Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ismertek egészség- és környeze...

Ismertek egészség- és környezettudatos kamaszt?

Figyelt kérdés
Minden kamasz carpe diem él, vagy ismertek olyat, aki táplálkozásban elveket követ, élelmiszerben minőséget választ, akkor is, ha a szülei nem erőltetik rá, rendszeresen sportol és óvja a környezetet?
2015. aug. 10. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illetve nem tudom, mert már viszonylag rég elváltak útjaink, de mikor még napi szinten találkoztunk, akkor ő (szülői nyomásra) nem fogyasztott egy csomó mindent. De ő inkább az az egészségnáci volt, ha fogalmazhatok így, mert folyamatosan belepofázott abba, hogy mások mit esznek/isznak, a szülei pedig állítólag be akartak jönni a suliba a többi gyerekkel "elbeszélgetni" a hozott kajájuk miatt.

Tehát nem hiszem, hogy ilyen elveket tanácsos lenne követni, ha valaki egészségesen akar enni, az mindenképp pozitív törekvés, csak ne vigyék el ebbe a terrorizálgatós irányba.

2015. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De ez, ahogy mondod, szülői nyomásra történt.

De vajon van olyan fiatal, aki tényleg egészségesen akar élni, érdekli, hogy mit iszik-eszik, nem szemetel az utcán és hasonlók?

Vagy csak megszállott szülők elnyomott gyerekei alkalmazkodnak a szülői terrorhoz ilyen idős korban, és nincs olyan, akit ez tényleg érdekelne már ennyi idősen is?

2015. aug. 10. 13:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok. A szüleim abszolút nem ezt képviselik, szóval saját magam alakítottam ki ezt a szemléletet.


18/L

2015. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mikor és miért jött az elhatározás, hogy foglalkozni fogsz a témával?

Nem fura a kortársaid előtt, akik literszám kóláznak, hambiznak, hogy te ezt nem tartod jó ötletnek? Vagy alkalmazkodsz hozzájuk társaságban?

2015. aug. 10. 13:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is minden kritériumnak feleltem meg, de én is kicsit ilyen voltam. Soha nem szemeteltem, nagyon odafigyeltem, hogy ne használjak több energiát, mint amennyit muszáj, nagyon környezettudatos voltam és vagyok a mai napig.

Az egészségtudat kicsit más tészta, sose volt annyi pénzem, hogy külön vehessek magamnak minőségibb kajákat, de sokat mozogtam, nem voltam egy szobában punnyadó fajta. Ha csak tehettem mentem ki a természetbe.

2015. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Soha nem szemeteltem az utcán, és szerintem ritka gusztustalan szokás. Vegetáriánus vagyok 3 éve, és igyekszem egészségesen enni, viszont dohányzom és ha elmegyünk bulizni, akkor alkoholt is iszom, szóval nem élek túl egészségesen, de a környezetre pl. mindig figyelek. 19L
2015. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miért vagy vegetáriánus? Mert akkor ezek szerint nem a saját egészséged miatt. Akkor állatvédelemből?
2015. aug. 10. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Én csak környezettudatos vagyok (nagyon), egészségesen is táplálkozom (többnyire, néha azért becsúszik egy kis nasi), de nem sportolok, mert nagyon rossz emlékeim vannak a sportról.

Nem a szüeim alakították ki ezt bennem, de amióta én ilyen vagyok, törekednek ők is rá, mert belátták, hogy jó dolog.


Honnan jött amúgy ez a kérdés? Miért csak a kamaszok érdekelnek? Én sokkal több környezettudatos kamaszt ismerek, mint felnőttet. :)

2015. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) A kérdés onnan jött, hogy a saját családi mintám rettenetes volt. Felnőtt nőként én nevelem a saját szüleim arra, hogyan kéne helyesen élni, szerencsére nyitottak is rá. Én viszont már szeretném a gyermekeimnek a helyes mintát mutatni (nem erőszakosan). Egyszerűen kíváncsi vagyok arra, hogy egy kamaszt (majd) mi motivál a helyes táplálkozásra, életmódra. Én kb. 24 éves voltam, amikor tudatosult bennem, hogy az, ahogy felnőttem, iszonyú rossz szokásokkal van tele. Kőkemény volt átalakítani az egész életmódom (a környezetvédelem része könnyebb volt, de a táplálkozás...). Szeretném, ha a gyermekeim nem felnőttként jönnének rá, hogy maradandó károkat okoztak a saját testükben. Pl. a túlsúly miatt a térdem, bokám más nem lesz a régi, ahogy a bőröm sem, hiába fogytam le. De ez persze "csak" a túlsúly, de sovány beteg barátnőm is van, ez nem csak ezen múlik. Kíváncsi voltam, hogy a tinédzsereket mi motiválja az egészséges élet fenntartásában, hogy tudjak majd az én gyerekeimnek is segíteni ebben. De nem akarom, hogy azért csinálják, mert "én azt mondtam", annak semmi értelme, ha nincs mögötte meggyőződés, önálló döntés.
2015. aug. 10. 14:00
 10/13 anonim ***** válasza:
13:52: Igen, elsősorban az állatok miatt, na meg szeretek így élni, nem hiányzik a hús, életem egyik legjobb döntése volt. De igazából nem eszem cukros ételeket sem, mert fontos az alakom és egyébként sem vagyok oda az édességekért. A sok tésztát is kerülöm szintén, szóval mondhatni, hogy egészségesen eszem, de nem tudatosan, hanem mert szimplán imádom a zöldségeket és a gyümölcsöket.
2015. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!