Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom haragszik ránk?

A lányom haragszik ránk?

Figyelt kérdés
Na szóval az idei karácsonyunk nagyon szegényes lesz. A 14 éves lányomnak nem tudtam új kabátot venni csak egy kis édességet, de az sem márkás. Most folyton puffog ránk. NAgyon depressziós, mivel a többi barátai már vásároltak minden félét így meg úgy és a facebook-on is mindenki azt postolja ki.... Tényleg mi lennénk a hibásak?

2014. dec. 22. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tehettek róla,hogy nem tudtatok drága ajándékot venni! Üljetek le vele,és mondjátok el neki,hogy most lehet nem olyan hűű de szupi ajándékot kap,de a karácsonynak elsősorban nem az ajándék a lényeg,és örüljön annak,hogy a családdal lehet! 15/L
2014. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Megtanulja, hogy nem minden úgy van ahogy akarja. Annyiban vagy hibás, hogy így reagál és nem magyarázod el. Azért mert nincs pénzed még nem kell hogy hibás is legyél.
2014. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Mond el neki hogy lehet nem kap márkás dolgokat, de neki ott vagytok ti. És rengetegen cserélnének vele, mindenüket odaadnák ha karácsonykor együtt lehetnének a szüleikkel.
2014. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy 14 éves kislánynak nyilván rosszul esik ha karácsonyra csak édességet kaphat,miközben másnál látja,hogy mindenki kapja az iphone-t meg az MK táskát...Ez társadalmi hiba.Nagyon naivak azok akik azt hiszik attól jobb lesz neki ha azt mondják "más örülne ha a családjával lenne" változtat ez a kijelentés bármin is?Nem.Ettől nem fogja magát jobban érezni.Szerintem nem feltétlen az bántja,hogy épp ezt most nem kaphatta meg...Hanem,hogy egyébként ilyen helyzet áll fent,hogy egy kabátot nem tudtok megvenni.Mert azért gondoljunk bele,egy kislány,hogy dolgozza fel azt,hogy a szülei bele gebednek de mégsem tudnak olyan anyagi körülményeket megteremteni mint másoknak?Másoknak,akik őt körülveszik.

Ezzel nem lehet mit csinálni,maximum annyit,hogy ha félre tudtok tenni,vagy ha a rokonoktól kap pénzt karácsonyra akkor elviszitek turkálóba például,ahol márkás ruhákat is lehet halászni olykor-olykor pár ezer forintért.(Ha már ennyire a márka neki a lényeg...)

Haragszik nem haragszik,ez a helyzet.

2014. dec. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Adj neki valami engedményt. És akkor egálba fogja érezni magát a többiekkel, hogy ő megteheti ezt vagy azt, míg ők még nem.
2014. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Az a franya facebook... nem mindenkinek telik markas dolgokra, es ezt nehez megmagyarazni egy gyereknek, foleg ha hirtelen allt be a valsag. Ha eddig telt tobb mindenre, ulj le vele megbeszelni adolgokat. Regebben en sem fogtam fel, hogy mennyi penz kimegy... amiota dolgozom, latom, hogy orulok, ha a szamlakra telik, nem, hogy meg ajandekozzak is.

L,22

2014. dec. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a ti hibátok.


17/L

2015. jan. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pontosan tudom mit érez a lányotok. Én is duzzogtam, bár én nem lányból vagyok. Évekig faterom a jó dolgokat meg a márkás holmikat megvette/megtartotta magának, én meg csak sz art kaptam, akkor ez volt a legalja mindennek. Engem is zavart, hogy anno az osztálytársaim mennyi mindent, jót kaptak,... voltaképpen csak az hiányzott, hogy figyelmesek voltak velem. A teszkós milkivéjt bosszúból elosztogattam, én nem ettem belőle semmit. Annak is jobban örültem volna, ha semmit nem kapok, pedig nem vagyok egy elkényeztetett felnőtté vált nagygyerek, és sosem voltam az, márkás holmikat is magamnak kellett először megvennem életemben.


Idővel persze beláttam, hogy az a teszkós csoki sem rossz minőségileg, hiába "csak teszkós", és nem az volt a baj, hogy én ezt kaptam, hanem, hogy nem érződött a szüleimen a figyelmesség. Szerintem ti nem vagytok rossz szülők, ha érdekel az, hogy a lányotok örüljön a meglepetéseknek, mindössze annyi volt a baj, hogy egy szerető családban szvsz lekommunikálják a rosszat is, és felkészítik a gyereket arra, ha nem jön össze valami. Ha te vagy az anyukája, én leültem volna vele, és őszintén színt vallottam volna előtte. Lehet, akkor, még ha csak egy fenyőággal megtűzött gyertyás almát ajándékoztatok volna egymásnak (MINDENKI!, ergo látja, hogy senki más sem kapott a családban semmi értékeset,) se tesó, se ti, könnyebben elfogadta volna a helyzetet. Akkor egy későbbi családi ünnepen könnyebben bepótolhatjátok az "elmaradt" ajándékozást. :)

2015. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!