Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen egy kiskutyám?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, de a szüleim nem engedik. Eddig még nem tudtam velük erről normálisan beszélni, mikor rákérdeztem, hogy miért nem, akkor arra nem mondtak semmilyen konkrét okot, csak hogy nem... Nem tudom, hogy mi lehet az oka... Anyagilag jól állunk, mindkét szülőmnek álladó munkahelye van és semmilyen nagyobb kiadás nem volt az elmúlt időben. Korábban is mindig voltak állataink, volt, hogy egyszerre 4 állat volt a háznál, egyiküknél sem okozott gondot a tartásuk és mindent megkaptak, amire szükségük volt mellette pedig mi is jól éltünk. Viszont azt is felajánlottam, hogy akkor kifizetem a kiskutya árát (van rá pénzem) mert az nem kevés pénz és tudom, hogy azt sokallják, de továbbra sem engedték. Az eltartását már nem tudnám egyedül finanszírozni, de mondom, ez nem okozna gondot a szüleimnek. Több állatunk is volt, a papagájtól kezdve a macskáig és mindet szerették, ők is szívesen foglalkoztak velük. Senkinek sincsen allergiája, nagy kertes házban lakunk...nem tudom, hogy miért nem engedik meg... Jelenleg nincsen egy állat sem a háznál mert sajnos mindegyiküket elveszítettük...és nekem nagyon hiányzik egy állatka társasága mert most folyton egyedül vagyok. Azért szeretnék kutyát mert több törődést igényel, el tudnám vinni sétálni, tudnék vele játszani, tudnám tanítani. Viszont bármilyen állatot hoztam fel nekik eddig pl. nyuszit, papagájt, hörcsögöt mindegyikre azt mondták, hogy nem és nem indokolják meg.
2015. dec. 31. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak a szüleid fognak tudni érdemben válaszolni. Találgathatunk mi itt, de azzal nem vagy kisegítve. Mond ezt el nekik, és kérd meg Őket, hogy indokolják meg a döntésüket. De ha nagyon nem akarják, akkor mást nem tehetsz, mint hogy beletörődsz.
2015. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, viszont hiába próbálok beszélgetni velük erről vagy elviccelik a dolgot vagy pedig mondanak egy nemet és otthagynak.
2015. dec. 31. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutya általában 10-12 évet él. Lehet, hogy attól tartanak, hogy ha most gondoznád is, később nem akarod majd, vagy nem fogod tudni. Mert lehet, hogy máshol fogsz tanulni, koleszos leszel stb. Így nem akarják bevállalni.
2015. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy több példát láttak ők is a tipikus esetre, hogy a gyerekek kikönyörgik a kutyát, aztán a kezdeti lelkesedés után a szülők sétáltatják, viszik az állatorvoshoz és etetik-itatják. Hány éves vagy? Mert ez se mindegy, ha elköltözöl ottmaradnak a kutyával. Azért több törődést igényel, mint egy olyan állat, aminek csak enni kell adni.
2015. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy valami ilyesmiről van szó. 16 éves vagyok, ezen kívül még egy évem van vissza a gimnáziumból utána pedig mindenképpen kollégiumba/albérletbe kell mennem a távolság miatt. Mondjuk nem értem, hogy miért nem tudják megmondani...Már korábban is volt kutyám meg több állatom is, mindegyikkel foglalkoztam, nem csak 3 napig tartott a lelkesedésem. A volt kutyusom is 12 évig volt velünk és imádtam őt.

2015. dec. 31. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy feleslegesnek gondolják a kutyust mivel nemsokára úgyis elmész máshova lakni. De erre tényleg csak ők tudnak érdemben válaszolni :/


Kívánom, hogy legyen egy kis négylábú pajtásod! :*

2016. jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Akkor totálisn evidens, a kutya élhet vagy 20 évig is, te meg 2 év múlva elköltözöl és ott marad a nyakukon. lehet 16 évesen annyi eszed, hogy ilyen körülmények mellett nem kérsz kutyát, a szüleidlátják azt is, hogy ilyen minimális következetesség sincs benned, akkor hülyék lennének rád bízni egy saját kutyát.
2016. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Számomra érdekes hogy eddig voltak állataitok,és írtad is hogy megszerették őket most meg nem akarnak ... ! Lehet van egy kiadás amiről nem tudsz,v nem tom
2016. jan. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!