Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szabad 16 éves lánynak még...

Szabad 16 éves lánynak még parancsolni vagy már nem szólhatok bele a dolgaiba?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy gondolom, hogy amíg kiskorú, igenis beleszólhatok. Igyekszem megbeszélni a gyerekeimmel, hogy én hogy látok jónak bizonyos dolgokat és ami nem tetszik, azt bizony meg is tiltom. Nem apróságokra gondolok, mert arról döntsön ő, de komoly, az életvitelével, későbbi életével kapcsolatos dolgokban az enyém az utolsó szó.
2010. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem amíg kiskorú addig nyugodtan beleszólhat a szülő a gyermeke dolgaiba. Utána meg még ő tartja el, addig is, de már azért nem mindenbe.

Majd mikor már önálló keresettel rendelkezik, és eltartja magát, akkor már csak tanácsot adjon. Sok szülő még ekkor is beleszól gyermeke életébe. Tudom ez utóbbi már egyáltalán nem volt kérdés, csak egyfajta folyamatot gondoltam leírni.

2010. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

hagynod kell, hogy kisebb döntéseket már ő hozzon meg magának, de a határokat be kell tartatni vele, és a végső szó még mindig a tiéd... amíg te adod a kenyeret a szájába, addig te döntesz...pl eldöntheted, hogyha pénzt adsz neki, mire költse, csak azzal a pénzzel gazdálkodhat úgy, ahogyna ő akar, amit ő maga keresett meg...

vagy ha mondjuk bulizni akar menni, engedd el, mondja meg ő mikor jön haza, meddig marad, stb, de akkor tartsa be a saját maga által felállított korlátokat, különben legközelebb te szabod meg, ha még mindig gyerek módjára viselkedik

2010. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
inteligenciafügő kérdés..elég értelmes ahhoz hogy egyedül döntsön bizonyos dolgokban? akkor ne..szerintem semmiképp ne parancsolj..csak mond el neki a lehetőségeket a következményeket..de ne papolj sokáig mert megunja:D
2010. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A negyedikkel egyetértek, valóban egyén- meg intelligenciafüggő.
2010. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

16 éves vagyok. Szerintem épp ebben a korszakban kell egy picit jobban a pórázon tartani, nagyító alatt a gyereket.

Én szerencsére vagyok annyira "érett" hogy ne csináljak hülyeségeket, de elnézve az osztálytársaimat és a barátaimat. Ebben a korban a legtöbb fiatal, alkohol és drogfüggő, a cigiről ne is beszéljünk! Ebben a korban lehet bele vinni őket a legnagyobb hülyeségekbe! Mert már azt hiszik, hogy hűdenagyok és világmegváltók! Páran a detoxban ráébrednek, hogy nincs így, páran a dutyiban, van aki meg magától.

Nem azt mondom, hogy karanténba kell zárni, hanem ilyenkor van arra szüksége a gyereknek, hogy ne csak anyja/apja legyél, hanem a barátja is!

2010. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én pont a másik oldalon vagyok, mint szülő. Tudod mi az a 16 év? Nagyon becsapja az embert ez a kor. Azt gondolja mindent tud, de ezt komolyan. Aztán az első komolyabb dolognál kiderül, hogy semmit. Csak pár kérdés: van őnnáló kereseted amiből ellátod magad, megoldod az ügyeidet egyedül ,bevásárolsz magadnak, van rendszeres étkezésed, amit te intézel magadnak, van bérletre, ruhákra pénzed?...stb.... mert az én lányom is hasonlóan van, ő már 18 éves. Én csak megkérni szoktam dolgokra, de érdekes, hogy erre nem reagál gyakran, inkább, ha már kénytelen vagyok parancsolni. Hidd el, nekem rosszabb, mint neki, mert elszomorodom, hogy szépen nem megy, csak így. De akkor ki fogja a nyelvvizagát kihozni belőle, ki vesz neki fehérneműt, ki iratja fel a bőrgyógyásszal a gyógyszert az arcára? Nyárom ki figyelmezteti, hogy kenje le magát naptejjel, mert nem hiszi el, hogy a tengernél csúnyán leég,,stb.. Ki főz neki, mert ő nem igen..? És végül ,ki ad neki pénzt, ha nem az apja vagy én? Akkor most lehet tőle kérni, ha nem reagál parancsolni? Mert,ha ezeket önnállóan megcsinálja boldog leszek és nem fogom az enrgiámat erre a lelki tortúrára pazarolni, mert bőven van nekem még más is!!!!


egy anya

2010. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves Anya!Pontosan ugyanez a helyzet nálunk.Ezért is kérdezek ilyet,ugyanis szerinte nem kéne beleszólnom a dolgaiba már!Mindenkinek köszi a választ.
2010. febr. 22. 16:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy hülyeség, h: amíg nagykorú nem vagy az van amit én mondok, de tegnap betöltötted a 18-at, oké azt csinálsz amit akarsz." Ez teljesen intelligencia kérdése. Ha tényleg arra nem képes, h a boltba lemenjen, mert:,,elfogyott a kenyér, mit fogunk enni este?" , és még tényleg nagyon gyerekes, akkor igenis egy szülőnek az a dolga, h figyeljen rá, és ha kell, ráparancsoljon. Mondjuk én 15 éves vagyok, még nincs saját keresetem, de teljesen egyedül intéztem a középiskolai felvételit, anyának csak alá kellett írnia, egyedül mentem el a mandulaműtétemre, mert anyát nem akartam ilyenekkel zavarni, stb. Úgyhogy az én anyukámnak nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznia, meg vigyáznia rám. De ha valakinek kell, akkor akármit mond, amíg nem bizonyít, h igen is már elég érett bizonyos dolgokhoz, addig kellenek a határok. 15/l
2010. febr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából -szerintem- itt már egy egyensúlynak kellene lennie, ennyi idős korára annyi tisztelet ki kell hogy alakuljon hogy a tanácsaidat komolyan veszi, és meg is fogadja. Persze, amíg kiskorú megvan felette a hatalmad, de azzal nem szabad visszaélni, mert elmérgesedhet a helyzet, kivárja a 18at és megy a saját feje után. Viszont arra is figyelni kell, hogy egy kis szabadságot hagyj neki, nyilván félted meg óvod, de azért merd kicsit elengedni. A beleszólás a "dolgaiba" sokmindent takarhat, 16 évesen már magánélet is létezik, és az ember igényli hogy legyen egy kis zug a lelkében amiről csak ő tud, és azt nem lehet erőszakkal felfeszegetni...
2010. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!