Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak nekem fura hogy 12 éves...

Csak nekem fura hogy 12 éves gyerekeknek állandó zsebpénzt adnak a szülei?

Figyelt kérdés
olvastam itt pár kérdést, és választ, hogy mennyi zsebpénz jár a 11-12-13 éves fiataloknak, és furcsának tartom, válaszoltam is. azért nem értem a kérdést, mert én általános iskolás koromban nem kaptam állandó zsebpénzt, nyilván ha szükségem volt rá, mert például elmentünk fagyizni, akkor kértem, és kaptam is, de nem úgy ahogy itt olvasom a válaszolók között, hogy hetente, vagy havonta, valahány ezer forint. amikor középiskolás lettem, akkor se volt állandó zsebpénztem, (aki kolis azt értem hogy kap) hanem amikor kértem valamire, akkor adtak,pl buliba, pizzázni, vagy moziba, vagy ha busszal mentem valahova.plusz egy ötszázas mindig volt nálam, hogy taxival haza tudjak menni netán bármi van. De ahogy visszaemlékszem, nekem még úgymond nem volt érték ha kaptam egy kétezrest, amikor 12 éves voltam, mert elraktam a szobámba valahova, nem vettem magamnak semmit, nem vágytam semmire. vásárolni mindig az anyukámmal vagy a nővéremmel mentem. szerintem spórolni úgy nem lehet megtanulni ha mindig kap valamennyit a semmire is. gimis koromban is úgy spóroltam hogy amikor alkalom volt, és kaptam pénzt akkor azt próbáltam nem elkölteni, így mindig volt tartalék, akkor vettem magamnak egy fülbevalót, vagy valami apróságot. és nem anyagi okok miatt nem kaptam zsebpénzt. csak nekem fura, vagy ennyire más világ van?

2014. nov. 27. 17:27
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Én nagyon ellene vagyok annak hogy az ötösért fizessek. Ilyen módszerrel erőltetitek rá a tanulásra?

Inkább akkor legyen hármas vagy négyes dolgozata, de legalább itthon több időt fordít arra, amit valóban szeretne csinálni :) több ideje lesz a saját érdeklődésének megfelelő könyveket olvasni, vagy sportolni, ha ahhoz van kedve. Szerintem ezek a dolgok fontosabbak mint hogy csupa ötös legyen. De ez csak az én véleményem úgy látom :)

2014. nov. 28. 17:30
 22/52 anonim ***** válasza:

lehet pro es kontra erveket felhozni ellene, elismerem. En inkabb azt az aspektust emelnem ki, hogy a kiemelkedo munkaert elismeres jar.


Eleg sok idot tolt azzal ami erdekli, ugyhogy ez jelenleg nem gond. Itt 4ik utan van iskolavaltas, utana mar joval nehezebb lesz neki, egyre tobbet kell majd itthon is tanulnia. Nem art erre lelekben felkeszulni szerintem.


Amugy meg ne legyen inkabb 3as vagy 4es dolgozata, ha tud 5ost is.

2014. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki tud ötöst, ha tanul, és akarja, nem kell hozzá zseninek születni. De én az érzelmi intellingenciát többre tartom.
2014. nov. 28. 18:32
 24/52 anonim ***** válasza:
50%

naja. Csak erzelmi intelligenciaert nem adnak kenyeret a boltban.


Jo vegzettseget meg akkor tudsz szerezni, ha a versenyben elol vagy.


Mert az iskola tulajdonkeppen egy verseny, egy valogato. Meg ha ezt a gyereknek nem is mondjuk.

2014. nov. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Kedves előző, ezt én is így gondolom. de mi az emberek 1 százalékába tartozunk. Bárcsak mások is értenék...
2014. nov. 28. 19:21
 26/52 anonim ***** válasza:

persze mert ez egy baromság

tanulj hogy jó állásod legyen

mintha csak alkalmazott lehetne az ember

2014. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
a nagy öncélú hajtásban meg csak egy dolog marad ki, maga az élet
2014. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

"tanulj hogy jó állásod legyen "


Nem ezert kell tanulni. Hanem azert hogy legyen valasztasi lehetoseged mi akarsz lenni.

2014. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:

ma már nem kell hibatást választani egy életre


az általános és közép iskola pedig nem determinál semmit

2014. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:

"az általános és közép iskola pedig nem determinál semmit"


ò, dehogynem :)


ha rosszul tanulsz, akkor sokkal kisebb a valasztasi lehetoseged hogy mi legyel az eletben, mint ha jol tanulsz.


Amugy meg a jo iskolai eredmenyek nem zarjak ki az egyeb elfoglaltsagokat, ez nem egybites dolog, hogy vagy ez vagy az.

2014. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!