Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mai generációhoz tartozó...

Mai generációhoz tartozó fiatalok ti milyen könyveket szeretnétek olvasni? Mi az a fő problematika ami foglalkoztatna titeket? Mi kellene hogy legyen szerintetek a kötelező olvasmányok listáján és mi nem?

Figyelt kérdés
Azt érzem, hogy a science fiction és a horror foglakoztat titeket, de van-e aki olvas klasszikusokat még. Bár az is egy definiálatlan terület, hogy kiket, milyen könyveket tekintünk klasszikusoknak. Én nem a mai ifjúsági regényeket vagy science fictiont, horrort értem alatta. Verseket, XX.századi kultikus regényeket. Kíváncsian várom válaszaitokat.
2015. ápr. 14. 21:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%
(7-es vagyok) Most miért lettem lepontozva 0-ra? Komolyan azért, mert valakikkel nem egyezik az ízlésünk? Tényleg? Ízlés alapján pontoztok le?
2015. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

Engem főleg a fantasy könyvek vonzanak, manapság rengeteg íródik belőlük, és kikapcsolódásra tényleg jók. De persze nem gondolom hogy ezeket kellene kötelező olvasmánnyá tenni. :)

Az eddigi kötelezőkről azt tudom mondani, hogy amik általánosban vannak azok ha nem is izgalmasak, de olvashatóak egy annyi idős számára. Pl az Egri csillagokat, Pál utcai fiúkat nagyon szerettem, a Kis herceg máig az egyik kedvenc könyvem. A légy jó mindhalálig és a Kőszívű ember fiai kicsit unalmasak voltak nekem, de rendben elolvastam. Az Abigél tetszett, igaz a fiúk utálták. :D

Aztán így középsuliban már kicsit túlzásnak találom a rengeteg ősi művet. Ott van az Odüsszeia, én egy szót se értettem belőle, 3 oldalnál többet nem is tudtam elolvasni. Ez pedig még csak az első mű volt. Vagy a Szigeti veszedelem, hasonló a véleményem arról is. Rengeteg drámát kellene ismernünk, amik szintén nem túl olvasmányosak. (Antigoné, Rómeó és Júlia, Tartuffe, Hamlet, Bánk bán...) Sok érdekes regényt kihagyunk, pedig azok jobban érdekelnének. (nekünk nem volt kötelező se a Robinson Crusoe, se a Gulliver utazásai ellenben pl végig kellett szenvednem az Ifjú Werther szenvedéseit) Imádok olvasni, de nem vagyok elég elvont például a versekhez. Sosem értem meg őket, számomra összevisszának és értelmetlennek tűnnek. Szóval nem, az irodalom nem az én tantárgyam de jóval elviselhetőbbé lehetne tenni ha kevesebb lenne az anyag (minden órán írunk 4 oldalt...), és több modernebb mű lenne a listán.

2015. ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem talált. Nem olvasok se sci-fit, se horrort. Inkább fantasy párti vagyok. A kedvenceim a Harry Potter, a Gyűrűk Ura, a Percy Jackson, a Bartemius-trilógia, az Utolsó tünde és a Nina és az anonim vámpírok klubja. (Ez utóbbi a sokak által elítélt tini vámpírkönyv, de nem érdekel mások véleménye.) De szeretem a Flat Out Love-ot, az Egy különc srác feljegyzéseit, a Locsifecsi királynőt és az Airheadet is. (Jó, ez már majdnm sci-fi) A kötelezőket illetően, amit ki kéne hagyni, azok az ókori művek (úgyse érti senki, akkor meg minek?), a Légy jó mindhalálig, a Pál utcai fiúk (ezekben a főszereplők borzasztó irritálóak), az Egri csillagok (ez személyes, nem bírom Gárdonyi stílusát), a Lassie (ez szörnyen lehangoló) és A kőszívű ember fiai (ez borzasztó unalmas). Shakespeare és Moliére művei tetszettek, a Két Lotti és Keménykalap és krumpliorr stílusú alsós olvasmányokat is szerettem. Amit én betennék az Tolkien. Nagyjából ennyi. 17/l
2015. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sok unalmas, már nem időszerű könyv van a kötelezők között. Én a Légy jó mindhalálig!-ot, A kőszívű ember fiait, Az aranyembert, az Egri csillagokat kivenném a kötelezők közül, illetve én a Csongor és Tündétől, és az Odüsszeiától is rosszul voltam anno.

Ami tetszett a kötelezők közül, az a Hamlet, a Tanár úr kérem, és az Édes Anna.


Könyvek terén egyébként elég változatos az ízlésem, épp úgy elolvasok egy Szent Johanna Gimit, mint egy 1984-et (ami egyébként az egyik kedvenc könyvem). Szeretem Orwellt, Bukowskit, Fitzgeraldot, Agatha Christie-t, magyarok közül pedig Karinthy-t, Rejtőt.


Költők közül egyértelműen Radnóti a kedvencem, de Ady-t és Kosztolányit is szeretem, illetve a kortárs költők közül Simon Mártont, és Závada Pétert is. Petőfiért, Aranyért, és József Attiláért viszont nem vagyok túlzottan oda, bár mindegyiküknek van 1-2 verse, ami azért tetszik.

2015. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 könyvsorozatzene05 ***** válasza:
31%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, mivel kiemelted, hogy klasszikusokat írjunk, de szerintem hatásosabb lenne a Kőszívű ember fiai helyett Leiner Laura könyvei.

Bár, ezt én írom, aki szintén 14 éves :'D

2015. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kéne kötelezőknek lenni, mert amit nem magadtól, hanem kényszerből kell olvasnod és le sem köt az egy kínszenvedés.Nagyobb szabadságot kéne adni ebben, azokat az unalmas könyveket filmben is meg lehet nézni, ami legalább egy kicsit érdekesebb:)

16/F

2015. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
31%

Nem olvasom egyik műfajt sem az általad felsoroltakból.

Kötelezőkből őszintén eddig összesen 2-t olvastam el, ennek ellenére viszont imádok olvasni, 100+ könyvet kiolvastam már. Nem igazán tudnám körülírni, hogy milyen könyvek ezek. Mondjuk nagyrészt tipikus tinilányoknak való könyvek, az biztos. (pl. Bad Girl, Klikk, Beach Girl, A napszemű Pippa Kenn, stb...) Ami teljesen más világ, de nagyon nagyon tetszett, az a Battle Royale.


A kötelező olvasmányokat úgy a hogy vannak, eltörölném. Nincs semmi értelme, ha egy 30 fős osztályból maximum 2-3 ember elolvassa. Az olvasást nem lehet erőltetni.

Esetleg olyan feladatként raknám be, hogy önként lehessen rá jelentkezni.

2015. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!