Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, szükségem lenne a...

Kamaszok, szükségem lenne a segitségetekre az arcbőrrel kapcsolatosan. Hogyan tüntethetném el a pattanásokat, mitiszereket és egyéb bórhibákat, mint például a foltokat? 16L

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sehogy se gyógyul az arcom. Folyton üt ki rajta a pattanás, és rengeteg mitiszer van rajta, és ahogy veszem észre, kezdenek kitágulni a pórusok, rozsaszines körülőtte, de nem fáj. Mindenfélét kipróbáltam: arclemosót az avontól, olyan oldatot, amely 2%-ban szalicilsavat tartalmaz (hogy tünjenek el a pattanások), de sajnos a legtöbbször nagyon durva lett tőle az arcom, volt olyan eset is, hogy több pattanás lett tőle. Akkor ugyanilyent kipróbáltam, de az csak 0,5%-ban tartalmazott szalicilsavat, ennek se volt semmilyen hatása. Akkor a mitiszerek ellen valamilyen szolidabb lemosót, zöld szinűt próbáltam ki, amivel be kellett dörzsölni az arcot, majd utána lemosni, de az se műkődött. Ez is avonos cucc volt. Ezeket mind anyám vette. Szóltam neki is, hogy mi a baj, hogy tágulnak ki, és nagyon csúnya, na meg a pattanások, és ő mind ezeket mondta, hogy használjam, hiába mondtam, hogy nem jó, nem használ. Kozmetikushoz nem akar vinni. Mondta, hogy a mitiszereket nyomjam ki, de az orromon már akkora heg lett, és ki se tudom nyomni, sok esetben mikor kinyomom, akkor pattanás lesz oda, hiába fertőtlenitem szesszel.

Aztán az egyik rokonom hozott parajdról sószappant. Használtam, elég sokszor, de semmit nem észleltem, csak borzalmasan fájt, amikor magamra kentem. Kipróbáltam, hogy vizzel vagy tejjel összekevert élesztőt tettem magamra, de nem hatott...és a kitágulás ellen semmit se tudok. Több ilyen avonos dolgot vagy máshonnan rendelt dolgot nem merek kipróbálni, mert nincs hatásuk

Aztán, hogy elrejtsem egy kicsit a hibákat, elkezdtem használni valamilyen szalicilsavas alapozót az oriflametől. De emiatt gondolom csak romlik az állapota. De muszáj használjam, mert másképpen csúnya. Igy is csúnya, de nem annyira.

Mit tehetnék ezellen? Van egy kicsi félrerakott költőpénzem, gondoltam, hogy vegyek valami olcsót, ami használ a mitiszerek és pattanások eltávolitásában és a bőr regenerálódásában. Kamaszok, ti hogyan tartjátok tisztán, szépen az arcom. Amúgy az alapozó csak iskolaköben van rajtam, ahogy hazaérek lemosom, mert zavar


2014. nov. 13. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
menj el bőrgyógyászhoz
2014. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj életmódot váltani, kevesebb cukor, olyan ételek kerülése amik hirtelen elemik meg az inzulinszintet(glikémiás index). A tejtermékeket is hanyagold.

Próbálj meg többet mozogni.

A párnahuzatot cseréld 2-3 naponta.

2014. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dermovate kenőcs! Csak orvos irhatja fel, de használ:)
2014. nov. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2014. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megérné elmenned kozmetikushoz, kamaszkorban időnként ki kell tisztítani a bőrt, főleg ennyire hajlamos begyulladni.

Az avonos dolgok semmit sem érnek, komolyan pénzkidobás. Esetleg menj el bőrgyógyászhoz, ő felírhat néhány krémet.

Vagy csak menj be egy gyógyszertárba és kérj tanácsot, igaz akkor csak vény nélkülit adnak. De a gyógyszertári dolgok legalább használni szoktak.

2014. nov. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
CSakis magasan képzett, jó kozmetikus tanácsát fogadd meg! Ne kend mindenféle kenőccsel, amit anonim idegenek kínálnak! A saját érdekedben! Megéri a pénzt és energiát, keress szakembert! Egy barátnőm arcán egymást érték a gyulladt pattanások, olyan volt a feje, mint egy duzzadt paradicsom. Egy év alatt neki lett a legszebb bőre az évfolyamon, de szaksegítséggel, rendszeres tisztítókezelésekkel, odafigyeléssel!
2014. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el ezeket az avonos,orriflames termékeket. A marketing szövegük csodás és tényleg késztetést érez az ember a sok ígéretet olvasva,de nem szabad bedőlni..nagyon rossz összetevőket tartalmaz,vagyis többet fogsz ártani ezekkel a termékekkel mintha semmit se használnál.


Menj el bőrgyógyászhoz,esetleg kozmetikushoz. Ő majd fog segíteni.

Addig is:

reggel-este alapos arctisztítás -lehetőleg vegyszermentes termékekkel- inkább patikában vásárolj

esténként hidratált a bőröd az arctípusodnak megfelelő termékkel


A neten pedig van fent jópár természetes gyógymód (méz,élesztő,gyógyteák stb). Ezekkel is azért óvatosan,nem kell mindent elhinni és kipróbálni.


A kamillás gőzölés/borogatás is segíthet. A kamilla bőrnyugtató,gyulladásgátló hatású így ezzel ártani nem fogsz magadnak!

Hideg vízzel moss arcot,az összébb húzza a pórusokat, a meleg pedig tágítja.


Valamilyen szinten az étkezés is befolyásolhatja a pattanások kialakulását (de nem minden embernél)..minden esetre kerüld a csipszet,csokit kiló számra. Tapasztald ki milyen ételek után jön ki jobban pattanás. Ha észre veszel valamit akkor allergia tesztre is mehetsz.


HA van kérdésed nyugodtan írhatsz privátba,bár orvos nem vagyok,de jó pár évig keserítették meg a pattanások az életemet.


A neten olvashatsz olyat is,hogy 'pattanások lelki okai'. Érdekes dolgot lehet olvasni ezekről a dolgokról. Ha van időd olvasgass utánna,aztán majd eldöntöd miben is hiszel,de azzal ,hogy a pattanások miatt idegeskedsz csak ártani fogsz. Amennyire tudod próbáld elfogadni magad és kapcsolatokat kialakítani,lehet valami belső fusztrálció áll a dolgok háta mögött. De tudod a pattanás elég allattomos dolog: betegség,lelki okok,hormonok,streszz,ételek stb. sok dolog állhat a dolgok háta mögött,ezért érdemes szakemberhez fordulni.

18l

2014. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Lányomnál a következő - bevált - módszert alkalmaztuk:


1. kozmetikus kitisztította az arcát

2. a bőrgyógyász ajánlotta a Davercin kenőcsöt (ez receptes, de a háziorvos is felírhatja) pattanásokra.

2014. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy menj bőrgyógyászhoz. Én évekig szórakoztam mindenféle márkás bolti kencével, de nem volt túl hatékony. Amióta azokat használom amit az orvos írt föl, határozottan látszik a különbség. Lehet hogy a mostani krémemnek nem barack illata van, sőt kifejezetten büdös, de a bőröm nagyon szép.
2014. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!