Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adtok a...

Mennyi zsebpénzt adtok a 13-14 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 19:59
1 2 3 4 5 6
 41/54 Nitssy válasza:
77%
Ha valami fontos es szolsz szuleidnek , biztos hogy adnak ra penzt. :D egyebkent 13 eves korom ota elmentem dolgozni nyaron , hetvegenkent es megvolt ra a penzem. 18/L
2014. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
38#-as válaszoló:) köszönöm a válaszodat ... 40 -es te paraszt :) megtudnád fogalmazni hogy miért is.. vagy csak így.. interneten keresztül van nagy pof.. arcod?
2014. nov. 15. 13:27
 43/54 A kérdező kommentje:
41-es :) bocsi nem láttam a válaszod :) de neked is köszi :)
2014. nov. 15. 13:28
 44/54 anonim ***** válasza:

#22 vagyok.

Általában van nálam pénz, mert suli előtt szoktak adni a szüleim olyan kb 500 ft-ot (vagy ha vannak már előre konkrét terveim közvetlen suli utánra, akkor többet) tízóraira. De ha épp nincs nálam, lyukasórám van, és beülnénk valahova a barátaimmal, akkor sem probléma, mivel mindkét szülőm munkahelye a sulim 50 méteres körzetében van :D

Egyébként ez az 500 ft bőven elég szokott lenni valami szendvicsre+kávéra, kisvárosban élek, itt nincs meki, burgerking, kfc, subway és társaik. Meg flancos helyek sem. Csak mezei kávéházak :D

2014. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
:D köszi
2014. nov. 15. 21:50
 46/54 anonim válasza:
én 12 éves vagyok! Én heti 500 ft kapok
2014. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

#31 vagyok.

Hát úgy látom hogy picit kilógok a sorból.

De szerintem ennyi kell már egy 16 évesnek. Hogy el tudjon mászkálni és jól érezze magát, vagy ha valami megtetszik, akkor meg tudja venni..

És ne hetente "kuncsorogjon" pénzt, hanem tudja hogy van egy szép összeg a kezében, ezt be kell osztania.


Én meg attól vagyok rosszul, amikor a fiam meséli hogy 10-20 Forintokkal a zsebükben mászkálnak az osztálytársai és haverjai, és sokszor tőle kérnek.

Szóval egy üdítőt vagy szendvicset se tudnának venni ha megszomjaznak vagy megéheznek.

Na én így nem bírnám elengedni hogy nincs nála legalább 500-1000 Ft.

2014. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
igazad van ;)
2014. nov. 16. 15:15
 49/54 anonim válasza:
0%

Mi az általam kitalált rendszerben gondolkodunk : nem kapok zsebpénzt, a szüleim tényleg mindent megadnak nekem ( :) ) és ha van valami (mozi, kaja, színház... egyéb nem mondható drágának elfoglaltságok) akkor arra kapok tőlük... nem tenném meg a szüleimmel hogy havonta több ezer forintot csak úgy "kidobjanak az ablakon" ... és a véleményem azokról a szülőkről akik a kicsi gyereküknek már egy csomó pénzt adnak? A szülő is sötét, a gyerek is sötét lesz! Komolyan !! Egy 8 éves alacsonyabb IQval rendelkező gyermek szerinted nem cukorkára meg hasonló értelmetlen dolgokra fogja költeni? Ebből NEM fogja megtanulni a pénz lényegét/értékét ... és a tapasztalataimra hagyatkoztam : néhány éve van lehetőségem összehasonlítani Mo. Társasági csoportjait és... sajnos mindenhol ezt látom ... az átlagosabb emberek 11-12 éves korukban rájöttek a pénz fogalmára , az elkényesztetebbek , vagy olyanok akikkel a szüleik nem törödnek... nos ők kb. 16 éves korukig cukorkán élnek majd :/

Lehet jönni az utálkozó kommentekkel

14/L (8. Osztályos )

2014. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%
Elég érdekes volt elolvasni a válaszokat. Nekünk a gyerekek még igen kicsik. A nagyobbik is csak nemrég töltötte a 4et, de már kap zsebpénzt. 1000Ft-ot kap. Természetesen nem költi el, mivel a perselyébe tesszük bele, viszont minden alkalommal ha elmegyünk bevásárolni, elbeszélgetünk arról, hogy mire lenne elég az a pénz amit kapott. Ha meglát egy játékot amit nagyon szeretne, akkor összehasonlítjuk más játékkal, hogy abból mennyit és milyet vehetne olyan áron ami a pénzéből is kijön. Igaz mégcsak szeptember óta kapja amióta betöltötte a 4et. Mi is kaptunk anno a testvéreimmel zsebpénzt mikor tinik voltunk. A bátyám pl mindig is nagyon jól gazdálkodott vele. Én volt hogy hamar a fenekére vertem és rossz volt utána a szüleimtől kérni és bevallani hogy hülyeségre költöttem. Szerintem nem árt, ha a gyerek is tisztában van a dolgok árával, értékével. Szerintem biztos jobban megbecsül egy adott dolgot, amire ő spórolta, gyűjtötte össze a pénzt, mintha megkapta volna első szóra.
2014. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!