Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit engedtek meg a 13-14...

Ti mit engedtek meg a 13-14 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés
Értem itt: smink, körömfestés, laptop, facebook, telefon, csavargás, pasizás, meddig és hova mehetnek el?
2013. aug. 15. 11:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Smink:Minimálisat.Egy kis korrektor,ajakápoló és szempillaspirál belefér.

Körömfestés:Néha,de akkor sem rikító színűre.

Laptop,facebook: Persze, de miután megírta a leckét.

Telefon:Szüksége lehet rá,ha esetleg valami baja van,szóval igen.

Csavargás:Suli után a barátaival 1-2 órát,esetleg a barátnőinél lehet hétvégente.

Pasizás:Ebben a korban még nem kell.

2013. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

14 éves lányom van.

Smink:szempillaspirál,szájfény,alapozó,de nem mindennap.Ha valahová megyünk, pl.vendégség,akkor szemceruza.

Körömfestés:nyáron bármi,iskolaidőben halvány,egyszerűbb színek.

Laptop:őszintén szólva nem korlátozom,keveset van itthon,ha úgy gondolja internetezhet.Egyébként,ha sokat használná valószínű lenne egy úgymond keret,de nem a neten éli életét,szerencsére.

Facebook:engedem,hogy Facebook-ozzon,csak ne adja ki magát,a családunkat,és ne töltsön fel primitív képeket magáról.

Csavargás:találkozhat a barátnőivel,de kulturált helyen legyenek,és érjen haza időben.Vagyis 8 előtt.

Pasizás:na most kérdésed ezen részét nem értem.Hogy elmehet-e kifejezetten "pasizni"?Nem.Ha megismerkedik egy fiúval,szakkörön,vagy a barátnői által,és esetleg alakul valami,az nem baj,de szerintem egy 14 éves lány,nehogy már fiúk után kajtasson...

2013. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
30%

Smink: max korrektor

körömfestés,ne túl rikító és sötét színnel

Laptop: nem kell egy ekkora gyereknek,netezhet napi 1-2 órát a családi gépnél

Facebook: korlátozottan csak

Csavargás: suli időben hétköznap nincs,hétvégén sötétedésig,nyáron tudnom kell hova,kivel este 8-fél 9ig is el lehet ha barátnőnél van akkor ott is aludhat

Pasizás:nyilván értelmes,okos lány csóknál tovább nem megy,nincs együtt alvás,sem szex,suliidőben hétköznap ha nem sulitársak nincs találka csak hétvégén

2013. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

14 éves lány vagyok. Remélem nem baj, ha én válaszolok.

Smink: Anyukám maga vett nekem szempillaspirál, szemceruzát, (bézs, enyhén csillogó) szemhéjfestéket alkalmakra és szájfényt. Alapozóért sem szólna, csak feleslegesnek tartjuk mindketten.

Körömfestés: Majdnem 50 lakkom van, szinte mindig ki van festve, de ízlésesen, akár rikítóbb színekre is, most is citromsárga. :D Semmi bajuk nincs vele, anyukám általában még a pirosat/feketét is megdicséri. :)

Laptop: nincs, nem is kell. a sima gépet használja mindenki, tökéletesen elég is.

Facebook: Van Facebook-om lassan két éve, soha nem szóltak érte egy rossz szót se, ha képet töltök fel, vagy ott beszélgetek valakivel, anyukám szokott megkérni néha, hogy mutassam meg xy adatlapját, mert neki nincs adatlapja. :D

Telefon: Feltöltőkártyás, felcsúsztathatós, 'ősrégi' gombos telefonom van, amin netezni kész rémálom, ráadásul drága is, így nem használom. 3000 Ft-ot szokott rá tölteni, arra használom, amire akarom, ésszerű kereteken belül, általában egy fél évig-8 hónapig elég a 2700 Ft (300 Ft alatti egyenleggel nem enged se hívni, se SMS-t írni).

Csavargás: Nyáron sötétedésig akár mindennap el vagyok engedve, bár heti 3-nál többször nagyon ritkán fordul elő, hogy délután/kora este megyünk valahova. Suliidőben pénteken, hétvégén mehetek csak, persze, ha nem megy a tanulás rovására. akkor hamarabb kell hazamennem.

Pasizás: Sosem volt még barátom, a közeljövőben valószínűleg nem is lesz, de ha lenne, se szólnának, amíg nem akarok 14-15 évesen szexelni, satöbbi.

