Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek, ha a 15 éves...

Mit tennétek, ha a 15 éves lányotok bejelentené, hogy terhes?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 18:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%
az én lányom nem jelenté be 15 évesen, mert nem így nevelem. ;)
2013. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon bízok benne, hogy ennél többet ért a nevelésem.
2013. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%

Hát először is szívinfarktust kapnék, az tuti

De a viccet félre téve, szerintem mindenféleképpen beszélgess el vele az abortuszról, és lehetőleg minél hamarabb. Nem hiszem, hogy egy 15 éves lány, aki maga is gyerek még, anyának való.

Szerintem csak az abortusz lehet a megoldás

2013. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Megkérdezném tőle, hogy ő mit szeretne, abortuszt vagy megtartani? Támogatnám abban, amit szeretne. Ha meg akarná tartani, maximálisan segítenék neki, hogy mellette el tudja végezni a gimnáziumot, egyetemet.
2013. jún. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Remélem ilyen helyzettel nem fogok szembesülni. Ha mégis: megkérdezném, hogy el szeretné-e vetetni, örökbe adni vagy felnevelni? Ha az első 2, utánanézett-e a folyamatnak, kell-e pszichológiai segítség? Ha megtartaná, mi a terve a jövőre? Hogy képzeli az iskolát a továbbiakban? Azt nem engedném, hogy abbahagyja, valamilyen végzettséget szereznie kell. Támogatnám a megtartásban is, de akkor át kell mennie magántanulónak. Megoldanánk a kicsi felvigyázását, amíg tanul, lenne fedél a feje fölött, de akkor nincs bulizás, csak ésszerű keretek között, mi csak segítünk, nem helyette neveljük a gyereket!
2013. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Agyonverném!!És utána még magamat is szembeköpném,hogy így neveltem a lányom!!
2013. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
16%
6-ossal egyetértek!!!!!!
2013. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
62%
Rábíznám a döntést, hogy mit szeretne tenni és támogatnám benne. Nem vállalnék felelősséget az életéért, neki kell a döntést meghoznia. Ha korábban így döntött, így cselekedett (pedig én már bőven 10 éves kor előtt felvilágosítom, a részletekről is, nem csak a lényegről), mégis úgy döntött megkockáztatja és ilyen helyzetbe kerül, akkor bizony nagyon gyorsan fel kell nőnie a feladathoz, és döntenie kell. Támogatom, amiben tudom, de nem cselekszem helyette többé. Akár megtartja, akár elveteti, sosem lesz már gyerek utána. Sajnálnám, ha ilyen korán ilyen helyzetbe kerülne saját hibájából.
2013. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

ma 18:46-os: VAN lányod? Hány éves?


Csak mert nagyon magabiztos vagy. Ha szerelmes lesz egy 15 éves lány, akkor nevelés ide, nevelés oda, elöfordul, hogy mégis lefekszik a fiúval.


Egy jó ismerös kislánya (engem valahol a pótanya, lelki tanácsadó és barátnö közötti kategóriába sorol kiskora óta, mert korban sokkal közelebb vagyok hozzá, mint a szülei) egyszer teljesen pánikban jött hozzám megkérdezni, hogy lehet-e terhes.

Ugyanis elözö nap a barátjával otthon voltak a szüleinél, filmet néztek, elkezdtek csókolózni, utána simogatni egymást, és "mire észbekaptak", megtörtént az elsö szex, pedig nem is akarták, csak nem tudtak megállni.

Mindezt annak ellenére, hogy a szülök rendesen felvilágosították, jó és bizalmas viszonban van velük, úgy nevelték, hogy ne vegye félvállról a szexet, nem tiltásokkal, hanem tényleg példát is mutatnak neki, mégis megtörtént a pillanat hevében.


Szerencsére nem lett a dolognak következménye, de lehetett volna.


Szóval amig nem voltál abban a helyzetben, hogy egy vagy több lányt felneveltél felnött koráig, addig ne tegyél ilyen kategórikus kijelentést.

2013. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
9-sel értek egyet! Nem nevelés kérdése. Én nagyon jó nevelést kaptam a szüleimtől, példa mutatóan neveltek, mindig nagyon jó kapcsolatom volt/van velük. Mégis 15 éves koromban vesztettem el a szüzességem, most 20 éves vagyok és azóta is ugyanazzal a személlyel vagyok együtt, töretlenül, az 1. szerelmemmel. Igaz én nem lettem terhes, de nem nevelés kérdése, mikor érzi magát érettnek egy lány a szexualitásra és kivel. Nem kell ítélkezni, mert nem lehet tudni kivel fog megtörténni hasonló eset. Én nem erőltetném rá az abortuszt, benne fejlődik a gyermek, csak neki van joga eldönteni mit akar, megszülni, vagy sem. Mindenre van megoldás.
2013. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!