Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a 18 éves lányotok bejelent...

Ha a 18 éves lányotok bejelentené, hogy terhes a 28 éves barátjától, hogyan fogadnátok?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 18:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Hát, én bizony ki lennék bukva! De remélem, sosem lesz ilyen felelőtlen a lányom.
2015. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
29%

Örülnék, hogy unokám lesz :)

Hogyan máshogy? régen 16 évesen mentek férjhez és rá nemsokára szültek is.. Csak manapság nem divat ez a gyerek dolog.. őrület..

2015. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
Önkritikát gyakorolnék, hogy hogyan magyaráztam el a lányomnak a védekezés mikéntjét és hogyanját, aztán támogatnám a döntését, akárhogy is dönt. Mást utólag már nem tehetek. Attól rohadt messze lennék, hogy örülnék. Egy felelőtlen tinilány és egy infantilis pasas kapcsolatának nem sokat jósolnék. Egy egészséges, közel 30 éves felnőtt férfi, ha egy szinten van egy tinilánnyal, akkor nagy bajok vannak a fejében.
2015. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Valószínű nem ugràlnék örömömben, de az anyja vagyok és nincs 100% os védekezés, mindenképpen tàmogatnàm, emellett a sulit is folytatnia kéne majd diplomàt vagy szakmàt kéne szereznie a baba mellett, erre mindenképpen sarkalnàm. Függ persze a sràctól és a lànyomtól is de azon lennék, hogy gyerekkoràtól jó nevelést kapjon a lànyom, bíznék bennük.
2015. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 sandrachnologic ***** válasza:
88%
Hat én bizony ezt jelentettem be. Dobott mindenki egy hatast, de én akkor mar tul voltam az erettsegin, es egyutt éltünk (amugy tervezett baba volt nalunk). 😊 imádják az unokát, bar apukám kicsit nehezen bekelt meg. Most 23 vagyok, levelezős fosulit végzek, ez az utolso evem, tehat mellette tanultam is. Most van a masodik baba utban, április vegen/majus elejen érkezik, igy az uzolso felevemet halasztom egy felevre es igy egy felevvel kesobb allamvizsgazok. Amugy fiatal anyának lenni szerintem szuper, ha biztos háttér van. Nekem a párom akkor pont 28 volt, stabil munkahelye, hitelmentes haza es kocsija volt mar akkor is. Azota legjobb a helyzetünk, mert tobbet keres. Ennek ellenere mindig kapunk segitseget keres nelkul is a szinten fiatal nagyszuloktol (anyum 46, apum 48), elnek meg a dedik is, sot meg ukmamaja is van a fiamnak 😊 nekunk igy teljes az elet, en amúgyis fiatalon akartam szülni, mivel immunbeteg vagyok, igy az orvosaim is ezt javasoltak.
2015. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%

Velem sajnos megtörtént, mondjuk a pasi fiatalabb volt, "csak" 24 éves. Hát mit mondjak, majdnem mellé ültem a széknek... Szégyen, nem szégyen sírtam, emellett óriási csalódottságot éreztem. Csalódtam magamban és a lányomban is. Magamban azért, mert én azt hittem mindent megtettem, rendesen, időben felvilágosítottam, elvittem nőgyógyászhoz. Benne meg azért, mert ilyen ostobaságot nem néztem ki belőle. Egy nagyon okos, tehetséges lány, de az a pasas teljesen kiforgatta magából. A mai napig azzal gyötröm magam, hogyha nem vagyok olyan engedékeny, ha szigorúbban fogom, akkor lehet hogy megutál, de sose kellett volna azt átélnie ami történt. A pasi amikor megtudta a 'jó' hírt, közölte, hogy ha megtartja, akkor elhagyja. Akkor megmondtam a lányomnak, hogy, habár egy percig se higgye hogy helyeslem, de ha megakarja tartani én támogatni fogom. Nem tartotta meg, a 'szerelme' fontosabb volt. Ezután az egész után még kb két hónapig voltak együtt. A lányom akkor teljesen összezuhant, utána jó ideig járt pszichológushoz, mire összeszedte magát.

Ma már ez csak egy nagyon rossz emlék, de senkinek nem kívánom azt az időszakot. Ha kamaszok is olvassák ezt, akkor nagyon szépen kérlek figyeljetek oda a védekezésre rendesen!

2015. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%

Elgondolkodnék, hogy sikerült ennyire elszúrnuk a nevelését, honnan vehette át ezt a felelőtlen értékrendet, mert tőlem és a páromtól biztos nem.

Ha pedig a szülők is hasonlóan gondolkodnak mint a lány, akkor nincs probléma, biztos örülni fognak neki.

2015. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
46%

Azért ez durva, hogy mennyit változott a világ. Régen természetes volt, hogy ilyen korban szülnek. Most meg felelőtlen? Miért? Pláne ha a 28 éves pár már tud gondoskodni róluk, akkor miért lenne felelőtlen?


Én nagyon irigylem az olyan családot ahol nagyszülő, sőt déd és ük szülők is vannak. Ehhez pedig korán kell szülni.

2015. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%

OFF

gondolom akkor engem most mindenki támadni fog, most vagyok 18, a párom 19, jövőre tervezzük a babát és az esküvőt is..mellette magántanulóként befejezem a gimit és levelezőn lediplomázok, ha minden jól megy.. (addig szeretnék majd otthon lenni a kicsivel, ameddig lehet, illetve egyetem mellett dolgozni szeretnék, így elősegítve a jobb körülményeket a kicsinek)

2015. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
51%
18 evesen altalaban mar eleg erettnek kell lennie,a 28 eves baratjanak meg plane!Szoval en nem fogadnam rosszul,hacsak neki nem lennenek meg tanulassal kapcsolatos tervei.....de akkor is inkabb segitenek neki! Nekem 19 evesen szuletett meg a lanyom,a ferjem 21 volt.Teljesen atlagos csalad voltunk,semmivel sem kulonb mint akarmelyik! Mar 9 eves a lanyom,es azota szuletett egy kisoccse is,ha ujra csinalhatnam pont ugyanigy tennek:)
2015. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!