:45
 34/54 anonim ***** válasza:
74%
A szüleim. Megjegyzem, nem kapok havonta új ruhákat.
2014. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 klopusz ***** válasza:
82%

Szia!


Én nem adok zsebpénzt a csemetéimnek egyszerűen azért, mert anyukám ad nekik :-)

Mindegyik annyiszor 100 .-Ft-ot hetente, ahányadik osztályba jár. (negyedikes, nyolcadikos és tizenegyedikes csemetéim vannak)

Megjegyzem: szerintem ez igencsak sok pénz, nem is értek egyet vele, de hát anyukámmal nem szeretnék összeveszni.

Igaz, egyik sem költi eszetlenül, szépen összerakják.


Születésnapra/karácsonyra nem szoktak pénzt kapni. A múlt év kivétel volt, akkor családilag kipótoltuk a legnagyobb összespórolt zsebpénzét, hogy vehessen magának egy fényképezőgépet.

2014. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
100%
Nekem heti 500ajanlottak de nem fogattam el mert ha kerek valamit altalaban megkapom es folosleges lenne
2014. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan mondjátok hogy nem kértek/kaptok mert úgy is megvesznek mindent.. Ez nálunk is így van / 99% / ban, de ha elmegyünkk iskola után mekibe akkor nem szaladok haza és kérek pénzt hanem van nálam 1500 ft és abból veszek..Nálatok ez hogy van? Akik mindig kérnek pénzt egy bizonyos dologra
2014. nov. 14. 19:01
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem itt nagyon sokan azért nem költenek mekizésre, plázázásra stb. mert olyan helyen laknak, ahol ez nem elérhető. Ahol én élek, 3 ruhabolt van, mindegyik kínai... nem a lehetőségek tárháza. Ha meg valahova elmenne költekezni a gyerek, hát a busz/vonatjegy is végtelen pénz.

Na de ez csak úgy eszembe jutott.

Amikor még ennyi idős voltam, kaptam heti ezer Forintot, de ha elmentem bulizni, akkor még kértem hozzá :p mondjuk én hetedikes koromtól voltam kolis. Nem költöttem el mindig mindet, csak amikor "okosan" rászoktam a cigire - bár ez annak idején, 12 éve még korántsem volt olyan drága mulatság (hála égnek már 4. éve nem dohányzom). De amúgy, ha kellett cipő, táska stb. azt előbb-utóbb megvették nekem szüleim.

Amikor meg eljött az utolsó év, és szalagavatós, ballagásos pénzt kaptam, abból finanszíroztam magamnak új hátizsákot, felvételi a-b lapokat :D meg később még albérletet fizettem elsőévesként stb.

Hja, régi szép idők...

Egy hónapja született meg a fiam, nem tudom, hogy neki fogok-e adni hetente/havonta valamennyit. De már van neki fundamentája meg lesz start-számlája is.

Mindenesetre a 13-14 évesnek nagyon sokallom a havi 10-20 ezer Forintot, ha mellette mindent megkap (ha meg nagyvárosban él, akkor sem kell minden nap moziba meg mekdóba járni). Szerintem havi 5000 a nagyon max, amit ha most lenne tini a gyerekem, megkapna. :)

26/L

2014. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok - persze ha lenne valami olyan hobbija, ami értelmes, és kiteljesedik benne, vagy sport, akármi, akkor azt is finanszíroznám, meg tuti, hogy megkérdezném, hova jár bulizni, hova ülnek be délután, mennyi ez mozijegy stb. és akkor ennek alapján kikalkulálnék egy összeget. Mert pl. szüleim a 8 évvel idősebb testvéremnek is heti ezret adtak... neki az még tök sok volt gimisként, mire én odajutottam, semmit nem ért az a pénz...
2014. nov. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező. Te egy idióta vagy.

Milyen leszel felnőttként.

2014. nov. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!