Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak nekem fura hogy 12 éves...

Csak nekem fura hogy 12 éves gyerekeknek állandó zsebpénzt adnak a szülei?

Figyelt kérdés
olvastam itt pár kérdést, és választ, hogy mennyi zsebpénz jár a 11-12-13 éves fiataloknak, és furcsának tartom, válaszoltam is. azért nem értem a kérdést, mert én általános iskolás koromban nem kaptam állandó zsebpénzt, nyilván ha szükségem volt rá, mert például elmentünk fagyizni, akkor kértem, és kaptam is, de nem úgy ahogy itt olvasom a válaszolók között, hogy hetente, vagy havonta, valahány ezer forint. amikor középiskolás lettem, akkor se volt állandó zsebpénztem, (aki kolis azt értem hogy kap) hanem amikor kértem valamire, akkor adtak,pl buliba, pizzázni, vagy moziba, vagy ha busszal mentem valahova.plusz egy ötszázas mindig volt nálam, hogy taxival haza tudjak menni netán bármi van. De ahogy visszaemlékszem, nekem még úgymond nem volt érték ha kaptam egy kétezrest, amikor 12 éves voltam, mert elraktam a szobámba valahova, nem vettem magamnak semmit, nem vágytam semmire. vásárolni mindig az anyukámmal vagy a nővéremmel mentem. szerintem spórolni úgy nem lehet megtanulni ha mindig kap valamennyit a semmire is. gimis koromban is úgy spóroltam hogy amikor alkalom volt, és kaptam pénzt akkor azt próbáltam nem elkölteni, így mindig volt tartalék, akkor vettem magamnak egy fülbevalót, vagy valami apróságot. és nem anyagi okok miatt nem kaptam zsebpénzt. csak nekem fura, vagy ennyire más világ van?

2014. nov. 27. 17:27
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
24%
magánügy
2014. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
32%

"Szerintem nem ettől fogja megtanulni a spórolást hanem épp ellenkezőleg"


ha nincs rendszeres bevetele akkor mitol tanulna meg sporolni? amugy egy 12 eves gyerek mikor fuvezik? magadnal vagy?



"mindig számíthat a szülői támogatásra. "


Persze hogy szamithat.

2014. nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
68%
Én viszont ellenzem a diákmunkát. A gyereknek akkor a tanulás a dolga és, hogy gyerek legyen nem más.
2014. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
74%
Nekem soha nem adtak zsebpénzt de biztod jó lehet összegyűjtöd amit a zsebedbe adnak csak ugy és elköltheted amire akarod :) de az ilyem elkényeztetett gyerekek azok lesznek akiknek semmi se jó szóval nekem is furi
2014. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
62%

ezt ugy kepzeld el hogy a heti zsebpenz nem egy nagy osszeg. Nalunk konkretan heti 1 euro. Ezt gyujtogeti, es ebbol vehet maganak amit szeretne, mondjuk kisebb jatekokat, kepregenyt, ilyesmit. Egy kepregeny amit szeret 7-8 euro korul van, tehat nem vehet minden nap. Es persze tobb dolgot is akarhat, ezert meg kell gondolni hogy mire kolt.


Pont ezzel tanulja meg, hogy nem lehet mindent megvenni, ami az eszebe jut, es elore kell gondolkodni, nem elszorni a penzt azonnal ha a kezunkbe kerul. Ez a zsebpenz lenyege.

2014. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem adtak, azt mondták, hogy ha kell akkor szóljak. Néha mondtam, hogy egy-egy apróságot szeretnék (tényleg ritkán megtetszett valami apró vacak), anyukám ránézett, közölte hogy ez ronda/hülyeség, stb és le volt zárva az ügy.

Ha pénzt akartam magamnak, akkor amikor én mentem le bevásárolni, akkor lecsippentettem az apróból. Nekem ez így nagyon rossz volt, mert zavart a hazudozás, meg szerettem volna gyűjteni. Egy-egy kis fagyipénznél többet nem mertem kérni. Nem is tanultam meg, hogyan kell beosztani a pénzt, így volt pár kellemetlen hónapom amikor elkezdtem az önálló életet.


