Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 9. osztályban gyenge, később...

9. osztályban gyenge, később egyre jobb tanuló? Van rá esély, remény?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 19:47
1 2
 11/15 anonim válasza:
Mind1 csak kapard össze a felvételi pontot (már ha tovább tanulnál) azután már jó lesz a kettes is :D
2015. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Te vagy a gyereked?

Amennyiben téged magad foglalkoztat a dolog, már van remény.

Ha az anyja vagy, akkor azt kéne kideríteni, hogy miért gyenge tanuló, bár ezt már sokkal korábban meg kellett volna tenni.

Már alsó tagozatban elrontják a gyerekeket a tanárok.

Az én lányom pl. nagyon várta a sulit, és nagyon szorgalmas is, 1. év végre eljutott oda, hogy könyvet nem venne a kezébe. Folyton szidta a tanárnő, megalázta, az osztály meg persze csúfolta, mire elvittem kivizsgáltatni, és kiderült, hogy diszlexiás. Kicsit most megnyugodott angyalkám, hogy mégsem olyan hülye, de nem lesz vele könnyű.

Angliában a családban, ahol laktam diszlexiás volt a kisfiú,és ő volt az évfolyamelső, de sajnos nálunk a tanárok csak azt gondolják az ilyen gyerekekre, hogy hülye, vagy lusta.

Pedig minden gyerek akar tanulni, kérdés, hogy miért adta fel. Utálja a tanárt, nincsenek sikerélményei, butának gondolja magát, ezért inkább eleve neki sem áll? Ezeknek kéne utánajárni, bár őszintén nem tudom, hogy egy 9. évfolyamos gyereknél nem késtél-e el ezzel.

Mellesleg a mai világban már 3-asokkal felveszik egyetemre is, azt kéne kideríteni, hogy miben jó, mi az, ami érdekli, legalább 2 tantárgyból legyen nagyon jó, a többiből meg elég a 3.

2015. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 ricsi15hun válasza:
Ha ilyen hülye vagy, hogy ezt megkérdezed akkor te nem fogsz tudni
2015. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
persze, hajrá! :) szerintem minden lehetséges, csak fontos a szorgalmad! :)
2015. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Persze.Nekem gimi alatt 4.0-nál nem volt rosszabb teljesítmény,de volt kettes is(10.ben),illetve pár hármas(9.,10.).Aztán összeszedtem magam,11.ben két négyesem volt,a többi ötös.12.ben kitűnő voltam,és mindezeket elit gimiben.A fene se gondolta volna ezt,mikor fel se akartak venni először...:) Simán javíthat még,meg kell szokni a sulit.:)
2016. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!