Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hogyan reagálnátok...

Szülők, ti hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy együtt vagyok egy iraki fiúval. 1 hónapja vagyunk együtt, már lefeküdtünk, szóval a lényeg, hogy komoly, ami köztünk van. Ő egy éve költözött Magyarországra a szüleivel, 20 éves, van munkája, tök jól beszéli a magyart, szép házuk van, van egy kishúga, a családja nagyon rendes (ő már hazavitt engem), szóóóval teljesen rendben vannak. Én is elérkezettnek látom, hogy hazahozzam, de tartok a szüleimtől, mert ők nagyon rossz véleménnyel vannak a muszlim emberekről. (A mostani menekült dolog kapcsán hoztam fel náluk, és nagyon szidták az ottani embereket). Biztos nagyon kiakadnának, különösen apa, ő amúgy sem nézi jó szemmel, ha hazaviszek egy fiút. (Volt már barátom) 


Mit tegyek? Először adagoljam be nekik, vagy hogy legyen? Nem szeretném, hogy elítéljék. Ti hogy reagálnátok?

17L


2015. jún. 26. 09:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Mindenképp beszéld meg velük előre... Én anyuka vagyok, még kicsi a lányom. Szóval most még azt mondom, hogy egyáltalán nem probléma, ha nem magyar a fiú, de lehet, hogy más lesz a véleményem, ha a lányom hozna haza iraki fiút. Egyetlen dolog miatt: mégpedig az ő boldogsága. Sok rosszat hallani, bár ezek egy része Nálatok nem áll fenn amiatt, mert az egész család itt van, nem csak a fiú (aki esetleg alkalmasint hazamenne a gyerekeitekkel a családjához...)

Szóval ki nem akadnék, előre nem szabad ítélkezni, inkább kicsit aggódnék, hogy minden rendben legyen. De ha magyar a fiú, az sem garantálja, hogy akkor aztán minden szuper, szóval hajrá, remélem, jól fogadják!!!

2015. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
1 hónapja vagytok együtt és komoly? Ebből látszik, hogy túl fiatal vagy ahhoz, hogy komolynak titulálj egy kapcsolatot...beszélj nekik róla, de szerintem még bőven ráérsz a bemutatással.
2015. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Hát én nem örülnék neki. Annyit mondok: nehogy eszebe jusson hozzámenni. (tapasztalat... nem én, hanem ismerős ment hozzá egy arab fickóhoz)

Szerintem adagold be előtte, mert ha szembesülnek a helyzettel, nehogy botrány legyen, mert az elég kellemetlen...

2015. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Nos egy kapcsolatot nem az tesz komollyá hogy már lefeküdtetek-e vagy sem..., ráadásul még csak 1 hónapja vagytok együtt ami kb semmi és a szüleid nem is tudnak a dologról. Mindketten nagyon fiatalok vagytok.

Lassan adagolhatnád hogy megismerkedtél egy nagyon rendes fiúval stb., de még bőven ráérsz várni ezzel pár hetet szerintem.

2015. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%
Remélem az én lányom nem lesz ilyen hülye. Én mindent megtennék hogy megakadályozzam a kapcsolatot. De nyugodtan csináld a hülyeséged, csak a te apád majd ne éhségsztrájkoljon, hogy hazaengedjenek irakból.
2015. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Egy hónap... azért ezt még nem nevezném életre szólónak. Bőven ráérsz kiborítani a családod egy bő fél év múlva.
2015. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

Atyaég, mennyi intoleráns ember van...

Sajnálom a gyerekeiteket.


Én amúgy bármiben támogatni fogom a gyerekem, még a hülye döntéseiben is, hogy tudja mellette állok.

Mindenki követ el hibákat, és egyáltalán nem biztos, hogy ez is egy hiba, ha ő szereti a srácot, és a srác is viszont szereti, akkor tökmindegy a származás.

Remélem, az én gyerekem nem félve fog ilyeneket elmondani nekem, nem is értem, hogy miért jó az sok szülőnek, ha a gyereke fél megosztani vele az életét...


31/n

2015. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem várjál még vele, és mielőtt haza hoznád a fiút mindenképen készítsed fel a szüleidet hogy milyen vallású a fiú, mert nem tudod apud is hogy reagálna rá igy elkerülhetsz egy kellemetlen balhét...ami a muszlim vallást illeti, minden vallásban van jó és rossz ember is, de egy iszlámban a nő másképp van nevelve amihez egy nem muszlim nő nagyon nehezen tudna hozzászokni...szerintem olvas utána a nők helyzetéhez és neveltetéséhez az ilyen vallásban mielőtt még a rózsaszín köd túlságosan elborítaná az agyadat..
2015. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%

Persze ez a nagy liberalizmus. Akkor te majd nyugodtan küldd a gyereked irakba vagy iránba, vagy bora-borára. Ez lesz Európa veszte, hogy elfelejtünk túlélni, és azt hisszük mindenki hülyeségét nekünk kell megoldani, a lányainkat meg idegen farkak kúrják. Hát hurrá!


Ess teherbe akkor nem tudnak beleugatni.

2015. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem, tök jól elvagyunk, de hagyjuk már az olyan dolgokat, hkgy "ne menj hozzá", meg hasonlók. Nem is írtam, és eszembe se jutott...
2015. jún. 26. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!