Meddig és hova mehetek el: Általában csak a barátnőimmel szoktam menni fagyizni, cukrászdába, pizzázni, vagy boltban veszünk mondjuk dobozos jégkémet, néha elmegyünk a strandra. nyáron sötétedésig, suliidőben hamarabb vagyok otthon.


Remélem valaki megint elkezd gyűlölködni, hogy semmire nem fogom vinni. Csak úgy mellékesen, kitűnő vagyok, most tettem középfokú nyelvvizsgát nyolcadikban, ahogy a barátaim is nagyon jó tanulók, ötünk közül a legrosszabb átlag is 4,3. :)

14/L

2013. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó szerintem semmi olyat nem írtál amiért bárki neked eshetne,hogy semmire sem viszed.
2013. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

Smink: alapozó és púder semmikor. Szemceruza, spirál, szájfény iskolán kívül. Iskolába majd csak ha középiskolás lesz.

Körömfestés: iskolán kívül

Laptop: nincs neki, van egy közös számítógép. Középiskolára kap saját laptopot.

FB, internet: tanulás után, de nem ellenőrizgetjük. Viszont a férjem informatikus és feltett pár programot, szóval bizonyos oldalakra nem léphet fel.

Telefon: van neki

Csavargás: ha előre megbeszéljük, persze. Ismerem a barátait és az ő szüleiket, még sosem kaptuk hazugságon. De olyan hogy hazatelefonál hogy majd később jön haza, olyan nincs.

Pasizás: beszélget már fiúkról, de még nincs komoly. Hát, nem tudom mit szólnék hozzá. Szerintem még korai.

Hétközben iskolaidőben "fő szabály" szerint iskola után hazajön. Hétvégén meg nyáron mehet 9-10ig, de tudjuk hová és kivel.

2013. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Smink: korrektor, szempillaspirál, szájfény, ajakápoló belefér.

Körömfestés: Ha nem feketére és vérvörösre akarja festeni, akkor engedném.

Laptop: tanulás után.

Facebook: szintén tanulás után.

Telefon: Engedném, ha elmegy valahová, akkor el tudjam érni.

Csavargás: Iskola időben miután kész a leckéje 18 óráig engedném el. Nyári szünetben nyolcig.

Pasizás: Ha szerelmes lesz és a fiú is szereti, akkor engedném, hogy járjanak. De ezt a flörtölgetést nem engedném, de úgy nevelném a lányom, hogy ilyesmi eszébe se jusson 13 évesen..

Meddig és hová mehet el: maradjon a városban és 18-19 órára érjen haza.

2013. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%

13 éves vagyok, nekem engedékenyek a szüleim, persze ezek mind kompromisszumok, ha eljátszom a bizalmukat, akkor vége mindennek.

smink: Az én magánügyemnek tartják. Maximum kiröhögnek, ha nevetségesen nézek ki, vagy megdicsérnek, ha jól sikerült. Mellesleg szemceruzát használok (kék, lila, bronz), tust és szempillaspirált és persze lealapozom az arcomat.

körömfestés: 9 éves korom óta festem, mostanra eléggé belejöttem, szép mintákat festek, néha a húgom is könyörög nekem, hogy fessek neki valamit a körmeire, anyukámnak is nagyon tetszik. Általában fekete, lila, kék, rózsaszín, sárga, zöld vagy piros színeket használok.

laptop: van sajátom, de elveszik, ha túl sokat lógok a neten, mert a rajzolás rovására megy (jövőre felvételiznék művészetibe)

facebook: van facebookom. Nem teszek ki pucsítós stb képeket, magamról is inkább csak profilkép kerül fel, kb havonta. Nem használok olyan nyelvezetet, amit nem illik nyilvánosan a közösségin használni, a szüleim szokták a saját profiljukról ellenőrizni, hogy miket teszek ki.

telefon: samsung star 3-am van. Van rajta internet, nekem teljesen megfelel, nem okosabb nálam, a zsebpénzemből töltök fel rá pénzt.

csavargás: az utolsó busszal megyek haza, ami azt jelenti, hogy ha a városban csavargok, akkor 5-re itthon vagyok, ha a faluban, akkor 5:10-re, ha hétvégén vagyok a faluban, akkor meg 5:50-re érek haza.

pasizás: nem ellenzik, sőt kedvelik a barátomat, nyugodtan találkozhatok vele, csak apukámmal is töltsek elég időt, hogy ne érezze, hogy elhanyagolom, csókig mentünk el a barátommal, viszont azt tényleg nagyon favorizáljuk, gyakran ránk kell szólni, hogy vegyünk kicsit vissza.

