Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elkényeztetettnek gondolnátok...

Elkényeztetettnek gondolnátok egy ilyen lányt?

Figyelt kérdés

-havonta 150-200 ezret költ ruhákra, cipőkre, táskákra, ékszerekre (ha kozmetikumokat, parfümöket vesz, akkor többet is)

-hetente jár masszíroztatni

-2 hetente jár manikűröshöz, pedikűröshöz

-3 hetente festeti a haját (világosból sötétbarnára), tölteti a szempilláit és jár kozmetikushoz

-kb 5 ezret költ naponta kajára, kávéra, italra (reggelizni kávézókban szokott, ebédelni beül a barátnőivel valahová, plusz néha délután elmennek kávézni, sütizni, fagyizni)

-tavasszal 3 hetet volt az USA-ban, 2 nagy fesztiválra is elment

-télen 3 hetet volt Thaiföldön, 10 napot Dubaiban


16 éves


2015. júl. 12. 22:55
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
48%
igazad van utolsó, arra próbáltam utalni a kommentemmel (valóban elég rosszul megfogalmazva) hogy ugyan ha nem is ezt mindet, de mi is megengedhetnénk magunknak többet. Mégis megfogjuk a pénzt, és félreteszünk, mert ki tudja mi lesz pár év múlva, és múlékony dolgokba (divat, étel-nem a jó minőség hanem a márka megfizetése, mint a túlárazott kávézókban költekezés, és a designer ruhák) nem éri meg befektetni. Attól valakinek ennyi pénze van, megfontoltabban is költhetné.
2015. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
44%
Nincs oka takarékoskodni ha korlátlan mennyiségű pénzt kap.
2015. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem elkényeztetett, kb én is ennyit költök

17/L

2015. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
26%

Ha esetleg keres pénzt, és abból, saját magának, akkor nem elkényeztetett, de nem tudja a pénz értékét és felületes liba. Havi 150-200 ezerből van, ahol egy egész család tartja el magát, nemhogy egy 16 éves agyatlan csitrinek vegyenek semmit nem érő, de aztán márkajelzéses ruhákat.


Ha meg más tartja el / ki, akkor naná. Értelmes szülő, még ha van is pénze, sem ad ennyit ilyen felesleges dolgokra. Attól nem lesz világvége, ha nem kávézóban reggelizik minden áldott nap. A szempillatöltés meg még egészségtelen is ráadásul. Ha meg pasi tartja ki, arról megvan a véleményem. Kihasználós kis ribizli, ráadásul még buta is, mert ilyen fiatalon nem fogadunk el ilyen mértékű pénzt, ajándékot mástól, akinek van esze, tudja, miért.

2015. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
59%

Haladjunk szépen sorban:

- Havonta 150-200 ezreket költ el ruhákra... Ez egyből szemet szúr. Egy kérdés: Minek?

- Hetente jár masszíroztatni... Egészségügyi okokból esetleg? (fáj a háta, nagyon csomós stb.) Ha nem, akkor ez elég feleslegesnek tűnik a listán.

- 2 hetente manikűr, pedikűr... Tényleg ekkora igénye lenne rá? Én otthon csinálom a körmeimet, és mindig nagyon szépek, egészségesek.

- 3 hetente hajfestés... Ha ilyen gyorsan lenő, akkor elmegy. A műszempillát szerintem felesleges ilyen sűrűn csináltatni, a kozmetikust pedig megértem.

- Ennyi pénzt elcseszni kajára? Te jó isten... Ezen is csak pislogtam.

- A külföldi uatakkal, fesztiválokkal akkora probléma nincs, hiszen ha megteheti, tegye - rengeteg új élménnyel gazdagodhat.


Úgy összeségében igen, eléggé el lehet kapatva a leányzó, de ezek mellé jó lenne tudni, hogy tudja-e értékelni a pénzt, megbecsüli-e a szülei kemény munkáját, amiből finanszírozzák neki ezt a rengeteg dolgot.

2015. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy a szülei kemény munkával keresték meg a pénzt.
2015. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
48%
Igen, elkényeztetett. Ez kérdés? :)
2015. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
50%
te vagy az Eszmeráldá?
2015. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
37%
Jobb mintha éhezne nem?
2015. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
45%

#19-es jó nagy f...ságot írtál... Az, hogy most anyuci apuci teleszórja pénzzel nem azt jelenti, hogy később is lesz pénze. Nem hiszem, hogy örökké pénzelni fogják a csajt, ha más nem csak meghalnak egyszer aztán nem lesz mit szórni. Ezért mondom, hogy nem ártana megtanulnia beosztania a pénzét de úgy látom jól le is lettem pontozva azért a válaszért :D Nem is csoda, hogy ebben az országban putriba laknak sokan de azért airmaxbe járnak.


Senki ne higgye azt, hogy ezt irígységből írtam most le. Elég jól élünk mi is, mert apukámnak nagy cége van. Viszont nálunk az az aranyszabàly uralkodik, hogy nem szórjuk a pénzt. Megtehetnék a szüleim is, hogy hozzámvágjanak 300 ezret hogy nesze menjé boltba. De milyen ember válna belőlem? Nem tudnám, hogy mi a pénz értéke, nem tudnék spórolni, nem tudnék átlag vagy az alatti fizetésből fenntartani egy lakást stb. Szerintem ez gáz lenne, egy ideig jó, jogy korlátlanul lehet költekezni, de hosszútávon káros. Kèrdező, neked szól főleg ez az egész, ha jó jövőt akarsz magadnak, akkor annak a pénznek legalabb a felét tedd el, hogy a jövőben felhasználhasd valami tényleg fontosra, de ez nyilván a te döntésed, csak nehogy megbánd 10-20 év múlva a tetteidet.

2015. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!