Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fogadjam el a testem?

Hogyan fogadjam el a testem?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok elfogadni a kinézetem. Nem voltam kiskoromban sosem dagi de olyan nagyon vékony sem inkább átlagosnak mondanám de engem már akkor is zavart egy picit. Viszont kamaszkoromban mint mindenki mást engem is jobban elkezdett érdekelni a testem. Ekkor 13 évesen elkezdtem fogyókúrázni (a heti öt sportóra mellet,nem a sulis tesi hanem ammellet úsztam meg táncoltam is) elfogytam pár kilót és ez tetszett szívesebben néztem tükörbe már nem szorongató annyira. Na és akkor elkövettem egy nagy hibát... Még többet akartam fogyni. Ennek érdekében elkezdtem éreztetni magam az elején még nem is tudatosan, de megtagadtam az ételt és napi 200-300 kalóriájával éltem több hónapig. Amikor ezt elkezdtem voltam 160 cm és 47 kg . Ennek a "nem evésnek" az lett a végeredménye , hogy kimerült voltam es sokkal fáradékonyabb ami érthető is. Le is fogytam 41-40 kilóra és a rossz közérzet ellenére mégis jól éreztem magam mivel vékony voltam de meg mindig úgy éreztem nem eléggé voltak olyan napok is H fastoltam vagyis nem vettem magamhoz ételt csak vizet. Végül anyukám segítségével es rendkívüli törődésével kerültem ki ebből a dologból es sikerült pár hónap elteltével pár kilót rám "eröltetnie". Úgyhogy most vagyok 46 kiló de szörnyen érzem magam es undorodok mar szinte a tükörben vissza köszönő látványtól. Az a baj hogy ez behálózza a mindennapjait minden percét. Nem hagy nyugodni, főleg hogy mindjárt itt a bikini szezon. Kérlek segítsetek mert mar nem bírom elviselni magam. Most 14 éves vagyok, tudom meg fiatal de ez nem változtatja meg azt ahogyan érzek. Hiába bókolnak vagy mondják hogy milyen szép vagyok, ha én nem látom magam annak. Köszönöm ha végig olvastad, bocsi hogy hosszú lett.

2015. jún. 3. 16:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj a pszichológustól! Bántani nem fog, csak beszélgetni. Csak rávezet téged dolgokra, kérdések merülnek majd fel benned. Igazából ő úgy segít, hogy nem mondja meg mit tégy, csak megpróbál ráébreszteni mi a gond, de ehhez neked is akarni kell! :) De persze történhet olyan, hogy akihez jársz, azzal nem szimpatizálsz mégsem, és rájössz, hogy annyira nem hatásos, olyankor bátran válts!
2015. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, erősen anorexiás hajlamokat mutatsz, szerintem mindenképp menj el pszichológushoz/pszichiáterhez (nem minden pszichiáter töm gyógyszerrel, csak jót kell kifogni). Tudom, hogy mit élsz át, én 2 évig bulimiás voltam, életem legrosszabb 2 éve volt, de szerencsére a saját és a pszichiáterem segítségével egész szépen kijöttem belőle, szerintem te is tégy ezzel egy próbát. Egyáltalán nem félelmetes dolog, én nagyon szeretek az orvosomhoz járni (bár már csak pár alkalom van vissza nekem).
2015. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Hat ez az erzeseid alapjan szerintem is anorexia. A 47 kg viszont tokeletes suly 160 cm-hez :) En tavaly (mikor 14 fele kozeledtem) 170 cm-hez voltam 46 kg :). De en nekem nem voltak ilyen erzeseim. :). Regen duci voltam, es bantott is a dolog, de azert nem kezdtem el eheztetni magam. Nem torodtem bele, de imadokennin, ugyhogy nem birtam volna ki :D. Szerintem, hogyha zabalnal sem hiznal max. 2 kg-ot. Ez genetika :) Bar a hormonok miatt valoszinuleg fogsz hizni, valtozo, h mennyit. Most 1 ev elteltevel (15-hoz kozeledve) mar 51-52 kg vagyok :). (nem tudom, h nottem e egyaltalan :)) tesom anorexoas volt, de megjavt pszichologu segitsegevel :) 180 cm-hez volt 40 kg :)..... ugyhogy te meg ne aggodj annyira! ;)
2015. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Te lány....ha jól olvastam,160 cm és 47 kg vagy...Na hát ez a testtömegindexben a sovány kategória..Nem is a normál,a sovány.
2018. nov. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!