Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szabad 16 éves lánynak még...

Szabad 16 éves lánynak még parancsolni vagy már nem szólhatok bele a dolgaiba?

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 18:21
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ha túlságosan rövid pórázon tartod ebben a korban, akkor jó esély van rá, hogy ahogy egy kis önállósága lesz, sokkal inkább ki akarja majd azt élni. Pl.: most nem engeded sehova, de mondjuk ha 18 évesen vidékre megy egyetemre és kolis lesz, minden második nap szétcsapja magát valamelyik egyetemi klubban stb...

Szóval inkább meggyőzés mint parancsolás a jó megoldás szerintem.

2010. febr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
48%

sajnálom,hogy ezt kell mondanom:

de! egy gyereket 14-ig tudsz nevelni... aztán már csak rontani lehet..ha addig jól nevelted,akkor nem lesz gond.mostmár ugyis a saját utját fogja járni

2010. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólóval nem értek egyet. Szerintem igenis lehet nevelni 14 fölött és 16 évesen is. Csak amíg 14 alatt elég volt megmondani, valamit HOGY kell csinálni, vagy MEG kell csinálni, addig 14 fölött már azt is meg kell mondani MIÉRT kell azt csinálni.

Magyarul legyenek logikus érveink, a tipikus válaszokra ellenérveink, illetve életből vett példáink. Ne csak a hatalmi szó, mert az ilyenkor már tényleg kevesebbet nyom a latban mint egy logikus gondolatsor.

Persze vannak élethelyzetek amikor nincs idő vitára, valamit azonnal kerek-perec ki kell jelenteni, vagy el kell utasítani és abból nem lehet engedni. Ilyenkor viszont utólag kell érvelni a döntésünk mellett. Ez megkönnyíti, hogy legközelebb (is) elfogadja a döntésünket.

33F

2010. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

az előttem szólónak: bár az én szüleim is így gondolkodnának!

17/L

2010. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!