Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért teszik kötelezővé a...

Miért teszik kötelezővé a templomba járást?

Figyelt kérdés
13/L vagyok. A szüleim nem értik meg, hogy nem szeretek misére járni, és most még finoman fogalmaztam. Untat az egész, csak nyűglődés az a bő óra. Ovis korom óta járatnak hittanra, alsóban elcipeltek elsőáldozásra, majd 6. osztályban felvételiztettek egy vallásos iskolába, ahová felvettek. Ezzel még úgy ahogy nem is lenne akkora bajom, a suli is jó, az áhítatok reggelente (15 percesek) legtöbbször még érdekelnek is nagyjából, mert diáknyelven mondják el, színesebben, a való életben megtörtént példákkal. A templomban viszont majd' elalszom, nem érdekel az egész, unalmas és csak időpazarlásnak gondolom. Ledarálják a fél Bibliát, húzzák az időt, lassú, hosszú, unalmas, túl vallásos. Már elegem van, minek ez az egész temolomosdi? Így végképp semmi értelme, hogy végigszenvedem az egészet. Idén teljesen megmakacsoltam magamat, egy csomószor nem mentem el, akármennyit is veszekedtek velem érte. De most megint mindjárt indulni kellene, apukám meg szerintem ha nem megyek magamtól elrángat...mit csináljak? Már nagyon elegem van ebből.
2016. febr. 14. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak sajnálni tudtak. Én elfogadom azt, ha valaki vallásos és aszerint él, de soha nem kényszeríteném rá az akaratomat a gyerekemre vagy bárki másra. Ha a gyerek szeretne, akkor járjon misére, vagy hittanra, de ha nem akar, én nem erőltetném és nem is fogom erőltetni. Mi is megkereszteltettük a kisfiunkat, bár nem gyakoroljuk a vallást, de úgy voltunk vele, ha ő esetleg szeretne majd később, akkor megadunk neki egy alapot, de soha nem fogom kényszeríteni semmire.

Sőt, szerintem attól rosszabb nincs is, mert sokkal kevésbé fogja akarni, inkább megutálja, ha azért jár, mert kell és nem azért, mert szeret.

Igazából tanácsot nem tudok neked adni, de gondolj arra, hogy ha majd felnősz, akkor már senki nem fog erre kötelezni, akkor szabadon eldöntheted majd, hogy mit szeretnél.

2016. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg édesapádat, hogy szerinte mennyire keresztényi viselkedés valakire úgy rákényszeríteni az akaratunkat, hogy kihasználjuk a függőségi viszonyt ami a két ember között van?

Valamint azt is, hogy nem nagyobb bűn-e képmutatásból templomba menni, mint inkább el sem menni? Azt hiszem a Bibliában is többször is benne van, hogy ez nem helyes. Most azt akarja, hogy miatta vétkezz? Ezzel ő is vétkes lesz.

2016. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Próbálj meg velük beszélni erről!

Sajnállak és átérzem a problémád.Rám is erőltették(mindig is utáltam).Állandóan csúnyán beszéltem viselkedtem hogy hazatavarjanak hittanról.Nem helyes ráerőltetni a gyerekre.Nekem hs nagyobb ledz eldöntheti önmaga én nem fogom erőltetni ezt..Nem helyes.Vannak valóban vallásos családok,de sok esetben képmutatás az egész.Mai napig gyűlölöm.Még egy esküvőn sem megyek be csak a polgárikra.Állandóan csesztetnek vele pedig felnőtt vagyok.

Képmutatás az egész.....Én elfogadom ha valaki vallásos de engem hagyjon békén.Én meg azért támadjam oktassam ki miért az?Ez mindenkinek sajat szice joga eldönteni!!!

2016. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem meg tudunk majd egyezni valamiben, vagy nem is tudom már, csak ne lenne ez az egész:(
2016. febr. 14. 17:51
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Mondd, te vallásos vagy? Vagy csak a szüleid azok, te meg benyelted eddig? Mert ez nem mindegy. Ha hiszel Istenben, akkor keresed a lehetőséget, hogy ráhangolódj és átérezd, de én ezt nem érzem abban, ahogy beszélsz erről. Szerintem tisztázd magadban, mit is gondolsz, mit is hiszel valójában.
2016. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Egyik ismerősöm volt hasonló helyzetben. Kötelező templom, ha akarta, ha nem. Sőt, még latin is. Kisgyerekként rendkívül unta. Inkább játszani szeretett volna helyette. Egyszer elbújt, mert nem akart menni. Mire megtalálták vége lett a misének. Az apukája nagyon elnáspángolta érte. Azóta már megszokta a templomot, felnőttként magától és szívesen jár. Szereti, hogy tartozhat egy közösséghez és hogy Isten is ott van neki. Tud valamiben hinni. Ez főleg nehéz időkben hasznos. A latin is kifizetődött, mivel rengeteg fontos nyelv épül rá.
2016. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk apám vallásos, anyám nem. Egy-két kötelező alkalmat leszámítva (temetés, esküvő, stb.) nem erőltették soha a templomot. Megkereszteltek babakoromban, ennyi.


Kamaszként gondolkoztam azon, hogy választok egy vallást. Támogattak benne, a könyvtárból halomban hoztam haza a különböző vallásokról szóló könyveket. Végül egyik se fogott meg, nem lettem vallásos. Szerencsére nem erőltették.


A lányomat viszont nem kereszteltük meg (apukám finoman utalt rá, hogy ez rosszul esik neki, de nem erőlteti). Mi, a szülei nem vagyunk vallásosak. A lehetőség nyitva van, ha ő bármilyen okból az lesz, támogatjuk. Bármilyen vallást (kivéve szekták). Cserébe tőle is elvárjuk a toleranciát. Tehát, ha a zsidó vallást választja, akkor nem áll le az egész ház szombatonként, de ha ő át szeretne valakihez menni, aki Shabbatot tart, abban nem fogjuk megakadályozni.

Mi sem erőltetünk semmit, de ezt fordítva is elvárjuk majd.

2016. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha rákényszerít meg elrángat akkor nem igazi keresztény, csak egy képmutató és ostoba ember. Az ilyenek miatt hiszik azt hogy minden vallásos ember hülye :(
2016. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd el neki azt, amit itt leírtál: hogy a sulidban van vallásgyakorlás, ami az életkori sajátosságaidnak megfelel és még érdekel is, de a vasárnapi mise csak elveszi a kedved az egésztől. Esetleg érdeklődjetek a gyülekezetben, hogy nincs-e ifjúsági bibliaóra, vagy valami hasonló lehetőség, ami jobban megfelel az életkori sajátosságaidnak.

Tapasztalatból írom, hogy azok a felnőttek váltak a környezetemben vallásgyakorlóvá, akik kamaszként "ifibe" jártak, nem pedig a felnőtteknek való misékre, kötelező jelleggel.

2016. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én csak vallásos iskolába járok és nagyából tudom milyen... Nekem szerencsére nem erőltetik rám bizzák. (Mondjuk nem egy nagy hittvallásos a családom). A kérdésedre amúgy szerintem beszélgess el szüleiddel, hogy p
2016. febr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!