Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mennyire esne rosszul...

Nektek mennyire esne rosszul ha osztálytársatok elfelejtene ajándékot venni?

Figyelt kérdés

Szerintem sokan tudják hogy van ez a névhúzós ajándékozás, akinek a nevét kihúzod annak kell ajándékot venni (osztályon belül). Mit szólnátok ha aki húzott titeket elfelejtene ajándékot vinni?

Senkivel nem történt meg csak elméleti kérdés :)


2015. dec. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég fogyatékosnak gondolnám, mert azért beszélnek erről az osztálytársak is, hogy kinek mit kéne, meg az ofő is megemlíti jobb esetben.

Vagy szándékosnak tartanám.

Esetleg ha tényleg elfelejtette kissé megbántódnék, mert akkor kb ennyire nem is létezem az illetőnek.

2015. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Az egészet egy baromságnak tartom amúgy is.
2015. dec. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Velem megtörtént...

Volt egy srác, aki már 10. és 11.-ben is "elfelejtett" ajándékot venni a kihúzottjának, majd nem is jött el az osztálykarácsonyra. Mindig utólag (figyelmeztetések után) hozott egy zacskó csokit és ennyi.

12.-ben több ember is beszélt vele, hogy ezt így ne. Bizonygatta, hogy akárkit is húz ki ad rendes ajándékot és eljön.

Engem húzott és pocsékul esett, mert ígéretével ellentétben megint kámforrá vált. Az ajándékozás úgy volt, hogy én kihúztam Katit, odaadtam neki az ajándékot és 3 pozitív tulajdonságot mondtam, majd Kati ment oda az ő kihúzottjához stb. Én voltam az első ajándékozó, így a legvégén derült ki, hogy engem húzott a srác.

Akik ezt tudták beszéltek vele, hogy adja oda az ajándékot, majd ők a nevében odaadják nekem, de ne csinálja azt, mint eddig, de hiába.

Az osztályom viszont fantasztikusan viselkedett és csak emiatt viseltem könnyebben :) Mindenki (összes osztálytársam!) odajött, megölelt és Boldog karácsonyt kívánt vagy mondott rólam pozitív dolgot.

2015. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen. elit gimibe jártam, ha ez számít valamit,szóval elvileg intelligens fiatalok.ennek ellenére volt 2-3 ember aki MINDEN évben elfelejtette hozni az ajándékot. szerintem ez annyira gáz. oké még egyszer azt mondom jó , otthon hagyta elfelejtette. na de minden évben?ezt nagy bunkóságnak is tartom. de készülsz, veszel valamit annak akit húztál, esetleg verset is írsz. erre kiderül hogy aki téged húzott annyira nem méltatott ,hogy elhozza.

na meg még az jutott eszembe,hogy egyik évben barátnőm otthon hagyta az ajándékot, de még reggel eszébe jutott ahogy meglátta a többieknél. felhívta az anyukáját aki behozta a suliba. de itt persze megvolt csinálva az ajándék, nem arról volt szó hogy elfelejtette egyátalán megvenni is

másik dolog a bunkóságról,hogy személyre szabott ajándékot kellett ugye adni. erre voltak akik csak adtak egy doboz bonbont és kész. nem arról van szó,az érték megvolt meg minden, de azért nem olyan személyes.

szóval sok ilyenje van ennek az ajándékosdinak, ami elveheti a kedvet. de alapvetően egy jó kezdeményezés. anyukám munkahelyén szintén van ilyen , pedig felnőtt emberek.

2015. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Én tanárként válaszolok, szerintem ilyen helyzet nem állhat elő. A karácsonyi ajándékozásban nem kötelező részt venni. Ha meg valaki véletlenül otthon felejti, szól az osztályfőnöknek, aki osztálypénzből gyorsan vesz ajándékot. Később a feledékeny kifizeti.
2015. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen és páran utólag kitalálták hogy ők mégse akarnak, a legfájóbb, hogy engem egy haverom húzott és direkt nem kaptam semmit, odajött hozzám, közölte hogy "tőlem a szeretetemet kapod", megölelt és lelépet... rohadt szarul esett, főleg mert akit én húztam ,annak az ajándékán kb 4 órát dolgoztam (legalább tetszett neki). Mégegy osztálytársam így járt, ő nem tudta meg ki húzta, szerintem ő járt jobban.
2015. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!