Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülök! Miket engedtek meg a...

Szülök! Miket engedtek meg a 16 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy úgymond probléma mentes lányról beszélünk, aki megbízható, jól tanul és eddig nem volt vele semmilyen magatartásbeli vagy viselkedési probléma. Mindenre kíváncsi vagyok pl. külső, szabadidő-szórakozás, barátok, fiú stb.
2015. máj. 9. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Lehet pasija, cigizhet, drogozhat, ihat.
2015. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 éves lány vagyok. Sosem voltak velem problémák magatartással, viselkedéssel, jól tanulok, 4-es 5-öseim vannak csak szinte. :)

Nekem igazából semmit sem tiltottak soha... körömlakk, smink, ilyesmikbe sosem szóltak bele, de alapozón és szájfényen kívül mást nem is használok. Sminkelni csak színházba, esküvőre, ilyen nagyobb alkalmakra szoktam. Átlagosan öltözködöm, farmer + egyszerű felsők. Délutánonként és hétvégén mehettem mindig barátnőmhöz, vagy osztálytársakkal bárhova... este 10-11 körül ha nem vagyok itthon, telefonon leordít anyum, hogy azonnal toljam haza magam! :) Bulikba sosem jártam, max. pizzázni megyek el barátnőkkel vagy a közeli tóhoz biciklizni, sétálni. Barátom van már 1 éve, akit mindennél jobban szeretek, ő 2 évvel idősebb nálam, anyuék is szeretik és engem is az ő szülei. Szünetekben pár napot ott vagyunk a másiknál, együtt alszunk.

Sosem cigiztem, piáltam, drogoztam, stb.

Viszont ha tiltottak volna bármitől is, szerintem most nem ilyen lennék... szabadon voltam engedve mindig is és nem kerültem rossz társaságba, nem züllöttem el, meg semmi.

Bocsi, hogy nem szülőként válaszoltam, de gondoltam ez is hasznos lehet.. :)

16/L

2015. máj. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze az este 10-11 órai hazajövetelt nyárra értettem. :) Legkésőbb 11-kor már itthon kell lennem, egyrészt anyu sem alszik addig úgyse, míg nem vagyok itthon, másrészt melyik szülő lenne nyugodtan, ha este sötétben kinn tekereg a lánya.. kisvárosban lakunk, de van sok rablás, bűnözés itt is. Suli időben 8-9-ig vagyok kint max.
2015. máj. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

16 évesen én is ilyen voltam.

Külső: Mivel nem tartottam magamat szépnek, sminkeltem, de csak alapozó, szempillaspirál. Nem volt feltűnő, így nem is tiltották a szüleim.Próbáltam "divatosan" öltözni, hogy beilleszkedjek, de szerintem nem volt kirívó. Na aztán 16 éves koromra rocker lettem, akkor jött a sok fekete ruha, ez is oké volt, viszont az acélbetétes bakancsra kicsit furán néztek. Ja és a smink egyre inkább elmaradt. (A csúnyán úgyse segít a smink, a szépnek meg nem kell. :) )

Szabadidő, szórakozás: 15 évesen el akartam menni diszkóba, az iskolából páran szervezték. Könyörgés után megengedték, hogy éjfélig ott legyek. Nem volt jó, nem is mentem többet. Lett egy új hobbim, bekerültem egy baráti társaságba. Szerveztek sátorozást, el akartam menni. Először nem akartak engedni, mert a szüleim nem ismerték őket, de a társaság nagy része felnőtt (később a szüleimmel is összebarátkoztak), így elengedtek. Úgy gondolom, velük sokkal jobban jártam, mintha egy "lányfalkába" kerültem volna.

Barátok: Az előbbi pontban írtam a felnőtteket. Korombeliek is voltak, de velük nem jártam el éjszaka, jó tanulók voltak többnyire, így nem is kellett tiltani.

Fiú: 16 éves korom előtt egy kicsivel kezdtem el fiúzni. Az első barátomtól lehet, hogy jobb lett volna tiltani (nálam idősebb, igazi rocker volt), de még mielőtt bármi komoly lett volna, szakítottunk. Aztán jött "életem szerelme". Rendes fiú volt, legalábbis szerintem. Ha tőle tiltottak is volna, akkor is megoldottam volna. Az ottalvást nem engedték volna a szüleim, de igazából fel sem merült közöttünk. A szeretkezést megoldottuk így is.

Összességében, tiltani felesleges egy bizonyos szintig. (Itt nem arra gondolok, hogy persze, hadd csatlakozzon egy drogos bandához.) Inkább meg kell tanítani, hogy mit szabad és mit nem. Hogy nem azért nem cigizünk, mert anya nem engedi, hanem mert tüdőrák, stb. Nem azért nem járhatsz Pistikével, mert anya nem engedi, hanem mert nagy nőcsábász, úgyis megbántana. Ilyesmi.

(Remélem azért a sok nosztalgia közé keveredett egy kevés hasznos is. )

2015. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó vagyok. Sokszor a tiltás azt eredményezi, hogy a gyerek hazudik. És akkor aggódhat a szülő, hogy hova tűnt el az éjszaka a lány. Ugye, hogy jobb lenne tudni, hogy ott alszik a barátjánál? :)
2015. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minél több dolgot tiltanak meg, annál több hülyeséget fogsz csinálni.
2015. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

most vagyok 16:

külsővel nem foglalkoznak, űgy öltözöm/sminkelek ahogy akarok. Rendszeresen festem a körmöm (feketére, pirosra vagy sötétlilára), mindennap alapozó-korrektor-tus-spirál van rajtam, festem a hajam (barnáról barnásvörösre)és a ruháimmal kapcsolatban is max. jól áll-nem áll jól szempontból ad tanácsot anya. Semmi gondja nincs a rövid szoknyáimmal és a kivágott áttetsző halálfejes fekete trikómmal.

szabadidőmben azt csinálok amit akarok lényegében, hétköznap max. 9-ig, péntek-szombaton fél 11-ig kell hazaérnem. A spontán bent maradok a suliban/belvárosban hülyülni 6-ig programok egyáltalán nem zavarják őket, ha 7 után érek haza szólnom kell. Moziba, színházba nyilván elengednek, kocsmába is, (tudják hogy iszom, annyi a szabály hogy ne rúgjak be), koncertre csak ha nem egyedül vagyok.

A barátaimban megbíznak, elengednek velük. Ha koncertre megyek például, az "xy ott lesz, egy végzős srác a suliból, nem tudom meséltem-e már róla de jó arc" elég megnyugtatás nekik. Barátom nincs, de lehetne.

16/L

2015. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!