Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Azt hiszem, a lányom anorexiás...

Azt hiszem, a lányom anorexiás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mielőtt szakemberhez kéne fordulnom, meg szeretném próbálni, hogy én nyitom fel a szemét. 17 éves lányom suliban kitűnő, barátja nincs(fél éve szakítottak), társai nagyon is kedvelik. Két hete figyelem az étkezési szokásait, amik egyáltalán nem normálisak..A vacsorájához hozzá se nyúl vagy csak alig, a reggelijét nem viszi el otthonról, a kajára adott pénzt ruhára vagy újságra költi, a menzán pedig megtudtam, hogy nem jelentkezik le ebédre..Maximum egy-egy almát, szendvicset enni látom, már amikor.. Múltkor megkérdeztem, hogy mi baj van, mi ez az étvágytalanság. A válasz az volt, csak egy kis felesleget akar leadni. Aha. A lányom 46 kg...Szerintetek mit tegyek?
2015. máj. 19. 16:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
És utolsó, nem, semmi vágás nyomot nem véltem felfedezni rajta. Alapvetően vidám természetű lány, de ezek után már nem tudom, milyen is valójában a lelki világa..Nem túl kommunikatív.
2015. máj. 19. 19:03
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell a Victoria's Secret modellek bálványozásával ezt egybehozni. Tudjátok miért? Mert akik tudják kik azok a VS modellek, azok azt is tudják, hogy BIKINIT,FEHÉRNEMŰT reklámoznak rajtuk javarészt. EGÉSZSÉGESEN SOVÁNY, EDZETT, JÓ KONDIBAN LÉVŐ testükön. Ha rájuk akarna hasonlítani a kérdező lánya, akkor edzőterembe,pilátesre,jógára járna.

Másrészt, az itt válaszolók szülői és orvosi szemmel látják ezt.

Én voltam anorexiás, teljesen másképp látom. Ez lelki eredetű, SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN nem fog segíteni az, ha a gyereket kórházba dugják, felhízlalják.

Ha azt akarod, hogy a gyerekednek rendes önképe legyen, akkor megkeresed a problémát, ami ezt nála okozza, és segítesz neki ebből kijönni,mellette állsz. Nem pedig orvoshoz viszed, hogy tudatosítsd benne azt, hogy "valami nincs vele rendben"

A legtöbb anorexiás,bulémiás dacos, nem akar gyógyulni, de a problémájukat nem a pszichológus fogja megoldani, erre csak saját maguk képesek.

2015. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Pont azt írtam, hogy sosem akart rájuk hasonlítani -abban az esetben, ha valaki ilyesmivel jönne..
2015. máj. 19. 19:48
 14/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy még ha tényleg vágja is magát, nem olyan helyen csinálná, ahol észrevennéd. Szóval nem a karján, hanem pl a combján, vagy más helyeken amit el tud takarni.
2015. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
12-es, az anorexia nem olyan dolog, amit biztonságosan lehet otthon gyógyítani, mint a náthát. és TERMÉSZETESEN nem segít rajta csak az, ha "felhízlalják" a kórházban. De ha ellenőrzött körülmények között van, szakemberek között, az megelőzhet esetleg egy tragédiát.
2015. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy vágások nincsenek, visel shortokat, haspólót is! Minden olyan helyen láttam, amin előfordulhat. Leültem vele beszélgetni és azt hiszem, az exének köze lehet ehhez, szerintem még nincs túl rajta..1,5 évig voltak együtt
2015. máj. 19. 21:25
 17/23 anonim ***** válasza:

A VS dolgot nem neked írtam kérdező, hanem a válaszolóknak, hátha majd valaki félreérti!

Nyilván, megfelelő kezelés kell, de az sem segít rajta ha elrángatják a pszichiátriára, belé verik hogy ő márpedig "beteg" és "nem normális" -és bár ez tényleg betegség-csak ront a helyzeten. Alap helyzetben egyáltalán ahhoz, hogy a lány megértse azt, hogy meg kell gyógyulnia, elsősorban szüksége van az anyukájára, bizalmára, hogy kiderüljön mi az ami miatt az anorexiánál kötött ki, miért lett torz az önképe. Nyilván ha tényleg egy nagyon komoly dolog miatt történt, akkor vannak olyan szakemberek akik tudnak segíteni neki abban, hogy saját maga visszataláljon az útjára, de ez a "felhívjuk a korházat,beutaljuk egy pszichológushoz" kapkodva, idegesen, kényszerítve, nem egy túl komfortos helyzet,ami segítené őt,ez tapasztalat. Ahogy az sem segít ha napi nyolcszor elmondják neki, hogy sovány.