A hajfestés is meg van engedve, viszont furcsa módon nem borotválhatom le a hajam egy részét. 3 év múlva engedik majd meg, hogy a hajam hátulsó részét megcsináltassam rasztának, most csak néhány tincsem van. A hajam egyik fele most szőke, a másik kék. Az iskola engedi, senkit nem zavar, a tanárok is megszokták. Biztos furcsának tartják, én ebben a témában azzal győztem meg anyát, hogy amikor állást keresek ilyen hajjal nem vesznek fel sehova, nyugdíjas koromban meg nem néz ki sehogy, ilyen korban lehet veszélytelenül kiélni ezt a mániát. Valószínűleg meg is unom pár év múlva, befestem mondjuk vörösre a hajam és úgy éldegélek tovább.

2013. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

13 éves lány vagyok.


Smink:Semmi. Nulla. Bár amúgy is hülyén néznék ki sminkelve 13 évesen.


Körömfestés: Nehezen engedte meg, 2 hónapja. De nem festhetem sötét színűre, fekete lakkom nincs is mert nem engedi.(Illetve tabu még a piros szín.)


Laptop: Ez hogy jön ide? Egyébként 9-10 éves gépem van, de néha (mint most) kölcsön veszem a családi laptopot mert kényelmesebb, halkabb, meg úgy egyáltalán jobb és kész.


Facebook: Na, ez az egyetlen amibe abszolút nem szólnak bele. Az intenetezés. Soha nem beszéltünk az internet veszélyeiről, magamtól tanultam meg. Facebookom meg van 1 éve, neki is van de ha meg kell valamit nézni akkor persze az enyémről kell.


Telefon: Mármint,milyen telefonom van? Mennyit telefonálhatok? Nem értem...

Telefonom egy két éves Sony, nem érintős. Szegénykének valami bizbaz van a memóriájával vagy nem tudom, mindegy, nem tökéletes. Na, ezen a telefonon alapból van mobiltévé(?) internet, sms-küldés, satöbbi. Csak épp le van korlátozva minden, senkit nem hívhatok, net sincs, semmi sincs, csak az ami nem kerül pénzbe. Most az volt hogy leveszik a korlátot, elhiszik hogy nem csinálok marhanagy számlát, de ez júniusban volt...Azóta semmi.


Csavargás: Hogy miii?:D Suli után a könyvtárba. Ebben kimerül. Ja, és szigorúan haza kell jönnöm a negyed hármas busszal mert az állatokat meg kell etetni. Nyáron sehova nem mehetek egyedül, pedig iskolaidőben egyedül is szoktam buszozni.


Pasizás: Ő-és mivel belémnevelte, részben én is- gusztustalannak tartja hogy 13 évesen más lányok pasiznak, csókolóznak, stb. Elég sokszor elmondta hogy nem szeretné (nyomatékosan 'nem') hogy pasizzak. Oké anya.

Egyelőre nincs is kedvem hozzá.


Meddig és hova: A csavargás részben leírtam. De emelett ha átmegyek barátnőmhöz (szigorúan az anyja viszi minket kocsival) akkor ott maradhatok sötétedésig. Tehát télen 5-ig, nyáron akár 8-ig.


Remélem, elég kimerítő választ adtam.

2013. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

13-14 évesen nekem...

Smink: nem igazán festettem magam, de kis szájfény, szemspirál

Köröm: szintén nem sokat törődtem vele, de ha igen, akkor halványrózsaszín, vagy csillogós átlátszó lakk

Laptop: nincs, gépem volt

Facebook: akkoriban nem voltam nagy kocka, de volt facebookom

Telefon: kaptam egy olcsó kategóriás érintőset

Csavargás: voltam itt-ott városban, leginkább nappal, 8ra haza kellett érnem, vagy kivételes alkalmakkor 10-re.

Pasizás: Jaj, rámnézett, de aranyos! szint volt, annyira nem érdekeltek a fiúk

Meddig és hova: bulizni nem, barátnőimhez, városba, kulturálódni igen. A meddig az mindig változó volt, de sosem maradhattam éjszakára sehol, 14 éves szilveszteremen először rokonoknál.

Kicsit szigorúan fogtak, de nem vált káromra.

2013. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!