Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek (szülők) mi az...

Szerintetek (szülők) mi az oka annak, hogy a tizenévesek ma az alábbi viselkedési formákat öltik magukra az iskolákban? Ti hogyan látjátok ezt szülők? Milyen mélylélektani oka van?

Figyelt kérdés

1. tiszteletlenül visszabeszélnek a tanárnak

2. nem tisztelik a társaikat

3. állandó jelleggel megy a kié az ország, Magyarország már régen nem a magyaroké, tönkrement ebben az országban minden

4. van, hogy megdobálják a tanárt

5 ha a tanár fiatalabb benne keresnek egyfajta menedéket, ami megvédi őket

6. rezignáltak

7. teljesen át van az agyuk állva az okostelefonokra, nem bírnak nélküle létezni.

8. éltetik a celeb világot

9 az agyuk át van mosva a különböző médiumok által

10. szinte mindenki hódol a káros szenvedélyeknek.


2015. aug. 4. 11:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Minden ilyen viselkedés okát a családban keresném. A szülők következetes nevelése, életmódbeli mintája, és megfelelő intézményválasztása alapvetően meghatározza a gyerek életét és jövőjét.

Ha otthon elvárják, hogy megtanulja az alapvető értékeket és tiszteletet, akkor jó eséllyel a mindennapjai része.

Ha otthon maga a szülő nem internet, tv és hasonló függő, hanem minőségi időt tölt a gyerekével _minden nap_, akkor szintén egy jó alappal indul a gyerek.

És a legfontosabb, amikor kikerül a gyerek a családi körből, olyan helyre menjen, ahol hasonló értékrendű családok gyermekei vannak. Ez legtöbbször nem állami intézmény, sajnos.


Szóval szülőként is azt mondom, hogy a szülő felelőssége elsősorban, és csak másodsorban a gyereké.

2015. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem a 7. és 9. pontok az okok - a többi az okozataik ezeknek.
2015. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A médiás és az okostelefonos dolgot leszámítva ez nem így volt régen is? Azt hozzátenném, hogy anno 20 évesen a nők már férjhez mentek, nem tanultak tovább, nem volt ennyi teher a diákok vállán, nem volt hangoztatva az egyetem fontossága, könnyebb volt anno a megélhetőség (tudom hogy voltak akkor is gondok, de nagyanyám a kapálásból és a 6 általánosból igencsak szép nyugdíjat tudott magának összeszedni)..
2015. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
"nem így volt régen" nem, 3, mindenki, aki tanít, nevel, tudja hogy évről-évre nehezebb. És 7 9 nem leszámítható, mert az az ok. PSzichológusok kimutatták, mire felnő egy gyerek, több ezer (a számra nem emlékszem) erőszakos cselekményt lát - akár ártatlannak tűnő rajz-mese filmben. És ennek nagy részét egyáltalán nem érti 8-10 éves korig. Megy be a tudat alá a sok érthetetlen, feldolgozhatatlan kép. És itt kezdődik a mélylélektani ok.
2015. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
*7. és 9. de főleg a 9.
2015. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező nem tudom hány éves vagy, esetleg burokban éltél-e, de én 30 vagyok, és kamaszkoromban a hetes pont kivételével minden jellemző volt a korosztályra, pedig elit gimnáziumba jártam, nem a faluvégi szakmunkásképzőbe.

Sokan visszaszóltak a tanároknak, volt amelyik sírva ment ki óráról és Big Brotherre is rengetegen rá voltak kattanva. Cigizni is cigizett kb. minden második diák. Hungaristák is voltak a diákok közt. Bár nem voltak okostelók, akkor terjedtek el a sima mobilok, bizony már akkor is voltak menő telefonok, amivel próbáltak kitűnni.