Vannak helyzetek amikor a pszichológus tényleg képes segíteni, de az amikor kapkodva odakényszeríted, csak ront a helyzeten. Illetve én nagyon megválogatnám kihez viszem (és csak akkor vinném, ha leültem vele beszélgetni komolyan,érvekkel, átlátva ő mit érez,hiszti és vita nélkül,bizalmasan) hiszen láttam már közeli ismerőstől olyat, hogy neves pszichológus, drága pénzért, rossz diagnózist,kezelést alkalmazott,továbbküldte pszichiáterhez, gyógyszereket kapott és ettől még betegebb lett.

Az anorexia gyakran jár depresszióval,ezt írták már előttem.

Másrészt még,tényleg nem szabad kapkodva kényszeríteni, ha azt akarod hogy egy anorexiás meggyógyuljon, el akarod kerülni a tragédiát, elsősorban az ő szemével kell látnod,bizalmat szerezned,feltérképezned mitől alakulhatott ki,felnőttként pedig megítélned, mire van szüksége ahhoz, hogy meggyógyuljon.

Ami azt illeti,az anorexiások nagy része belátná, hogy meg kell gyógyulnia, ha a szülei úgy viszonyulnának hozzá, ahogy kéne.

Btw,elolvastatnám vele a jégviráglányok című könyvet. Tipikus, az anorexiás lányt a szülei rosszul kezelik,kórházba,dokihoz viszik, hülyeként kezelik.Végül majdnem tragédia árán-de a lány ráeszmél, hogy MEG KELL gyógyulnia,mert az élet neki fontos,kell és boldog akar lenni. A végén meggyógyul. Az anorexiásnak azért jó elolvasni, mert segítheti rálépni a gyógyulás útjára, a szülőnek azért jó elolvasni, mert megérti min megy keresztül a gyereke,adott esetben.

2015. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én bulimiás voltam 2 évig, így talán van egy kis rálátásom a dologra. Első körben mindenképpen azt javaslom, hogy vidd el egy pszichiáterhez, pszichológushoz egy beszélgetésre, ne rögtön kórházba szállíttasd, mert egy evészavarosnak először az énképét kell javítani. Emellett próbáld támogatni, ahogy tudod, nekem pl. az anyukámmal való beszélgetések rengeteget segítettek.

Az is segíthet, ha elmentek egy dietetikushoz, aki összeállít egy egészséges, rostokkal, fehérjékkel teli étrendet (a betegsége miatt sanszos, hogy kialakult már hiánybetegsége), ennek a betartására pedig figyelj. Nekem sokat segített anno, hogy nem az volt, hogy éheztettem magam a nap felében, a másik felében meg zabáltam, aztán hánytam, de nem tudom, egy anorexiásnál ez mennyire működőképes dolog, hiszen nem ugyanaz a két betegség.

2015. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,láttam, hogy írt itt egy anorexiás lány, aki nem támogatja a pszichiáter ötletet. Nekem igazából nagyon sokat segített (segít a mai napig is) az orvos, viszont abban nagyon egyetértek, hogy jól válogasd meg, kihez viszed. Nekem szerencsém volt, elsőre egy nagyon kedves, megértő, szakmailag felkészült nőt talált nekem anya, aki sok pszichiáterrel ellentétben nem rögtön gyógyszerekkel akart tömni, hanem a pszichoterápiára helyezte a hangsúlyt (sosem szedtem egyébként semmilyen gyógyszert, pedig súlyos depresszióm is volt, de szépen kijöttem belőle az orvos és a szüleim segítségével).
2015. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszokat. Ha érdekel, hosszas, éjszakába nyúló beszélgetésen vagyunk túl -és valóban, nagyon csúnya énképzavara van. Úgy érzem, egyelőre még beszélgetésekre van szüksége velem, hogy jobban megnyíljon, úgy könnyebb lesz segíteni rajta -aztán jöhet a szakember.
2015. máj. 20. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!