Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kihasználnak az osztálytársaim...

Kihasználnak az osztálytársaim. Mit tegyek? L

Figyelt kérdés

Már szerencsére nincs sok, ameddig elvégzem a sulit, még csak 1 évem van ezen kivül. De olyan rossz helyzetben vagyok.

Én nem tartom magam okosnak. Tanulok azért, hogy érjem el a célomat, hogy legyen valami belőlem. Bevallom, puskázni is szoktam. A házi feladatokat itthon elkészitem, de ha nem volt időm, vagy fáradt vagyok, vagy épp más elfoglaltságom van, akkor az iskolában. De ez ritka alkalom. Tanulni is szoktam óráról órára. Iskolában szüneteken mindig átnézem, átolvasom a leckét azért, hogy ha véletlenül felelek, vagy felmérőt irunk, hogy tudjak. Az osztálytársaim ezért mindig megszólnak, azt mondják rám, hogy stréber vagyok, pedig a hátterét nem is tudják. 9.-ig azért tanultam, mert baj volt ha rossz jegyeket hoztam haza, viszont 9.-ben nagyon közel álltam ahhoy, hogy ösztöndijat kapjak, de mégse kaptam. Aztán elhatároztam, hogy teljes gőzzel hajtani fogok az ösztöndijért (a szüleimtől is tudnék pénzt kérni, de én úgy szeretem, hogy én dolgozzak meg érte+ az egész egy élmény számomra), most ezért tanulok.

Felmérők közben kell segitsek az oszálytársaimnak, ha nem megszólnak, házikat is kell adjak, mert ha nem addig követelik, ameddig az agyamra mennek. Nem az a baj, hogy kell segitsek, hanem az, hogy engem zavar, hogy én ameddig itthon kinlódok, ők 2 perc alatt lemásolják, aztán felmérókön annyit mondanak, hogy alig tudok odafigyelni. Még meg sem köszönik. Ez úgy jön ki, mintha nekem kötelességem lenne segiteni mindenkinek. Szivesen segitenék, ha foglalkoznának is velem, ha látnám, hogy nem csak a haszonért beszélgetnek velem. Egszer valamilyen foglamazást kellett irni. Én elég sokat irtam, aztán az egyik osztálytársam elkérte, és meglátta, hogy mennyit irtam, halottam, hogy beszéltek rólam a hátam mögött. Hogy szoktathatnám le őket arról, hogy ne kérjenek házit és hogy ne használjanak ki?



2014. nov. 13. 14:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2015. febr. 2. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!