2015. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

31 vagyok, kemény suliba jártam, de soha elő nem fordulhatott volna nálunk, hogy valaki tiszteletlen egy tanárral vagy egymással, mert úgy raktak volna ki onnan, mint macskát...! Hungarista sem igen volt közöttünk, véleményünk volt ugyan, de sosem hangoztattuk, és nem öltöztünk paprikajancsinak sem, mert nekem már egy centivel rövidebb pólóért is szóltak a folyosón, hogy holnaptól ezt ne hordjam!!! A műkörömért osztályfőnöki járt! És nem a középkorról beszélek, hanem a kilencvenes évekről. Tv-t néztünk ugyan, Big Brothert is, de soha senkinek nem volt példaképe BB Julcsika. Telefonunk nemigen volt, érettségi előtt kaptam az elsőt, azóta sem vagyok függő. Nálunk a 30 főből 2-en dohányoztak, ők mondjuk nem számítottak valami menőnek... nem csak emiatt nem.


De unokatesóm sulijában volt minden, amit itt felsoroltatok. Pedig egy idősek voltunk.


Ezért írtam első válaszomban azt, hogy nagyon fontos a közösség megválasztása, mert azt, hogy mi a ciki és mi a menő, egy bizonyos kor után már nem anyuciék határozzák meg, hanem a haverok. Nálunk a négyes is ciki volt bizonyos tárgyakból, unokatesómnál a bukás sem volt az.

2015. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Kedves hatodik válaszoló!


Csak egy rövid választ engedj meg. Ez esetben lehet, hogy jobb burokban élni. Nem mellesleg, aki a big brother (direkt írtam kis betűvel, degradálom)és egyéb agypusztító műsorokon szocializálódik, azoktól mindig is szerettem távol tartani magamat.

Burokban élni, páncélt emelni magam köré, ami megvéd a külső sérülésektől. Amennyiben a külső világ által keltett impulzusokat nem tudjuk feldolgozni, az erőszakká alakul át a bensőnkben.

2015. aug. 4. 13:22
 9/27 A kérdező kommentje:
Igen, mert a rendszerváltás után kezdett romlani minden. A szakma felhígult minden szinten. Szerinted a Kádár-érában, ahol minden leszabályozott volt, a diákok meg merték volna ugyanezt tenni? Még szerencse, hogy mostanában messziről elkerülöm az iskolát, iskolákat.
2015. aug. 4. 13:24
 10/27 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: én nem néztem a big brothert - kis betűvel írva a kedvedért (ha akartam se tudtam volna, mert a koliban nem volt tv, szóval még azt se foghatod rám,h titokban néztem:P), de mondjuk az osztály fele igen.

Szerintem ez elég tanulságos volt, mert láttam h milyen értékrendű emberek (pl. minden hétvégén mással tölti az éjszakáit 15 éves létére) nézik és én nem akartam olyan lenni, így nem is vágyakoztam utána. Sőt drog- vagy cigifüggő sem lettem, hiába voltak sokan körülöttem.

El lehet zárni a gyereket 18 éves koráig mindentől, csak aztán ne csodálkozz ha mindent kipróbál mikor kiszabadul otthonról, mert nem ismeri a veszélyeit/következményeit.

Az egyetemen is azok voltak a legdurvább mindent kipróbáló bulizók, akiket gimiben nem engedtek el soha sehova. Akkor aztán bepótolták bőven, legtöbbször túlzásba is esve a szabadság mámorában.

Tanár kérdés meg olyan,h azt ríkatták meg, akinek folyamatosan ki kellett javítani a nyelvtani hibáit, mert mi filmekből tanulva is jobban tudtunk angolul, szóval gondolhatod milyen lehet a tanár "tudása". Ezen bepöccent, fél osztályt indokolatlanul megbuktatta és persze, hogy nem vették jó néven, illetve mindenféle következmény nélkül beszólhattak, ha ígyis-úgyis megbuktatják őket.

Szerintem ezt is jó látni, hogy nem kell mindent birka módon tűrni. Kaptunk is következő évben egy rendes, valódi tudással rendelkező tanárt, akinek imádtunk az óráira járni, senki se szólt rá egy rossz szót sem.

Ha az elsőt szó nélkül tűrjük, akkor nem lett volna normál angol tanárunk. Jobb lett volna puncsolni és nulla tudással érettségizni?

2015. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!