Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező közmunkáról?

Figyelt kérdés

Én értetlenül állok a dolog előtt. Eleve, az mégis milyen "önkéntesség", aminek hiányában nem adnak érettségit? És biztos vagyok benne, hogy a munkáltatók számára ez a program nemhogy nem segítség, de egyenesen teher. Egy 14-18 éves gyerekre nem lehet érdemi munkát bízni, mert totál inkompetens, nem ért hozzá.

Ledolgozom az ötven órámat, nincs ezzel baj. Csak tényleg nem értem.



2014. dec. 9. 17:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból nem lenne rossz ötlet, de borzalmasan van kitalálva, mint bármi más ebben az országban. Már alapból rossz, hogy "önkéntes", de ehhez kötik az érettségit. Ráadásul hiába hiszik azt, hogy ezzel empátiát nevelnek a fiatalokba, mert rohadtul nem. Aki akar az amúgy is önkénteskedik akit meg nem érdekel, az hiába teljesíti az 50 órát, utána soha többé nem megy.

Nincsen elegendő lehetőség sem. Nálunk például az van, hogy a suli teszi ki a lehetőséget, és amikor megkérdeztem, hogy nem-e mehetek más hová, akkor megkérdezik, hogy "nincs miből válogatni?" . Egyszer próbáltam suli által szervezetten menni, közölték, hogy napi 1-2 órára mehetek, és össze-vissza, rendszertelenül, de majd ELŐTTE nap szólnak, hogy nekik mikor jó.

A másik pedig, hogy (nálunk talán igen), nem olyan nehéz kiskapukat találni sem, valaki az orvos anyjával igazoltatta le az egészet.

2015. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Aki nem akar dolgozni, az megoldja ilyen, olyan módon.

Nekem pl. már tavaly is minden délutánom foglalt volt (különmatek, olasz nyelvvizsga felkészítő, angol érettségifelkészítő, tánc, pilates).

Meg a lehetőségek sem valami kecsegtetőek, hogy úgy mondjam... Ezért Nekem és a legjobb barátnőmnek úgy lett meg az 50 óránk, hogy egy percet nem "dolgoztunk".

De mások sem dolgoztak sokkal többet, többen óvodába mentek, beültették őket egy csoportba, gyerekek közé és ott dumáltak, vagy leírták a lapjukra, hogy "mit csináltak aznap" és 10 perc múlva mehettek is haza.

A tűzoltóságon is beültették őket egy irodába és ennyi.


Szóval ennek semmi értelme. Ellenőrizhetetlen és értelmetlen.

2015. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Én élveztem azt amit csináltunk, akárhányszor voltam. Pl tombolajegyet árultam, gyerekekre vigyáztam, valami gyerekprogramon hajtogattam meg vagdostam gyerekekkel, a máltai szeretetszolgálatnak gyűjtöttem ételt meg ilyenek. Szerintem viszont ez nem ér fel semmiféle munkával, elég hamis az az érv hogy belekóstolunk a munkába. Milliószor megcsinálnám mindegyik minthogy beüljek az iskolapadba és lefárasszanak minden áldott nap. Értelme nincs de osztályközösség építő ereje van szerintem. :D Meg megismertem egy csomó embert is más sulikból, szerintem mindennek van jó oldala, ennek ennyi. Egyébként egy hülyeség az államnak se jó, nekünk is teher és a munkaadók számára is. Főleg hogy itt a városban nincs túl sok lehetőség, nem is tudtam mit csinálni fél éve, mert elvileg csak oda lehet menni amivel a sulinak szerződése van. Hát alig adódik lehetőség. :D
2015. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!