Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy szülő megtiltjhatja a...

Egy szülő megtiltjhatja a gyerekének, hogy ne legyen párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezen beszélgettünk anyával, ő szerinte egy fiúnak meg lehet tiltani ,hogy ne járjon egy lánnyal.


Anya szerint igen, mivel a szülő a gondviselő az eltartó így joggal szól bele a párkapcsolatokba.


2015. febr. 27. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem!

De az attól függ,hány évesek az illetők?

2015. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
17 évesek
2015. febr. 27. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség! Mondhatja , de megoldják ha találkozni akarnak. Ráadásul mindenki volt szerelmes kamaszkorában és az érzelmeket senki sem tudja befolyásolni.
2015. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Azt nem tilthatja meg hogy ne legyen párkapcsolatban, csak azt hogy legyen!
2015. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Egy 17 éves már majdnem felnőtt (korban legalábbis). Megtiltani lehet próbálkozni, de ha a fiatalok nagyon akarják, úgyis együtt lesznek, ha más nem 1 év múlva, mikor már a szülő nem szólhat bele, max. vállalni kell a következményeket (pl. a szülő elzavarhatja a háztól). De szerintem célravezetőbb szépen leülni és ész érvekkel elmondani, hogy miért nem szeretné, ha a lánynak/fiúnak párkapcsolata legyen. Ha olyan a kapcsolat, akkor meg lehet beszélni, ha nem, akkor majdnem mindegy... De a véleményem az, hogy nincs különbség lány vagy fiú között ilyen szempontból. Ezt legalábbis nem értem: ha van egy fiam meg egy lányom, akkor a fiamnak megtilthatom, hogy egy lánnyal járjon, de a lányomnak nem? Az megint más kérdés, hogy magával a párkapcsolattal van a probléma, vagy a kiválasztott személlyel. Mert ha a gyermekem kiválasztottja nekem nem tetszik (úgy látom, hogy veszélyben a gyermekem, mert a másik iszik, drogozik, stb. olyan életmódot folytat), akkor tuti, hogy én is azon lennék foggal-körömmel, hogy szétválasszam, mielőtt nagy baj történik. De ettől függetlenül még mindig az van, hogyha ő nem ért meg engem és az érveimet, akkor úgysem tudok sok mindent tenni.
2015. febr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Egy 12 évesnek még joggal mondja, de azért egy 17 évesnek nem tilthatja meg. Ennek semmi köze az eltartáshoz. Elég ciki is a szülő részéről ebbe beleszólni. Anyukád nagyon csúnya anyós lesz.
2015. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd a kedves anyuka csodálkozik, hogy a lánya, amint teheti, elhúz a fenébe, és felé sem néz. Ráadásul mivel ennyire tiltja, szinte beleűzi majd idejekorán egy élettársi kapcsolatba, mert az első pasival inkább összeköltözik, csak ne lakjon többé otthon.
2015. febr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha meg akarja tiltani akkor csoda hogy nem szöktél meg.
2015. febr. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A törvény nem szabályozza ezt. Tehát a szülőnek nincs joga. Ettől függetlenül megtilthatja, ha hagyod magad. :D
2015. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!