Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire változtassak az...

Mennyire változtassak az életemen, hogy kb 8 kg fogyjak?

Figyelt kérdés

Sose voltam vékony, de mióta 8 órás ülő munkám van mintha még 1-2 kiló feljött volna és ez már nekem nem tetszik. 176 cm vagyok és 74 kg.

Sokat nem eszek. Reggelinek abonett kenyér némi feltéttel, ebéd rendes főtt kaja délbe és esetleg este ha hazaérek akkor kis műzli, vagy abonett kenyérke megint.

A futást nem bírom, illetve a környék se alkalmas rá. Időm sajnos nincs elmenni sehova, messze lakok a belvárostól és a közlekedés se valami jó. Van szobabicajom azon kezdtem el tekerni, van még két kézi súlyzó és egy ugrókötél.

Nem 1-2 hónap alatt akarok változni. Tavaszra szeretnék csinos lenni.



2013. okt. 9. 11:25
 1/3 hunbula válasza:
100%

A súlyzó és a kötél is nagyon jó, keress rá videókra, nagyon hatékony tud lenni, ha megfelelően csinálod.


Ami nekem nagyon bejött, az a Rubint Réka videók húsz perces célzott edzés részei. Rendesen megmozgat, és valóban hatékony húsz percben - ennyi idő mindig jut rá, és szinte szégyellem magam, amikor mégsem. Ez is fent van a youtube-on és "egyéb helyeken" is, nem is kell megvenned a dvd-t, ha nem vagy biztos benne, hogy tetszene.


A legfontosabb a kitartás és hogy ne add fel! Több mint tíz kilót fogytam március és szeptember között, nehéz de lehetséges. Tegyél fel egy jó zenét, képzeld el, milyen szép leszel, ha végigcsinálod, és hajrá! :)


http://www.youtube.com/watch?v=ZX-NdILjBWY

http://www.youtube.com/playlist?list=PL6mrEK03lSMSPc-Jydz4hw..

http://www.youtube.com/watch?v=2ykzbBFaMFc

http://www.youtube.com/watch?v=fZTw4jgwi7E&list=PL0EFC55F852..

2013. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
52%

1.Semmilyen kenyeret ne egyél, tésztát se, burgonyát se,

tejterméket se (csak sajtot).

Hust egyél zöldségekkel és gyümölccsel pl. sütőtök, sárgadinnye, használd a fantáziád - ez a lényeg

2. Még mindig sok amit eszel, a fött étel helyett is hust,

pl, fasirtot, halat, mangalicazsirban sült reformbundás rántott húst savanyú káposztával - .

A mangalicazsir nem hizlal - a gabonatermékek hizlalnak.


A mozgás uszás legyen a legközelebbi uszodában - rendszeresen. Ennyi.

2013. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én ezen az oldalon vezetem az étkezéseimet és a nagyobb testmozgásokat.

www.kaloriabazis.hu

Az eredmény majdnem 2 kiló mínusz 3 hét alatt és némi izomnövekedés is.

Az étrendeden mindenképp változtass. Az oldalon leírják, hogy mit érdemes enni és miért. Fehérjéből minél többet.


Az ugráló kötél az jó. A súlyzó nem feltétlen kell, inkább végezz saját testsúlyos gyakorlatokat.

A meztelen harcosban és a fegyenc edzésben le vannak írva a technikák amikhez csak a saját tested kell ,max egy törölköző meg egy ajtó. Szerintem az első könyv részletesebb és jobb a technikák terén. A kettőt kombinálhatod.


Én csak pár gyakorlatot csinálok rendszeresen.

Ha tudok eleve biciklivel megyek, mert imádok biciklizni. Könnyebb vele parkolni is. :)

Aztán még csinálok fekvőtámaszokat, egyelőre még kétkezeseket és az egylábas guggolást.

Van egy házi TRX-em, amivel az evezést tudom csinálni és egy 12kg-os súlyzóm azzal a bicepszet szoktam még erősíteni.

Kis ismétlésszámmal és sok pihenővel csinálom.

Észrevehető az izmok keménysége és a mérleg is kevesebbet mutat.


Az étkezést, pedig az oldalon vezetem annál többet nem eszem, mint ami egy napra engedélyezve van.


Mivel gondolom, hogy lány vagy (Tavaszra szeretnék csinos lenni) pasik nem írnak ilyet. :)

így csinálhatsz más gyakorlatokat is vagy a fentiek könnyített változatát, mivel gondolom, hogy nem az izomerő növelése lenne az elsődleges szempont nálad. :) Viszont a technikák mindenképp segítenek a fogyásban és a formálásban.

Az aerobic is jó dolog.

Ha a könyvekben leírt techinkákkal kombinálod, akkor az izomfejlődésnek köszönhetően gyorabban fognak kialakulni a szép idomok is. :)


Egyébként korábban kb ész nélkül csináltam a gyakorlatokat, nem sok eredménnyel. Az étkezésre oda figyeltem, de a gyakorlatok kivitelezésére és a technikára már nem. Aztán jött A meztelen harcos. (van benne sok izmos pasi képe :) ) Pedig az sokkal többet számít, mint az ész nélküli súlyzó emelgetés és a gyakorlatok ismételgetése.

A jó technikákkal a sérülések kockázata is csökken.


Tudom, hogy ez kicsit túl velős amit leírtam, de én valamennyire hasonló helyzetben kezdtem. Nem szeretek futni, az edzőtermeket sem bírom. Igaz nekem nincs gondom az idő tényezővel.


Mindez kb napi 30 perc lenne. De ha egy héten legalább 2 órát csinálod, akkor már a génállományod meg fog változni kb fél éven belül és hatékonyabb lesz az anyagcseréd. Ennek következtében pedig nyilván fogyni fogsz. Csak ne hagyd abba!! Ez a legfontosabb.

Tudom milyen az amikor egy ideig nem csökken a súly, ezért feladják sokan. Ezért kell a méreteket is nézni, mivel az izom nehezebb, mint a zsír. Tehát a súlyod nem csökken, de a zsírpárnák egy része átalakul izommá, ami nehezebb, mint a zsír.

2013. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!