Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hány évesen engedné...

Szülők, ti hány évesen engednétek el a gyermeketeket otthonról engedély nélkül? Hány éves kortól nem szóltok bele, hogy hova, mikor, kivel mehet?

Figyelt kérdés
Persze nem külföldre vagy másik városba menésre gondolok, hanem itthon a városban. Barátnőknél alvás,házi bulik,szórakozóhelyekre járás stb.

2015. jún. 9. 17:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Engem 15 éves korom óta engednek el, persze úgy, hogy szólok, hogy elmentem, majd jövök a 20:30-as busszal. Van, hogy nem is szólok, mert tudják, hogy úgyis hazajövök azzal, ha meg mégsem, akkor felhívom őket.

Tudjátok, bizalom kéne...

2015. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
mondjátok már meg nekem hogy egy 15 évesnek mi keresnivalója van az éjszakában?
2015. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

15-16 évesen mehettem már bárhova, előtte sok esetben mondták, hogy nem mehetek. De néha akkor is elengedtek.


18/L

2015. jún. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

14 évesen este 7 órára kellett hazaérnem, kivétel nem volt, talán csak az ottalvós bulik, de ott előtte felhívták a barátnőim szüleit, elkísértek, stb.

Mire 16 lettem ez az egész annyiból állt, hogy felöltöztem, mondtam hogy megyek a városba, majd köszöntem és elmentem, és maradtam ameddig jólesett... nyáron pl végig reggel 9 körül tévedtem haza. Nem kérdezték meg sűrűn, hogy merre jártam, ha akartam elmeséltem.

Aztán persze ezt kinőttem mire betöltöttem a 19et, manapság kötéllel se lehetne elrángatni egy diszkóba vagy kocsmába, elég volt ezekből a dolgokból.

Igazából nem jó ha vasmarokkal fognak, mert akkor később fogja szétbulizni magát (tudnék mesélni az egyetemi kolikról meg bulikról) , de ha meg kb mindenhova el van engedve ahogyan én, hogy "hová mész? városba. jólvan, szia." akkor túl korán fog látni meg tapasztalni nagyon sok durva dolgot, és ez szintén nem jó. Valahol a kettő között kellett volna a határ, mondjuk az utolsó buszig, vagy anyu értemjön kocsival 10-11re. Ilyesmi.

2015. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Délutáni programokra szerintem soha nem kellett engedélyt kérnem, mióta gimis vagyok (sddig nem volt a suli környékén semmi, most a belvárosban vagyok) a suli utáni programokat be se ellbontottam jelentenem. Ha mondjuk 6-7 óráig vagy tovább tart írok egy smst hogy kávézni mentem ezzel meg azzal, megvagyok, mikorra menjek, ha nem tart addig általában felhívom őket ha hazaértem, megkérdezik hogyhogy ilyen későn, itt és itt voltam, jólvan. 16 éves koromtól este sem baj, főleg nyáron, közlöm hogy ötkor találkozom valakivel, megyünk sörözni, kb hova, mikor jövök, és mehetek. 17l
2015. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!