Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak nekem fura hogy 12 éves...

Csak nekem fura hogy 12 éves gyerekeknek állandó zsebpénzt adnak a szülei?

Figyelt kérdés
olvastam itt pár kérdést, és választ, hogy mennyi zsebpénz jár a 11-12-13 éves fiataloknak, és furcsának tartom, válaszoltam is. azért nem értem a kérdést, mert én általános iskolás koromban nem kaptam állandó zsebpénzt, nyilván ha szükségem volt rá, mert például elmentünk fagyizni, akkor kértem, és kaptam is, de nem úgy ahogy itt olvasom a válaszolók között, hogy hetente, vagy havonta, valahány ezer forint. amikor középiskolás lettem, akkor se volt állandó zsebpénztem, (aki kolis azt értem hogy kap) hanem amikor kértem valamire, akkor adtak,pl buliba, pizzázni, vagy moziba, vagy ha busszal mentem valahova.plusz egy ötszázas mindig volt nálam, hogy taxival haza tudjak menni netán bármi van. De ahogy visszaemlékszem, nekem még úgymond nem volt érték ha kaptam egy kétezrest, amikor 12 éves voltam, mert elraktam a szobámba valahova, nem vettem magamnak semmit, nem vágytam semmire. vásárolni mindig az anyukámmal vagy a nővéremmel mentem. szerintem spórolni úgy nem lehet megtanulni ha mindig kap valamennyit a semmire is. gimis koromban is úgy spóroltam hogy amikor alkalom volt, és kaptam pénzt akkor azt próbáltam nem elkölteni, így mindig volt tartalék, akkor vettem magamnak egy fülbevalót, vagy valami apróságot. és nem anyagi okok miatt nem kaptam zsebpénzt. csak nekem fura, vagy ennyire más világ van?

2014. nov. 27. 17:27
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
34%

en sem igazan kaptam zsebpenzt, ha szulinapra, karacsonyra kaptam penzt, azt gondosan felretettem...

Mikor kollegista lettem, mindig kaptam penzt, altalaban 5000 ft vittem, de abbol kb 2 ezret vissza hoztam. Sporolos vagyok...


Jelenleg 22 vagyok, foiskolara jarok, dolgozom, es a mai napig sem szorom a penzt...


Szerintem a gyerekek nem tudjak ugy ertekelni a penzt, ezert sem szabad sokat adni nekik. Volt olyan ismerosom, aki a kicsi lanyanak 5000 ft adott es amikor elvittem a bucsuba, butasagokra koltotte el az egeszet, hiaba mondtam neki, hogy felesleges...

2014. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%
amit te butaságnak gondolsz az neki fontos volt
2014. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

41: "5000 ft adott es amikor elvittem a bucsuba, butasagokra koltotte el az egeszet,"


Másnak meg az a butaság és értelmetlen, amit te veszel.


Ha ő kapta a pénzt, hogy költse el amire szeretné, akkor miért ne vehetne belőle azt, amire vágyik?

Amúgy az se baj, ha vesz pár hülyeséget, amire később rájön, hogy nem is kellett volna. Én is így tanultam meg szelektálni. Régen nagyon sok vacakot megvettem, aztán amikor lomtalanítottam sok minden ment ajándékba vagy a kukába. Akkor végiggondoltam, hogy mennyibe is került. Most ha meglátok valamit és nagyon szeretném megvenni, akkor is józanul végig tudom gondolni, hogy oké hogy tetszik, de nem fogom használni, csak otthon fog porosodni.

2014. dec. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

nem írtam olyat hogy aki kitűnő az érzelmileg nulla, nem tudom ezt hol olvastad.

Azt írtam hogy olyan is lehetséges, hogy valaki nem ötös, hanem kettes hármas tanuló, mégis értelmesebb ember lesz belőle, az érzelmi inteligenciája és az élethez való hozzáállása lehet pozitívabb lesz, mint egy olyan embernek, akit hajszoltak a szülei, és a hármas négyes már "rossz jegy" volt. Nem tudom miért kell olyat állítani amit én nem írtam

Köszönöm a többi értelmes választ :D

2014. dec. 3. 22:22
 45/52 A kérdező kommentje:
még annyit hogy én is megélek, nem rosszul, de az iskolában tanultak 0 százalékát használom fel. Ismétlen 0 százalékát! :D mégis abbol élek amit szeretek csinálni.
2014. dec. 3. 22:24
 46/52 anonim ***** válasza:

mondok egy ellenpéldát

pl. a verstanulás

azért volt jó a memoriter, mert emiatt könnyen meg tudsz jegyezni rövid távon dolgokat

akkor megtanultál rini/olvasni, egészen jól megfogalmazni a gondolataidat, eligazdoni a világban, nem elhinni minden hülyeséget, önállóan gondolkodni

2014. dec. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Én kb. 5 éves korom óta kapok, akkor tán 200, vagy 500 forintot kaptam havonta.
2014. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Hárman vagyunk testvérek. Én most 26 vagyok. Mindannyian kaptunk zsebpénzt hogy a suli büfében vehessünk valami édességet vagy az automatában forrócsokit teát vagy üdítőt... esetleg kaptunk plusz pénzt ha anyának nem volt ideje szendvicset pakolni illetve akkor is ha menni akartunk fagyizni vagy bármilyen programra. Az állandó zsebpénzünk nem volt nagy összeg. De arra szuper volt hogy vegyünk extra savanyú rágót vagy koponya alakú nyalókát aminek a szeméből édes fini zselé folyt :D Nincs ebben semmi rossz. Nem lett egyikünk se kövér, se pazarló és felnőttként mindannyian piacképes diplomát szereztünk normális munkahellyel... nem vártuk hogy az ölünkbe repüljön a sültgalamb. Szerintem az ég világon semmi baj nincs ezzel. Max annyi ha van aki kap van aki meg nem és esetleg rosszul eshet annak a gyereknek aki meg nem kap vagy ilyesmi.
2016. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Én gimiben is tudtam hogy lány létemre programozó leszek.

Jól tanultam, végül programozó is lettem és most egész jól is boldogulok vele... ja amúgy nekem volt állandó zsebpénzem... számít ez? :D

2016. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

15 éves vagyok, havonta kapok x összeget, az egyesületi sportomat(röpi, nem egy drága sport), a barátaimmal való szórakozást ki kell fizetnem. Nem kapok a szüleimtől telefont, se egyéb drága cuccot, ruhákat nem magamnak kell vennem, kivéve ha olyat akarok ami csak megtetszik és igazán szükségem nincs rá. Tehát szülinapomra meg ünnepekre leginkább pénzt kapok, össze kell gyűjtenem a pénzt, ha pl új telefont akarok. A nyáron leszek 16, tavaly is vállaltam már munkát, mert akartam magamnak egy jó kamerát.

Nem kapok sokat, de abszolút elégedett vagyok, nincs ingyen semmi:)) (sztem felesleges havi 40-50.000et kapni egy velem egykorúnak, mint pl sok osztálytársam, csak h*lyeségekre költik el folyamatosan, mint háromhavonta új ájfón)

2017. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!