Én a gyerekeimnek kb 8-9 éves koruk óta adok zsebpénzt. Ami a szülő feladata megvenni azt én állom, ha viszont valamit akarnak ami extra, azt ők összespórolják maguknak. Néha nehéz a döntés, vívódtak már játékboltban, hogy ha megvesznek most egy nagyon vágyott olcsóbb játékot, akkor lenullázzák magukat, vagy inkább várjanak és gyűjtsenek egy értékesebbre - viszont akkor ezt most nem vehetik meg. Szerintem jó ezt megtanulni.

A nagyobb most már 13 éves, eddig is mutogattam neki számlákat, de most már tervezem, hogy januártól megmutatom, hogyan szoktam kiszámolni, hogy mire mennyi jut egy hónapban. Ennyi a fizetésem, ezek a fizetendő dolgok, kajára ennyi kell, stb.

2014. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló vagyok. Nem vitázni akarok senkivel, de én azokkal értek egyet, akik azt mondják, ha van rendszeres zsebpénz, azt megtanulja beosztani a gyerek, megtanul gazdálkodni. Szerintem veszélyesebb az, ha nem kap zsebpénzt, csak ha kell neki valami akkor kér rá pénzt, pontosan ezzel azt tanulja meg, hogy az életben semmit nem kell csinálni, majd ha kell valami az az ölébe pottyan, nem igaz?

A válaszolók többsége biztos nem ad tízezreket hetente, a zsebpénz az párszáz Ft azt nem fogja elbulizni meg drogokra költeni. Jó esetben eszébe sem jut ilyesmi.

Mint írtam én fizetek a jegyekért, az 5-ös 300 FT a 4-es 200, a 3-as nulla, a 2-esért már ők fizetnek nekem 200-at, az 1-esért meg 300 Ft a büntetés. Teljesítménybérezés. Tőlük függ mennyi pénzt gyűjtenek össze, és mire költik. Édességre vagy egy új kütyűre, mozijegyre stb. Ezen kívül persze mi fizetjük az iskolai kirándulásokat, színházakat, táborokat, a ruházkodást, ez alap.

A kicsinek most van egy akváriuma, a zsebpénzét mindig újabb halakra vagy vízinövényre költi. A nagyobbik egy új fülesre gyűjtött pár hónapig, most vette meg magának 4500 Ft-ért.

2014. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
Ja és az utolsó válaszoló adott egy jó ötletet, ezt a számladolgot én is kipróbálom.
2014. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
Nekem is ötletet adott a 16-os valaszolo, meg a 17-es is. Bar meg nem tudom, hogy a jegyekert fogok-e pluszban fizetni, meg ezen gondolkodnom kell. Ez alapbol feltetelezi, hogy a gyerek nem szivesen tanul, viszont megszokja, hogy sokszor el kell vegezni vmit azert, hogy fizetest kapjon. Ha bevezetem ezt majd nalunk, akkor mondjuk nalunk a 2-es lesz a nulla, es az 1-esert kell fizetnie. Ha valami nem erdekli, akkor szerintem mar eleve nagy teljesitmeny, hogy valamit 3-asra megcsinal:)
2014. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

A jegyekert valo fizetes nalunk is elokerult, en szemely szerint nem igazan tudom hogy jo vagy nem, olvastam cikkeket pro es kontra.


Vegul abban allapodtunk meg hogy hibatlan, maximalis pontszamu dolgozatert 3 euro jar, ami nem hibatlan, de meg 1-es (itt 1tol 6ig van osztalyozas, 1-es a legjobb) azert 1 euro, tobbiert nem fizetunk.


Ez azert alakult igy mert nincs semmi gond a tanulasaval, 1-esei es 2-esei vannak, viszont a kiemelkedo teljesitmenyt megiscsak dijazzuk valahogy.


ezt viszont nem kapja meg keszpenzben mint a zsebpenzt, hanem felirjuk, gyakorlatilag van egy folyoszamlaja, amirol vasarolhat ha mi is ott vagyunk.

2014. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!