Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti megengednétek?

Szülők ti megengednétek?

Figyelt kérdés

Közel másfél éve vagyunk együtt barátommal, mind a ketten 17 évesek vagyunk én idén töltöm a 18-at míg ő jövő év elején. Mind a kettőnknek ez az első párkapcsolata. Először kb. egy éve hoztam fel szüleimnek a témát, de akkor nemet mondtak rá, mert hogy fiatalok vagyunk még ehhez meg, hogy nem illik meg hogy nem ismerik a szülőket meg hasonlók. Ezeket természetesen akkor meg is értettem mivel bele gondolva fél év párkapcsolat után én sem engedném a lányomnak hogy egy fiúval aludjon. Azóta már jó sokszor találkozott a két család, fél éve tudják szüleink hogy már nem vagyunk szüzek, lassan 18 évesek leszünk azonban szüleim továbbra sem hajlandóak hallani az együtt alvásról. És elképzelésem sincs hogy miért. Ami azonban még jobban zavarja a képet, hogy egy teljesen üres lakásban kettesben hagynak minket egy napra (ritka alkalom amikor ilyen van), de egy estét nem tölthetünk együtt. Nem akarjuk mi végig szeretkezni az éjszakát. És már nem azért de a f... nappal is fel áll nem csak éjjel. Megfelelően védekezünk is szóval még abba sem lehet bele kötés (fogamzásgátló + gumi). De mind ezek ellenére sem.

Bár szüleim még nem tudják, de barátom miután betölti a 18-at meg szeretné kérni a kezem és már a gyűrű is meg van rendelve, szóval nem csak ígéret hanem tényleg meg szeretné kérni. Az lenne még vicces hogyha lánykérés után sem aludhatnánk együtt...

Válaszokat előre is köszönöm



2015. júl. 16. 10:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megengedném.


De a magyar érettségin majd előbb derüljön ki, hogy miről írsz pontosan, ne egy félmondatból a szöveg közepén.

2015. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Vicces vagy nem vicces, az se lenne egyedi, ha még akkor se engednék, max. a házasság után. Vannak ilyen konzervatív szülők, akik ennyire adnak a látszatra. Nem számít, h nappal is feláll (nekik is), az ő házuk, az ő szabályaik.
2015. júl. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Lehet nem akarják a szüleid,hogy mások megtudják,hogy a barátod nálatok alszik mert konzervatívak és nem tartják erkölcsösnek.

Főleg ha esetleg kisebb településen laktok.

Nagy butaság lenne 18 évesen eljegyezni egymást.Meg ne próbáljátok!

Minek?

F40+

2015. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én inkább tartom korainak a lánykérést, de azt nagyon. 1-1 estét megengednék, főleg így, hogy tudott dolog, hogy már éltek nemi életet, és megfelelően védekeztek.
2015. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Le leszek pontozva, de nem érdekel.


Nem, nem engedném.

De nem azert, mert ne tudnám hogy nappal is lehet, hanem pont azért.


Elég átjáróház nappal a lakás, nem korlátozom, hogy ki kit hoz fel, nem tiltom a fiatalokat sem. Bőven van alkalmuk üres lakásban is lenni, míg dolgozunk, éppen ezért úgy érzem lehetek annyira önző, hogy éjjel már nem akarok kerülgetni a lakásomban egy kanos kamaszt se.

Majd ha biztos lesz, hogy családtag lesz, nem csak az X. "udvarló", ez változhat.

2015. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Pl.egy másfél szobás bérházban meg főleg nem kerülgetnék,tűrnék el egy idegen pasit éjszakára.
2015. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Aludjatok együtt a párodnál vagy ott sem tudtok?
2015. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, h megengedném-e. Nem a szex miatt, hanem az együttalvás ne a tinikre legyen már jellemzõ, hanem felnõtt emberekre.Gondolom szüleid is ezt gondolják. Meg lehet h éjszaka nem akarnak kerülgetni plusz egy fõt(idegent). Lehet az is zavarja õket, h mi lesz ha megszólják õket. De miért nem ülsz le beszélgetni errõl velük?

Az eljegyzés meg szép-szép, romantikus, meg vannak akik együtt is maradnak, de én ilyen korán inkább nevetségesnek tartom. Én is voltam 17 és tudom mit gondoltam akkor, de plusz 10 év után rájöttem h gyerekes gondolatok voltak, pedig komoly barátom volt.Eljegyzésnek szerintem akkor van értelme, ha minimum egy fél évet együtt él a pár.

De mondom, nem a szex miatt nem engedném az együttalvást és beszéld meg a szüleiddel.

/Még egy javaslat, érettségi elõtt gyakorold a fogalmazást./

2015. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ja és a védekezés miatt kapsz egy hatalmas dicséretet tõlem. :)
2015. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#5 Mint írtam mind a kettőnknek ez az első párkapcsolata és nem csinálok átjáró házat. Megjegyzem nem panelban élünk, hanem viszonylag nagy emeletes családi házban, szóval még azt is meg lehetne oldani, hogy mivel fent vannak a háló szobák és ne zavarjuk szüleimet, lent alszunk, ahol szintén van rá lehetőség.

Neveltetésünkből fakadóan, pedig mind a ketten azt a példát látjuk/halljuk/tapasztaljuk, hogy nem vagyunk futó egy éjszakás kaland típusúak. De köszönöm a választ.


#7 Náluk lehetne, anyuja mondta, hogy egyáltalán nem zavarnék és szinte családtag vagyok náluk, de anyum nem engedi.

2015. júl. 16. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!