Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hogyan viszonyultok...

Kamaszok, hogyan viszonyultok a szociális fóbiás, merev, feszült emberekhez?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kamasz, de szerintem ebben a korban van néhány olyan fiatal, aki igyekszik az ilyen osztálytársat bevonni ebbe- abba. De csodát ne várj, ez a te problémád, neked kell megoldanod.

Fiamnak alsó tagozatban volt ilyen osztálytársa. Másik suliból hozták át. Nagyon szépen felvezette a tanítónéni, hogy szeressék, legyenek kedvesek vele, hívják maguk közé. A kislány mindenkit elhajtott, egyedül akart lenni, ha kicsit erőltették, zokogni kezdett. Végül a gyerekek feladták. Egy évet se töltött közöttük.

2014. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feszült emberek közelében nem szivesen voltam/vagyok, de megprobálnám felvidítani. általános iskolában volt egy eléggé antiszociális osztálytársam, önszántából sose beszélgetett senkivel.

az egyik barátnőmmel mindig próbáltuk bevonni a játékokba, jó kedvre deríteni, hogy legyen ő is velünk többet, de nem szeretett volna, 8 évig alig beszélt valakivel. később láttam középiskolában, ott se.

Biztosan megpróbálnék vele beszélgetni, hátha feloldódik, de ha azt látom rajta hogy nem szeretne, akkor inkább békén hagyom.

19L

2014. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
meg bróbálnék nyitni felé mer lehet azér nem ismerkedik mer nem mer oda menni ,de ha látnám hogy nem akar akkor egy idő után nem erőlködnék viszont nem piszkálnám vagy közösíteném ki mer neki is elég nagy gond lehet hogy ilyen.
2014. dec. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most 9-es vagyok, nekem is vannak ilyen osztálytársaim. Például van egy lány, aki mindig nagyon feszült. Év eleén még egész jóban is voltam vele, de tényleg olyan mint aki karót nyelt már bocsánat. Se én, se a többi osztálytárs nem vagyunk idegenkedők vele, így azt hiszem jól érzi itt magát. De például mikor még többet beszéltem vele, arra jöttem rá, hogy:

-Nem lehet vele semmi olyan tipikus "kamasz problémáról" beszélni. Se fiúk, se a család, se bulik, semmi. Nem mintha járnék bulizni, ez csak példa, de tényleg se a fiúkról, se a családi dolgokról nem lehet vele beszélni, egyszerűen nem tud beszélgetni ilyen dolgokról.

-Mikor nagyon felhúznak azért kiszalad egy két káromkodás, amik általáb több károkodásból összegyűrt szavak, de ahhoz már nagyon fel kell idegelni. :D Na és ilyenkor mindig kb ledöbbent, "mert így nem szabad beszélni!"

-Kb fél hangosan nevetni, nem tudom miért, de ha van valami poén amikor már mindenki dől a nevetéstől, ő akkor is csak mosolyog, kicsit nevet, pedig látom, hogy őz is mulattatja az adott szituáció.

-Szinte semmilyen hülyeségben nincs benne. Osztálykirándulásra is hoztak egy páran sört, amit 25 ember ivott meg, szóval nem berúgtunk vagy valami, de hát ő nem ihat alkoholt, mert aszülei lehet megtudnák.


-Szóval összességében senki nem elutasító vele, meg elvan a maga kis világában a szintén ilyen barátaival, de szerintem azért lehetne kicsit nyitottabb, kevésbé feszült. Én sem vagyok egy magabiztos, magas önbizalmú ember, de még is jobban a sarkamra tudok állni ha kell. Az a baj szerintem az ilyen emberekkel, hogy lehet szín ötös tanuló (ilyen osztálytársam az általánosban volt) felvehetik a legjobb egyetemre, akár orvos is lehet belőle, DE ha egyszerűen enniyre nem tud kommunikálni, meg ellazulni a többi ember között, akkor hiába.

2014. dec. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!