Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti miért kezdtetek...

Kamaszok, ti miért kezdtetek el dohányozni? Nem volt bennetek semmi félelem? Hogyan lehetne megóvni a dohányzástól az embereket?

Figyelt kérdés
2015. nov. 9. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkínáltak, ki is akartam próbálni, hogy milyen lehet, megtetszett. Nem volt, gondoltam "Egy szálból még semmi gond nem lehet". Kisebb lobbi ellene, mivel ha nyomják, hogy "Ez rossz, ezt ne csináld stb." akkor a fiatalok nagyobb eséllyel próbálják ki.
2015. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szál azért jött, mert kíváncsi voltam.

Nagyon tetszett, szóval ezután partidohányos lettem.

Majd partidohányosból alkalmi dohányos.

Úgy gondolom, hogy annak ellenére, hogy már majdnem 5 év eltelt a partidohányzásom kezdete óta, most még mindig csak alkalmi dohányos vagyok. Van, hogy minden nap rágyújtok többször is, de van, hogy 1 hétig egyáltalán nem.

Nem volt semmi félelem. Mégis tizenévesen milyen félelem lenne? Félelem a betegségtől, haláltól? Na ne mondd, hogy ez fiatalként bárkit is motiválna.

Utolsó kérdésedre nem tudok mit válaszolni. Szeretek cigizni, szerintem jó dolog, és őszintén elmerengek rajta néha, hogy milyen uncsi lenne cigi nélkül, szóval nem érzem úgy, hogy bármi óvintézkedést kéne tenni, pedig már elég nagy szamár vagyok. :S

2015. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

elsőnek igazat adok abban, hogy minél jobban van ellenezve, annál nagyobb lesz felé a kísértés. a függőségre való hajlam meg gyerekkorra nyúlik vissza(aki nehezen szokott le pl. a cumiról, az könnyen függő lehet később is mástól)


neke a bnőim cigiztek én csak a kezemben tartottam, milyen vagány alapon.

aztán azon agyaltam, hogy ugyan, mit nem lehet ezen letenni, na majd én megmutatom.

aztán szólt a barátom(amikor még nem is cigiztem)hogy ne cigizzek...így megint belémbújt a kisördög, hogy ugyan miért nem..

aztán első slukkoknál vártam a köhögést, semmi nem volt, a füsttől ijedtem meg, hogy miért nem jön ki belőlem..



szerintem úgy lehetne megóvni az embereket tőle, hogy egyszerűen ne is ismmerjék a cigit, a dohányzást, így nem kelt fel érdeklődést sem.

2015. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Anyukám kicsi korom óta dohányzott, ezért láttam, hogy egy felesleges, büdös sz*r. 12 éves korom körül megkínált vele, mivel úgy gondolta, hogy ha már minden áron ki akarom próbálni, akkor inkább vele, mert tud vigyázni rám, mint hogy a suttyó haverokkal. Nem próbáltam ki, mert nem érdekelt. És azóta se szívtam egy árva slukkot sem. Nem is értem, hogy miért lesz kíváncsi rá bárki is, aki már érezte a szagát a ruháján, a haján, stb...

Anyám soha nem tiltotta foggal körömmel, mert az ő neveltetése miatt tudta, hogy azzal úgy is csak az ellenkezőjét éri el.

2015. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó, nem az volt a kérdés, hogy miért NEM kezdtél el dohányozni.
2015. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én csak egy slukkot szívtam elég is volt.És nem félek sem a betegsgtől sem a haláltól.Csak sz#r és kész ennyi.
2015. nov. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
5.-es voltam, egy 8.-os haver kínált meg. Ebben a korban szerintem minden tök érdekes amit a "nagyok" vagy a felnőttek csinálnak.Főleg ha tilos,főleg ha egy olyan tilt akinek lóg a szájából a spangli. Aztán a haverok között egyre többen hoztak cigarettát a bandázós helyünkre.Egyszer csak én is vittem,rászoktam. Lebuktam otthon, fater elszívatott velem majd egy doboz cigit,nagyon rossz volt,még egy sallert is kaptam hogy jobban üljön a bünti. Másnap a spórolt pénzemből vettem egy doboz sofit azóta dohányzom. Ennek 30 éve. Hogy lehet megóvni az embereket? Szerintem ha a szülők vagy olyan emberek akikre a kamasz felnéz nem dohányoznak. Nem tiltani kell és bele püfőlni a gyerek fejébe hogy nem szabad, hanem példát mutatni. Ebben az esetben sokkal kevésbé lesz fogékony a cigire ha a haverok megkínálják.
2015. nov. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

16 évesen kezdtem el szívni, de akkor még csak alakomszerűen, 17-18 évesen szoktam rá. mert jól esett, ennyi.

Ezegyszerűen az embertől függ, vagy szereti, vagy nem.

Van olyan fiatal akinél az egész baráti társaság szívja, és az egész család is, mégsem érdekli a dolog, valaki pedig nagyon hamar rászokik. Tehát ezért gondolom hogy sehogy nem lehet megóvni. Ha szívja akkor próbálja mértékkel szívni. szerintem ez fontos. De tiltani felesleges, mert ha akarja úgyis szívja. Szerintem nincs a fiatalokba félelem egyáltalán ilyen téren.

2015. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nitro1 válasza:
Akkor most már azt is mondja meg valaki, hogy mégis mi a jó benne? (amit máshogy ne lehetne megoldani)
2015. dec. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
En nemdohanyzom de egyepkent SEHOGY manapsag szoktam latnu kis tanyosokat 13-14-15eveseket cigivel a kezukben ugy hogy az anyja melette setal szoval..
2016. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!